1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jtag/ XBR

Temat na forum 'Oprogramowanie' rozpoczęty przez aroaro20022, Lipiec 27, 2010.

1. aroaro20022

aroaro20022 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pce
    Witam. Jako, że przeszukałem całe forum i nie ma jakiegoś porządnego poradnika/FAQ w sprawie Jtaga, więc zakładam ten temat. Przeczytałem dziś dość dużo tematów i mam w głowie chu*u-muju. Więc mam takie pytania, większość z nich mogą wydawać się głupie, jednak mnie to nurtuje :)
    1. Jak można do Xboxa podłączyć dysk SATA? Trzeba mieć obudowę z oryginalnego dysku?
    2. Jak można wgrać gry na pendrive? Wrzuca się je w formacie .iso, rozpakowane, czy przerobione programem, którego nazwy nie pamiętam ?
    3. Jak już odbiorę konsolę z przeróbki to co mam na nią wgrać? Rozumiem, że Freestyle Dash 2.0? Z tym może sobie poradzę, bo widziałem porządny poradnik na zagranicznym forum.
    4. Jak wgrywać gry na dysk? Podłączać dysk do kompa, czy można wkładać płytkę do Xboxa i z płytki zgrywać na dysk ? (Tak, żeby można było odpalać gry bez płyty)
    Miałem o wiele pytań, jednak teraz nic nie pamiętam. JAk mi się coś przypomni to dopiszę ;)
    Z góry dzięki za porządne odpowiedzi i wyrozumiałość.

2. Lotnik421 Xbox One

3. michu

michu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    1. Wydaje mi się, że Dysk Sata połączysz tylko przez obudowę, ale mogę się mylić.
    2. Gry wrzucasz rozpakowane lub przerobione programem iso2god. Rozpakowane gry uruchamiasz przez plik default.xex, który z kolei uruchamiasz przez np. xexmenu lub właśnie freestyle dash. Gry przerobione przez iso2god wrzucasz do folderu content/0000000000000000/
    3. Jeśli gry będziesz miał na pendrive i będziesz je przerabiał programem iso2god to przyda ci się np. FSD gdzie będziesz miał wszystko ładnie przedstawione. Jeśli gra będzie rozpakowana to również może być FSD lub Xexmenu. Jeśli z kolei przerobisz iso przez iso2god i wrzucisz to na dysk to gra będzie widoczna w NXE.
    4. Gry na dysk możesz zgrywać poprzez FTP uprzednio uruchamiając FSD lub Xexmenu gdzie wyświetli ci się IP do którego łączysz się na kompie w celu zgrania gier. Z płyty na dysk możesz zgrywać tylko oryginały, chyba, że masz IXtreme.

Jtaga i XBR mam od kilku miesięcy, więc mogę się mylić. Jak tak to mnie poprawcie :)

4. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Dolutować można sata do mobo

5. w1z4rd

w1z4rd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A ktos mi powie czy moge podlaczyc dysk sata 3,5 " zamiasta napedu DVD. jesli jest taka mozliwosc to czy musze cos z tym zrobic wiecej czy wystarczy tylko podpiac .

6. bojer

bojer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Teoretycznie możesz, ale:
    a) W x nie ma MOLEX'a, ani wtyku zasilania SATA, więc dysku nie zasilisz z wewnątrz x'a
    b) Dashboard Microsoftu i tak go nie wykryje :)

co do pytań:
    Dysk sata do konsoli można podłączyć bez obudowy - potrzebujesz tylko kabelek łączący. Sporo tego na alledrogo.

