1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

John Carmack z id Software twierdzi, że niedługo konsolom zacznie brakować mocy!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez nakoz, Sierpień 13, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    [​IMG]John Carmack przez wielu uważany jest za prawdziwego boga kodowania. Facet naprawdę zna się na rzeczy i trzeba przyznać, że wychodzące spod jego ręki silniki graficzne to prawdziwe arcydzieła. John uważa jednak, że już niedługo deweloperzy trafią na barierę mocy, którą po prostu będzie niezwykle ciężko przeskoczyć. Problem będzie podobny do tego, który trafi obecnych producentów procesorów, którzy dosięgnęli bariery GHz i nic nie wskazuje na to by zbyt szybko byli w stanie ją pokonać.

Obecne konsole są wyjątkowo mocnym sprzętem, aczkolwiek deweloperzy powoli zaczynają już osiągać ich maksymalne możliwości. Jeśli postęp ma być wciąż tak dynamiczny, to przyszłe generacje muszą być jeszcze potężniejsze, to natomiast będzie ciężkie do osiągnięcia ze wględu na ograniczenia fizyczne oraz ekonomiczne. Wszak konsola nie może kosztować tyle co samochód!

"Rozmawiamy o rzeczach takich jak teraflopy operacji oraz ilość pamięci wchodzącej w skład konsol. Wszystko pięknie i będzie na pewno przynajmniej jeszcze jedna generacja podobna do obecnej, zmierzamy jednak do fizycznej granicy rzeczy. Dotarliśmy już do bariery MHz i wreszcie trafimy na podobną barierę mocy, która nie pozwoli na dalszy, równie dynamiczny postęp."

"Jako deweloperzy, naprawdę chcielibyśmy aby obecna generacja trwała jak najdłużej. Chcielibyśmy aby przetrwała przynajmniej kilka kolejnych lat, sądzę jednak, że raczej wcześniej niż później na rynku pojawi się coś nowego."

Słowa Carmacka są jak najbardziej rozsądne. Wszak kolejna generacja konsol oznacza znacznie większe wydatki na produkcję gier, które już teraz są nie małe. Wyścig konsol wciąż trwa i Sony na pewno nie pozwoli na to, by Microsoft po raz kolekny miał tak dużą przewagę czasową nad ich produktem. Wszak Xbox 360 miał bez wątpienia lepszy start od PS3. Co więc będzie pierwsze ? Kolejny Xbox, PS4, a może Wii HD ?

źródło: John Carmack z id Software twierdzi, że niedługo konsolom zacznie brakować mocy! - wiadomość z dnia 12.08.2009, 01:03

2. Lotnik421 Xbox One

3. radas210

radas210 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Prawo Moore'a radze ppoczytac i barjer nie ma a gdy wejda nanorurki to procesory beda miec 10 razy wieksza moc obliczeniowa.A co do wykozystania pelnej mocy konsol to ps2 dawno ta moc wykozystalo a nadal produkuje sie coraz ladniejsze gry na ta platforme

4. Darek36

Darek36 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Chodzi o to ,że konsola może być bardzo mocna , ale jakim kosztem 5000 - 8000 tyś zł na starcie ? Na takie koszty nikt się nie może pozwolić.

Nie ma najmniejszych szans na to żeby konsole PS3 i X360 wytrwały do 2015 roku.
    Nowa konsola ( nie ważne czy to ps4 czy x360 turbo 2 ) wyjdzie nie później niż 2012.
    Już dzisiaj konsole mają coraz większy problem z uciągnięciem nowych tytułów a już nie wspomnę ,że AA przeszło w zapomnienie. Gry są postrzępione i na TV Full HD wyglądają kiepsko.

