1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

JTAG - Baza informacji

Temat na forum 'Oprogramowanie' rozpoczęty przez szczygiell87, Wrzesień 4, 2011.

1. szczygiell87

szczygiell87 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam. Z racji zamieszania jakie powstało przy okazji premiery gier takich jak Driver i Dead Island oraz informacją o możliwym JTAG'u na nowych dashboard'ach chciałbym zadać kilka pytań.

1. Jak wygląda JTAG na konsoli? Nigdy nie widziałem konsoli z JTAG'iem i zastanawiam się jak wygląda chociaż uruchomianie konsoli - od razu włącza nam się Linux? Jeżeli tak to w jaki sposób emulowany jest dashboard (tutaj kojarzy mi się Freestyle dashboard)?

2. W jaki sposób w tak przerobionej konsoli włącza się gry z dysku twardego (czy zewnętrzny dysk twardy ma jakieś ograniczenia co do wielkości?)?

3. W jaki sposób aktualizuje się konsole w przypadku ukazania się nowych dashboard'ów?

Takie informację mogą się przydać z racji zwiększenia ilości konsol, które można poddać takiej przeróbce:) Dodam od razu, że na forum nie znalazłem informacji (nie oznacza to, że takowych nie ma), a wujek google nie był w stanie mi pomóc.

Dzięki za pomoc:)

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie wlaczysz nic w tym momencie, nawet juz oryg dasha. Dziala tylko xell

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk

4. szczygiell87

szczygiell87 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jak rozumiem nowy JTAG jeszcze nie działa tak jak poprzednia wersja, ale jak to wygląda w "starym" JTAG'u? Nie sprecyzowałem pytania, a tak naprawdę o to mi chodzi:)

5. kukiz

kukiz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1. Jtag to połączenie kilku punktów na na płycie głównej konsoli
    Mniej więcej coś takiego:
    http://cdn3.iofferphoto.com/img/item/148/463/295/oyXgL0Rzvebvm8H.jpg
    Konsole uruchamia się identycznie jak oryginał. Można przyciskiem, padem lub pilotem. Uruchamia się najpierw xell czyli linux a potem emulowany jest oryginalny dashboard. Tyle że nie jest to widoczne na ekranie, na ekranie widać to co zawsze, czyli animacje początkową i potem sam dasha. Tego dasha trzeba wcześniej przygotować na kompie i pierwszy raz wgrać przy pomocy kompa i połączenia LPT.
    Potem nie wolno aktualizować konsoli oryginalnym dashem bo się rozwali. Konsola z Jtag pozwala na uruchomienie programów i gier niepodpisanych przez MS. Freestyle Dash to zamiennik oryginalnego dasha który uruchamia się tak jak każdą grę. FSD ma mnóstwo przydatnych opcji których nie ma oryginał. Istnieje coś takiego jak Dash Launch który odpala od razu FSD przy starcie i po wyjściu z gry wracamy do FSD.

2.Jako zewnętrzny dysk można podłączyć cokolwiek się chce i nie ma ograniczeń co do wielkości. Ja kupiłem sobie zewnętrzną kieszeń na dysk 3,5'' na USB 3.0 oraz dysk 2TB i działa świetnie. Gry z dysku twrdego można odpalać przez xexmenu czyli menedżer plików na xboxa. Identycznie jak w kompie tylko że szuka się nie pliku exe tylko xex i gra się włącza. Tutaj Przydaje się FSD sam wyszukuje gry i wyświetla je w formie ikon

3. Jak ukarze się nowy dashboard nie wolno aktualizować nim konsoli tylko czekać na nową wersje freebota czyli przerobionej aktualizacji.
    Jak już wspomniałem na początku za pierwszym razem wgrywa się przez LPT i trwa to 40 minut lecz następne aktualizacje trwają 40 sekund ponieważ wykonuje się je już programem do flashowania z samej konsoli. Konsole można zabezpieczyć przez przypadkową aktualizacją albo za pomocą dash launch który blokuje aktualke albo przez przełącznik który lutuje się do płyty głównej.

Cały powyższy tekst dotyczy Jtaga starą metodą. Czyli konsola fat z dashem poniżej 7371

Do do nowego jtaga można na razie wgrać xell i tyle.

6. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Dopiero się rozwija. Ja gdybym miał teraz przerabiać jakiegoś nowego slimka na jtaga, wolał bym poczekać, zobaczyć co scena pokaże. Puki co stara wersja jtaga jest bardziej praktyczna.