Co do softu:
    Osobiście używam tylko XeXMenu, NXE2GOD i xm360.
    Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby wgrać jakieś emulatory, czy inny dashboard.
    ---
    Gry można instalować na kilka sposobów: (chodzi o granie bez płyty w napędzie)
    1) Najprostszy:
    a) instalujemy gre z poziomu dashboardu
    b) powtarzamy krok a) dla każdej gry którą chcemy uruchamiać bez płyty
    c) uruchamiamy programik nxe2god
    d) potwierdzamy za pomocą A chęć konwersji
    e) cieszymy się grami bez wkładania płyty

Metoda działa na oryginalnym dashu MS (XBR/freeBOOT), poza NXE2GOD nie trzeba nic instalować. Aby wgrać kopie zapasowe, MUSI być przerobiony również napęd.
    FSD oczywiście widzi te gry.

2) Wymagający komputera, obrazu ISO i dysku przenośnego, lub pendrive, lub połączenia kablem sieciowym
    a) Upewniamy się, że posiadamy program Iso2GOD (najlepiej wersja >1.3)
    b) W iso2god dodajemy obraz iso, ewentualnie ustawiamy parametry i ścieżki
    c) klikamy w Convert
    d) po kilku(nastu) minutach w katalogu docelowym pojawia się nowy folder, o (początkowo) dziwnej nazwie, np. 48005D31
    e) cały ten katalog wrzucamy na pendrive, lub dysk przenośny, który podłączamy później do konsoli
    f) za pomocą dowolnego managera plików wgrywamy ww. katalog do HDD:/Content/0000000000000000/ (mogą występować różne oznaczenia dysku)
    g) cieszymy się grami bez wkładania płyty
    *) Jeśli nie mamy nośnika to poszukać należy poradnika nt. połączenia FTP z konsolą.

Metod ciut trudniejsza, ale nie wymaga nagrywania obrazu na płytę. Daje taki sam efekt finalny jak metoda 1).

3) Rozpakowanie plików
    Alternatywną metodą jest wyciągnięcie wszystkich plików z płyty/obrazu.
    a) Uruchamiamy manager plików, bądź inny HB umożliwiający kopiowanie plików/DVD
    b) Tworzymy nowy folder (jeśli używamy zautomatyzowanych narzędzi, np. FSD to pomijamy ten krok)
    c) wybieramy opcję Copy DVD, bądź podobnie się nazywającą i postępujemy zgodnie z tym co wyświetlane jest na ekranie.
    d) przechodzimy do katalogu gdzie rozpakowaliśmy pliki z płyty, a następnie uruchamiamy plik default.xex aby włączyć grę

Metoda NIE POZWALA na uruchamianie gier z poziomu oryginalnego dasha.
    Do kopiowania plików można użyć XeXMenu, lub FreeStyleDash(FSD).

Każdy wybiera odpowiadającą mu metodę. Osobiście używam 1) i 2) zależnie czy mam iso, czy płytę.

Pozdro.

7. drew

drew Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    mam duży problem z działaniem na przerobionym xbox gier bez płyty, po zrobieniu nxe2god gdy zainstaluję płytę na konsoli mam informację pobierz grę jeszcze raz i to samo jest też gdy robie iso2god... nic nie pozwala mi zagrać w grę(gry dodaję do content/0000... i wyświetla je w bibilotece gier... co może być nie tak? na koniec dodam, że gry arcade wrzucone tą medodą działają bez problemu... xex też... a z grami z hdd mam duży problem bo nic nie chce działać - sprawdzałem kilka gier, z iso a nawet zgrywałem z płyty i nic... proszę o pomoc

8. bojer

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak wgrasz grę, to ją poprostu włącz. W dashboardzie pojawi się ponownie opcja instalacji na dysk, ponieważ nie ma tam już "zainstalowanych danych gry" tylko jest pełna gra, która nie wymaga płyty (Games On Demand - GOD).
    Bez płyty wchodzisz do biblioteki gier i włączasz grę. Nie powinno być żadnych problemów.

Osobiście zrzucałem 30+ gier za pomocą instalacji na hdd z płyty przez NXE, a następnie przeprawa za pomocą NXE2GOD. Ani razu nie było ww. problemu.
    Gra działa z płyty? Działa po zainstalowaniu, ale nie przerobieniu NXE2GOD?

