1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Just Cause 2 - Problem z wyświetlaniem obrazu

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez szokrok, Marzec 19, 2010.

1. szokrok

szokrok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czy może ktoś z Was ma problemy z poprawnym wyświetlaniu obrazu w Just Cause 2 na telewizorze/monitorze o formacie obrazu 4:3?

Ja właśnie taki problem mam.
    Mam rozciągnięty obraz na szerokości- Chodzi o to, że po bokach są jakieś napisy w menu albo budynki, których już nie widać (tak jakby nie mieszczą się na monitorze).

Mam stary monitor LG CRT 17", kabel VGA BigBenn. Z Żadną grą do tej pory nie było takich problemów.

Wiem, że ta gra jest stworzona pod wyświetlacze 16:9 (zresztą jak większość współczesnych gier). Jednak spodziewałem się jak zwykle: czarnego paska na dole, u góry i normalnego widoku (normalnego, czyli widzę całość rozgrywki bez żadnych zniekształceń). Tak było zawsze.

Szukałem w menu gry opcji przestawienia proporcji obrazu, ale nie ma tam takiej możliwości. Postanowiłem przestawić proporcje obrazu w menu konsoli- z 4:3 na 16:9.
    W grze jest lepiej, bo widzę przynajmniej cały obraz (w dodatku widok bez czarnych pasków), ale jest on tym razem rozciągnięty na wysokości i jest nienaturalnie wydłużony ( np. wydłużone postacie i budynki).

Jak myślicie co może być przyczyną tych problemów?
    A może się mylę i gra ma jakieś inne proporcje? np. 16:10, 21:9 ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    A bawiłeś się ustawieniami rozdzielczości? Bo sam format może nie pomóc jak rozdziałka panoramiczna będzie.

4. charles_c

charles_c Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam to samo na zwykłym monitorze 19". :/

5. szokrok

szokrok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak, bawiłem się.

Z tego co zauważyłem to najlepiej u mnie gra wygląda na rozdzielczości 1280 x 768 (i po zmianie w ustawieniach konsoli na format Panoramiczny), ale nie jest to tak jak być powinno- dalej obraz jest lekko rozciągnięty na wysokości.

I wyszło mi, że albo ta gra ma problem z obsługą ekranów o formacie 4:3 albo jest zrobiona w formacie obrazu 16:10.

- a już myślałem, że mam zeza czy coś i tylko ja to tak widzę :p

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

6. charles_c

charles_c Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niestety też nie znalazłem rozwiązania. Początkowo myślałem, że to update konsoli, który się zrobił po instalacji JC2 coś skisił, ale sprawdziłem inne "panoramiczne" gry, które mam (m.in. Soul Calibura 4) i działają OK. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. :/

7. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Spróbuj z 1280x960 albo 1024x768 powinno pomóc.

Wczytywanie...

Poleć forum