5. radas210

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ja mysle ze te kasole beda miec wsparcie do 2015 ale mi wystarcza jak narazie ten poziom grafiki najwazniejszy jest gameplay. a konsole i tak sa mocniejsze niz komputery za 3000 zl wiec nastepna generacja bedzie kosztowac 2000 jak zawsze xbox360 i ps3 na poczontku puzniej konsole zaczly stosunkowo taniec teraz xboxa mozna kupic za 800 zl.a tak jak muwi Prawo Moore'a mniej wiecej co 24 miesiace podwaja sie liczba tranzystorow w jednym ukladzie scalonym a w 2012 dawno bedzie technologia 32nm intel juz ma pierwsze prototypy a koszt produkcji sie zmniejsza prawie 2 krotnie w poruwnaniu do 45nm wiec nie wiem czy beda az tak drogie te konsole

6. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    I dlatego obecna generacje bedzie rzadzic jeszcze dluuugo. :D technologia nie rozwija sie juz tak mocno jak w przypadku poczatku tego dziesieciolecia. Procesory mamy juz wypasione kilku rdzeniowe , GPU tez daja rade i jak narazie wiekszych roznic nie widzialem miedzy tymi najnowszymi kartami graficznymi a X360 czy PS3 . Dla lepszego AA nikt nie bedzie rozpoczynal nowej generacji konsol , bo bylo by to poprostu glupota i strata pieniedzy. Mysle ze 2015 to calkiem realna data dla konca tej generacji konsol bo jak widac narazie nic rewolucyjnego sie nie dzieje. Dodatkowo czas zycia tej generacji bedzie wydluzony przez zastosowanie przez Sony i MS takich wynalazkow jak Natal itp. Wiec cieszmy sie tym co mamy i miejmy nadzieje , ze spzret bedzie mial pozadne wsparcie . Ja X360 kupilem na poczatku tego roku i np nie chcial bym , aby za rok pojawila sie nowa konsola :rolleyes:

7. arkadiusz_89

arkadiusz_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Z tego co pamiętam to jakiś koleś z Epic Games mówił, że jesteśmy dopiero w połowie obecnej generacji. Ja nie chciałbym nowych konsol przez kolejne min. trzy - cztery lata (optymista, hehe).
    Jeśli już miałoby to nastąpić to nic straconego gdyż $ony i M$ zapowiedziały dłuuugie wsparcie dla obecnych konsol, a nic chyba nie stoi na przeszkodzie aby wydawać gry. Co do tego ile bedą kosztować next-geny - don;t know. Mam nadzieję że nie będzie to zbyt wygórowana cena a nawet jeśli to i tak kupie konsolę zamiast PC-ta. :]

I na koniec, ja bawię się świetnie w tej generacji, także zastanówmy się, czy na prawdę potrzebujemy tej super-wypasionej grafiki z PC GTX280SLITRIPLECIPLE 5GB 1080p natywne stratata ?

Zobaczmy, wychodzi taka Forza 3, graficznie jest bardzo ładna, nie miałbym nic przeciwko jeśli Forza 4 została by wydana jeszcze na X360 z taką jak nie o ile lepszą grafiką. To samo GTA - co z tego ze włosy mają małą rozdziałkę, liczy się fun. Chciałbym zobaczyć kontynuacje gier na obecnych silnikach (np. GTA 4 - rage i innych).

8. Shadowriver

Shadowriver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Rage będzie pierwszą grą na ID Tech 5,więc na razie nie jest to "obecny" silnik :p nie wiadomo jak będzie śmigał na poszczególnych platformach

9. radas210

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    nie widac ruznicy bo nowe kary sa kartami ppzyszlosci i zadna gra nie jest wstanie wykozystac ich mocy a technologia rozwija sie i to bardzo tylko nie ma kto jej wykozystac sa procesory z 265 rdzeniami oczywiscie nie stacjonarne ale do super komputerow wiec nie gadaj mi ze technika stoji caly czas sie rozwija

10. arkadiusz_89

arkadiusz_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Pisząc Rage chodziło mi o silnik na którym śmiga GTA 4 i MC LA. Nie chodziło mi o grę.

BTW. Nie mogę doczekać się GTA 5. :)

11. radas210

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    gta 5 z tego co wiem to rokstar muwil ze bedzie ten sam silnik graficzny i fizyczny zmieci sie tylko lokalizacja i fabula

12. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    I o czym my mowimy? :p Przeciez wiem , ze NASA ma procesory z 265 rdzeniami w swoim sprzecie... Ale co do konsol to radzil bym zajrzec w nieco blizsza przyszlosc , gdzie raczej jeszcze nie ma miejsca i kasy na 265 rdzeniowe procesory w codziennym uzytku.Bez pzresady , dopuki taka technologia wejdzie w zycie to bedziesz juz starym dziadkiem , a na rynku bedzie juz Xbox36000 :p
    Wcale nie mowilem ,z e technologia stoi w miejscu... :p