9. drew

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    właśnie najdziwniejsze jest to że każda gra działa z płyty a jak wrzucę ją na hdd nie chce ruszyć... i to jakkolwiek czy przez nxe2god czy też iso2god... :( jedyne co rzuca mi się w oczy to to iż po nxe2god nie pojawia się opcja instalacji na dysku tylko I WYŁĄCZNIE uruchom grę czyli tak jak w przypadku arcade(niestety pelna gra z dvd nie dziala, arcade działają) coś musiałem zrobić źle... ale co? jakby ktoś miał pomysł co mogę zrobić inaczej proszę o pomoc... z góry dzięki

10. drew

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    kurcze... a co to jest fsd i macie jakiś namiar na dobre faq jak odpalić ftp bo jak próbuję się*połączyć z konsolą (z włączonym xex) to nic nie widzi np w firefox... powalczę z tym jutro jeszcze... wypakuj obrazy to znaczy iso2god? czy coś jeszcze innego?

11. bojer

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    fsd to skrót dla FreeStyleDash obecna wersja "stabilna" to 1.2 chyba, ale wyszla juz wersja alpha fsd 2.0 :)

12. digitalxb360

digitalxb360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  13. drew

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    w takim razie fsd działa mi poprawnie, odpalam go nie tylko z xex ale już z dashbordu ponieważ go wrzuciłem, ale jak klikne na grę alan wake*to jest to samo pobierz ją jeszcze raz... pomimo czy jest przerobiona nxe2god czy też iso2god jak pisałem wyżej... powalczę jeszcze z ftp i spróbuję wypakować iso w/g jakiegoś faq może to ruszy... bo ciężko mi bedzie przerobić lite on najnowszego... a dysk mam 20 gb, więc jak bedzie za mało może uda mi isę do kieszeni włożyć większy bo ponoć jak mam przerobioną widzi do 250 gb... teraz chciałem wrzucić alana i zainstalować dlc do niego ale niestety nie odpala gry :( mam wrażenie jakby szukał płyty ponieważ przy jej odpalaniu jak mam wpiętego pena to widać, że coś próbuje czytać...

14. drew

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    mógłbym kogoś poprosić o poradnik jak rozpakować grę by uzyskać default.xex bo nie potrafię tego zrobić, jak rozpakuję iso np winrar to pojawia mi się*kat. AUDIO i VIDEO i w środku pliki jak w dvd... jak już wiecie z postów powyżej pomimo iż działa mi ftp, gry arcade, xexmenu, fsd to nie odpala mi gier przerobionych przez iso2god, więc chciałem jeszcze tak spróbować, może gierka tak zadziała...

15. michu

michu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Np. przez Xbox Backup Creator albo Ultraiso.

16. drew

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    xbox backup creator to nie wiem tak na prawdę gdzie ten obraz iso wrzucić, natomiast ultra iso jak dam rozpakuj to widzę 90 MB w folderach Sustem update, Audio, Video ... to chyba nie o to chodziło kurcze? co do default.xex to widziałem, że takiego pliku używa sie*do odalania gier z xbox1 czy to to? i proszę o pomoc z tym rozpakowaniem bo już zgłupiałem

17. digitalxb360

digitalxb360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    exiso
    bardzo dobry program do rozpakowowywania gier z ISO

18. drew

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ok, dzieki bardzo - poszło, bede to testował popołudniem ale może ruszy, mam nadzieje, ze uda się*zainstalować dodatek dlc... rozumiem,*że nie ma wtedy szans wrzucić tej gry do menu... jeśli dlc nie ruszy to bede musiał powalczyć jeszcze z dwoma pierwszymi metodami wgrywania choć jestem pewien, że robię je ok a każe mi pobierać od nowa grę...

Wczytywanie...

Poleć forum