7. bartek049

bartek049 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja bym proponował ten temat podpiąć i żeby wszyscy co mają pytania, nowe informacje dotyczące nowego jtag to niech piszą w tym temacie i będzie chociaż porządek na forum i szybko będzie można odszukać informacje na temat jtag v2;)

8. dreadzikpl

dreadzikpl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piotrków Trybunalski
    mógł by ktoś opisać co da mi zrobienie nowego jtag'a ? czy będę mógł chociaż gry z dvd normalnie odpalać czy goły linux będę mieć ? bo z tego co czytam na forum to żadnych "poważniejszych" programów jeszcze nie ma.

9. bartek049

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    dla zwykłego użytkownika konsolo nowy jtag nie jest przydatny. Trzeba poczekać aż wyjdą na to jakieś programy. Linuxa takiego jak na kompie masz też nie odpalisz.

10. dreadzikpl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piotrków Trybunalski
    chodzi mi o to czy będzie normalnie dashboard czy ekran taki jak na screenach widać "fioletowe tło białe litery" i czy uruchomię gry normalnie na płytach dvd z napędu ? mam możliwość zrobienia jtaga po okazyjnych cenach (być może innowacyjny sposób) i nie wiem czy skorzystać.

11. bartek049

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na razie wstrzymaj się z przeróbką, też myślałem żeby zrobić sobie od razu jtag lecz po pierwsze części trzeba by było sprowadzać z ebay itp nie ma jeszcze dokładnych opisów co jak i gdzie i na razie nie ma żadnego softu żeby odpalić na tym jtag'u;/ więc jak to się rozwinie to na allegro będzie pełno rzeczy do zrobienie przeróbki, opisów i w razie niepowodzenia ktoś pomoże ci na forum. Po za tym może jeszcze coś ulec zmianie. Więc życzę dużo cierpliwości. Pozdro

12. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Wersja linuxa pod X i tak jest okrojona. Brakowało dźwięku (choć wyszły patche), a system sam dziala dość wolno. Na ps3 już wygląda to lepiej, bo inna architektura.

13. dreadzikpl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piotrków Trybunalski
    Patrzę teraz tak na instrukcje wykonania jtag'a i widzę ,że płyta dość różni się w slimie jak i facie.Moje pytanie jest takie czy identyczne punkty wykorzystuje się do zrobienia tej przeróbki czy fat potrzebuje ich innych ? Znalazłem coś takiego i już wgl zgłupiałem http://www.xbox360iso.com/reset-glitch-hack-t453783.html

14. Yetan

Yetan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Czy da sie wgrac jtaga do konsoli z najnowszym dashem? Jesli tak to jak?

15. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie robi sie jtag a rgh. Dziala tylko xell, nie wlaczy sie juz nawet menu xboxa. Nie zagracie w gre z plyty, hdd. Nie ma chipów

16. Yetan

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No to jesli nie da sie grac w gre z plyty, czy z hdd to jaki jest sens wgrywania rgh? Bo nie rozumiem.

17. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Odzyskać dvd-key, odpalać hombrew, po wyjściu rebootera zmieni się wszystko.

18. Yetan

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    A kiedy wyjdzie rebooter jak bedzie wygladal proces wgrywania rgh/jtaga? Podlaczam pendrive z oprogramowaniem, czy bede musial grzebac w bebechach konsoli?

19. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Tego sie noe wgrywa tylko lutuje, programuje chip. Wgrywa w pamiec nand odpowiednio zmodyfikowane pliki przez programator

20. Specter

Specter Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Grzebac, a dokladniej lutowac.

21. password

password Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny śląsk
    Polacy wciąż myślą że RGH to JTAG

JTAG to modyfikacja konsoli na dashu nie większym niż 7371 i do daty 18 czerwiec 2008 bodajże.

a RGH pozwala już na nowych konsolach odpalać Xella, czytaj nie emuluje Dashboarda, czytaj nie zagrasz w gry! ale, odpalisz homebrew, pomału zaczynają wychodzić specjalnie pod RGH programiki, więc będzie już tylko lepiej.

myślę, że na stronie głównej powinno być napisane tłustym, wielkim napisem JTAG to nie RGH. bo po prostu interesujecie się jtagiem, czyli czymś co nigdy nie zostanie odpalone na waszych konsolach, no chyba że spełniacie powyższy warunek

Wczytywanie...

Poleć forum