13. Darek36

Darek36 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wsparcie dla konsol ps3 i x360 będzie jeszcze przez wiele kolejnych lat jednak w 2012 pojawi się nowa wersja konsol. Czytajcie blogi i twitery ludzi którzy się tym na co dzień zajmują. Wbrew pozorom lubią się chwalić półoficjalnie tym co się tam dzieje :D

Z innej beczki. Niedawno czytałem specyfikację x360 i zapowiedzi tej konsoli.
    Informacje o bardzo wysokich rozdzielczościach i AAx16 bez straty mocy...... bla bla.... konsola nie radzi sobie z tym od początku bo brakuje mocy.

14. radas210

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    nie ze brakuje mocy tylko nie kazda gra jest dobze zobtymalizowana

15. mat01

mat01 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Cos sie nam Johny rozgadal ostatnio. Szkoda ze pieprzy za przeproszeniem od rzeczy

16. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    No nie? Niech wyda te gry nad ktorymi pracuje id software i pozniej bedzie narzekac :D. A tak to mąci, podsyca na necie wojne pomiedzy fanboyami a ludzie zapominaja ze liczy sie dobra rozrywka nie wazne na jakiej konsoli(chodzby i na pegasusie).

17. Shadowriver

Shadowriver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Wiesz jest to człowiek który pisał enginy które zawsze miały najlepszą grafę, na których zapoczątkowała się akceleracja 3D, na którym powstawały taki znane tytuły jak Medal of Honor czy Call of Duty (pomijając Quake'a i Doom'a), on ma praktycznie największe doświadczenie jeżeli chodzi o wykorzystywanie możliwości sprzętu, więc prawdopodobnie coś w tym jest.

18. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    A ja wam mówię - to jest wszystko ch.. :D
    Jak ktoś wyżej wspomniał, na co nam 64x AA, 256 anizo, 320 rdzeni, 16gb ramu i 4gb na grafikę? Dla mnie bardziej liczy się grywalność. Nadal chętnie pogrywam w Heroes 3 na pececie, czy inne tego typu klasyki.
    Wszyscy tylko na kasę i ilość a nie jakość...Eh. Cóż poradzić, wiadomo, każdy chce się dorobić, ale tym, którzy się już dorobili ciągle mało, robią tylko pokazówki gier - wręcz wersje demonstracyjne silników (bo co to za gra, którą przejdziemy w bite 6-7 godzin?)? Niech lepiej się postarają bardziej, ale nie, lepiej zrobić kolejną część, na kolejną platformę, za kolejną kasiorę!

Ja przy xboxie zostanę tak długo, jak się będzie dało - jest świetnym uzupełnieniem mojego laptopa, który wprawdzie daje radę z grami, ale na xboxie jakoś wygodniej.

A co do next-next-genów - chwilowo mówię nie. Minimum 3 lata od dnia dzisiejszego. A do tego czasu developerzy będą wkręcać nam, że konsole są za słabe, ale i tak gry będą robić.

19. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Normalnie fryc88 aż ci podziekowalem. Napisales dokladnie to samo co ja o tym mysle. Poza tym za kilka lat lub kilkadziesiat nie wiem ludzie beda mogli produkowac gry w pelni odzwierciedlajace zycie/pelen realizm, grafika taka sama jak ja postrzegac bedzie czlowiek. I co wtedy, pewnie zatesknimy za czasami gdzie nasze postacie byly troche "przekolorowane", kanciaste a drzewa i niebo to po prostu plaskie tekstury.

Poza tym taka teoria jest wielce prawdopodobna i mozna ja oprzec na dzisiejszej popularnosci literatury fantasy i sci-fi i ogolnie takich klimatow "nierealnych" jak na dzis dzien. Mile i odstresowujace, ot taka odskocznia od problemow zycia codziennego.

20. radas210

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ja xboxa bede mial az mi nie padnie bo te gry co sa teraz sa super wyszlo ich setki i bede nadal w nie gral bo mi otpowiada ta grafika wazniejszy jest chyba gameplay. ludzie wciaz graja w takie gry jak gta 3 vice sity czy san andreas bo sa swietnymi grami mimo ze w innej generacji

21. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Heh... Po co nam kolejna generacja jak i tak najlepsze są gry z xbox live arcade ;]

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum