1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

JoWooD: Koniec bliski ?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Kwiecień 22, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Firma JoWooD od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi. W styczniu spółka złożyła wniosek o bankructwo. Jeśli wierzyć branżowym doniesieniom, nie udało się jej zrealizować planu restrukturyzacji, co oznacza, że wkrótce zostanie ona zlikwidowana.

Kilka niemieckich portali donosi, jakoby negocjacje JoWooD z inwestorami zakończyły się klęską. Dlatego też firma wycofała swój wniosek o restrukturyzację, co oznacza, że pozostaje ona niewypłacalna – w związku z tym przewiduje się, że proces jej likwidacji może rozpocząć się już wkrótce.

21 kwietnia siostrzana firma JoWooD, JoWooD Distribution Service GmbH także złożyła wniosek o upadłość. Ponadto handel udziałami spółek na wiedeńskiej giełdzie został wstrzymany.

Wciąż niejasny jest los marki Gothic. Niedawno jeden z założycieli Pirahna Bytes stwierdził, że wkrótce studio odzyska prawa do serii, choć inny przedstawiciel firmy wyjaśnił, że to nie do końca tak.

Źródło: Cdaction.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    kto rozwalił projekt gry Stargate SG-1? wiadomo JoWooD - to na pohybel im za to

4. dziend0bry

dziend0bry Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    JoWooD jest dla mnie niczym, odkad zlecili prace nad Gothickiem Spellbound, wiec - dobrze im tak :D

5. Grzib

Grzib Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Ślonsk
    JoWood pamiętam tylko z gier "Sąsiedzi z Piekła Rodem" ;p

6. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ja pamiętam go z Gothica ale to stare dzieje, oddanie Gothica to był ich największy błąd to tak jakby Activision oddał Call of Duty był by nikim teraz.

7. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ale jakby nie było to byli oni wydawcami świetnego Gothica 2 i 3 (nie mówię o Zmierzchu Bugów bo w niego nie grałem ze względu na błędy :p)

8. dziend0bry

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Tylko nie zwalaj winy za Zmierzch Bugow na Piranhe, bo Jooshit oddali prawa Spellboundowi już do tego dodatku.

9. ChybeQ

ChybeQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    JoWooD ogólnie wydał tylko Gothic'a (mówię o grach częściej kupowanych), a tak to szmiry, dodawane tylko do gazet po 3 złote (typu PLAY). Mówi się "trudno" i żyje sie dalej.. news ten nie za bardzo mnie wzrusza, gdyby był o upadku Activision, DiCE czy kogoś tego pokroju, to rozumiem, ale JoWooD od dawna na rynku się nie liczyło.. chyba nawet nigdy się nie liczyło...

10. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Nie zwalam na Piranhe. Do Piranhi mam ogromny szacunek za to że zrobili moją ulubioną grę. A jak już mówiłem nie grałem w Zmierzch Bugów wydawany przez Jowood ze względu na liczne błędy, ale teraz może zaległości nadrobię ;)

11. dodo121_PL

dodo121_PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja pamiętam jeszcze czasy Rally Trophy, rajdy starymi samochodami rajdowym takimi jak Lancia Stratos.

12. onix212

onix212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Śląsk
    dziwne ze midway zlozyc wniosek o bankructwo a wydal nowe mk i sie dobrze ma... jowood i ta seria od 3 czesci sadze ze dno bug na bugu i nie dziwie sie pozdr

13. dziend0bry

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Swoja drogą w Zmierzch Bogow da sie grac, sciagnalem ponad 1GB modyfikacji i poprawek, i nie bylo zle, ale czasem postacie nie reagowaly na moje gesty :D
    Joowood ma za swoje, teraz wiedza, ze Gothic to jest gra XXIw i nie mozna jej spieprzyć, jak to zrobił Spellbound.

14. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    mi ich szkoda, za zrobienie Gothica powinni dostac dodacje od wszystkich możliwych fundacji świata :)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum