1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Już ponad połowa kupowanych na PC gier pochodzi z cyfrowej dystrybucji

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez QwerTaj, Marzec 26, 2012.

1. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Ponad połowa wszystkich kupowanych w USA i na Wyspach gier pochodzi z cyfrowej dystrybucji. A angielska sieciówka GAME ledwo zipie i szuka inwestora. Znak czasów?

Według Sony Digital Audio Disc Corporation (DADC) cyfrowa dystrybucja to już ponad połowa amerykańskiego i brytyjskiego rynku gier. O ile 8 miesięcy temu było to równe 51%, tak dziś proporcje zmieniły się jeszcze bardziej na niekorzyść tradycyjnych detalistów. Według DADC tylko w Stanach cyfrowa dystrybucja to już 60% branży i udział ten cały czas rośnie.

Głównym rozdającym tam karty jest Steam, co jednak ważne, tradycyjne sklepy próbują nie zostawać w tyle i nadganiać Valve. GameStop posiada na przykład sieć Impulse, która wynagradza im zmniejszające się zainteresowanie pudełkowymi grami. Brytyjski GAME nie był tak zapobiegliwy i ma teraz poważne kłopoty - akcje firmy zostały ściągnięte z londyńskiej giełdy, a firma pod okiem audytorów z PwC szuka inwestora, który dźwignąłby sieć z kolan. GAME i Gamestation to obecnie 600 sklepów, ponad połowa ma być zamknięta, a resztą zainteresowany jest ponoć... amerykański GameStop.

Są to jednak ciekawostki zza wielkiej wody - a jak to wygląda w Polsce? Czy cyfrowa dystrybucja też zajmuje u nas 60% rynku gier? Jeżeli wziąć by pod uwagę ********, to na pewno. Patrząc jednak na nasz rynek całkiem poważnie - Steam cieszy się u nas sporą popularnością i pewnie większość z was robi na platformie Valve zakupy. Jeżeli nie regularnie, to chociaż w czasie świątecznych czy weekendowych promocji. Jest zapowiadający jakąś niespodziankę GoG.com, stosunkowo świeży i konkurencyjny cenowo Origin, czy w końcu typowe polskie przedsięwzięcia skierowane stricte do polskich graczy - Muve Digital czy Inmudo. Oczywiście nie znamy żadnych konkretów - wszystko pozostaje tajemną handlową poszczególnych firm, ale pokusiłbym się o tezę, że w ciągu ostatniego roku liczba kupowanych online gier wzrosła u nas proporcjonalnie do zachodniego rynku. Tylko startowała po prostu z niższego pułapu.

A trzeba pamiętać, że powyższe liczby nie dotyczą rynku konsol, iOS, Androida czy streamingu gier i grania "z chmury", która to według znawców tematu jest nieuniknioną przyszłością. I trudno się z tym nie zgodzić - na rynku filmów streaming już powoli wyprzedza tradycyjne nośniki wideo. Według IHS Screen Digest Amerykanie obejrzą w tym roku 3,4 miliarda filmów, z czego 2,4 ma pochodzić z płyt, a miliard z różnych platform online. Nie dysponujemy takimi danymi dotyczącymi rynku gier, ale jeżeli przyrost będzie co najmniej taki jak przez ostatnie 8 miesięcy, to można zacząć się zastanawiać, czy w next-genach na pewno pojawią się jeszcze fizyczne nośniki danych.​

źródło - Gamezilla

I TO JEST... bardzo dobra wiadomość :) Jak Steam jest dla mnie czymś zupełnie obojętnym tak Origin spisuje się bardzo dobrze, tylko czekać, aż rozszerzy się na innych wydawców, niż EA. Co do fizycznych nośników w konsolach - jeśli ich nie będzie to piractwu ostro się dostanie, ale jeśli ceny będą w końcu POWAŻNE, to nie mam nic przeciwko ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    bardzo dobra forma tańsza ,nie trzeba płyt tłoczyć itd:)gra piractwa troszke gorzej :)

4. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Dla piractwa nic to nie zmienia, a my tracimy możliwość kolekcji, ja tam wolę tradycyjne pudełko.

5. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    zawsze możesz sobie wydrukować a pudełko dokupić:)

6. pajak

pajak Świeżak Świeżak

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ciekawi mnie natomiast jak wymienisz taką oto "cyfrówkę". Ja tam wolę mieć pudełko i fizyczny nośnik, oczywiście często forma elektroniczna jest tańsza, ale to jest zrozumiałe.

7. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    w wersji eletronicznej gry nie leżą na magazynach itd dużo plusów tyle ,że dostępność wymaga netu:)

8. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    A po co wymieniać? Zawsze możesz zakładać nowe konto dla każdej gry i potem sprzedawać konta, ale jest to nielegalne (nieregulaminowe...) i trochę bez sensu.
    Często tańsza? Zawsze jest tańsza. Dystrybucja cyfrowa to odjęcie kosztów produkcji pudełka, instrukcji, nośnika i rozesłania tego wszystkiego po globie.

9. KLAIN

KLAIN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zamość (okolice)
    powinny byc tansze ale w praktyce nie sa, a jesli juz to nie na tyle ile powinny.na plus jest to ze mozna zawsze sciagnac taka gre i nie zniszczy sie nosnik z gra ale czy ktos zastanawial sie na gwaracja na taka gre? jak dlugo bende mial dostep do gry kupionej na xbl? moim zdaniem gry na nosnikach jak dvd czy br powinny miec gwarancje wymiany nosnika uszkodzonego bo ponoc placimy za gre a nie za plyte.

10. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ten Steam w porównaniu z Origin to po prostu shit jest. Ceny z kosmosu (Np. MW3 w dzień premiery 59.99 Euro o_O)

11. FNW

FNW Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Chodzi o to żeby pozbyć się pośredników i wyeliminować odsprzedaż gier ... nic innego - dwie pieczenie na jednym ogniu !!!

12. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Na Originie kosztowałoby pewnie ze 100 euro, żeby nikt nie kupił :D

13. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Oj żebyś się nie zdziwił. Są tacy napaleńcy, że kupią to i za 100 euro :D

14. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    ja wole twardą oprawę :)

15. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
  16. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja tam wolę stare, dobre pudełko. Ceny się specjalnie nie różnią między wersją z cyfrowej dystrybucji a z tej zwykłej, grę na fizycznym nośniku bez żadnych przeszkód można wymienić, sprzedać, czy cokolwiek. No i cóż - satysfakcja towarzyszącą odfoliowywaniu, i zapachu nowej gry - bezcenna. Więc ja zawszę będę trzymał się 'pudełek', dopóki rynek całkowicie ich nie wyeliminuje.

17. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ta, bo przecież kurierzy są co raz drożsi, wszystko fajnie, tylko że jak za 3 lata będzie np call of duty xxx a ja będę chciał grać w call of duty black ops to mam pecha, bo na serwerach już nie będzie tej gry, wersje cyfrowe to jest uzależnienie od producenta, wyłączą serwer z grą i nie masz gry, to my w końcu kupujemy grę czy długi abonament na nią ?

18. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda

Tak to wygląda, to jest chore.

Za trzy lata? Dzisiaj nie ma problemu pograć w Need For Speeda z '95 roku, więc co tu mówić o grze sprzed trzech lat. Zwłaszcza, gdy mówimy o takim 'hicie', jak CoD.
    Co do czasu, jak długo będzie gra na serwerach producenta - nie wiem, trzeba by ich powypytywać. Serwery multiplayer zamykają tak, czy siak, niezależnie od wersji, więc nie ma różnicy.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  19. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    QwerTaj ta, gdzie ty widzisz NFS z 95 roku to pobrania legalnie, powtarzam legalnie, tak taka oryginalna gra płaci się za nią i wymaga abym po 60 latach mógł wsadzić płytkę i mógł grać, jeśli producent zapewni mnie że choćby wybuchła 3 wojna światowa to i tak będę miał dostęp nawet do tak starych gier, to nie ma problemu, choć i tak wersja cyfrowa nie daje tyle radości co pudełkowa, co prawda nie wsadzam płyt do gaci jak ten koleś z filmiku, ale na półce lubię ustawić sobie pudełka, co do kogoś mądrego to jeśli skasowano by całkowicie wersje pudełkowe to nie było by okładek, bo po co i je robić ?

20. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    I co, na podstawie jednej, podkoloryzowanej wypowiedzi oceniasz wszystkich pudełkowych kolekcjonerów ? Oczekiwałem czegoś więcej po Tobie. Odnoszę wrażenie że każdy kto ma inne zdanie niż te, które Ty uważasz za słuszne jest natychmiastowo skazany na banicję. Ludzie kupują gry tylko poprzez Steam i Origin ? Proszę bardzo, zazdroszczę im pojemnych dysków HDD i rachunków za ten szybki internet. Nie przeszkadza mi to, skoro i tak można gry kupować to dlaczego nie. Zachwalasz Origin a jedziesz po Steamie, ok, też go nie lubię ale tego nie piszę, tak długo, jak nie zakupię gry, która będzie wymagała Steama tak długo nie będę go instalował, to samo bym zrobił z Originem gdyby nie zakup Battlefielda 3, plusem Origina dla mnie jest zasysanie dem, które jest szybkie i przyjemne, kilka kliknięć i tylko czekamy, wszystko się samo zainstaluje a ja mogę dalej w necie surfować.

Mam nadzieję, że dissa na mnie nie nagrasz :p

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  21. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Buhahaha :D Widziałeś chłopie ceny premier na Steam?! 50 euro za grę to jest dla Ciebie zawsze taniej? Przecież to jest w Polsce bynajmniej cena 2x większa niż za pudełko, a na zachodzie drożej o minimum 15 euro. Wiesz na czym opierają się te badania procentowe w cyfrowej dystrybucji? Na promocjach, paczkach i klasycznych kolekcjach, a także na czasówkach gdzie o określonej godzinie np. w nocy możesz wyrwać grę 5-10x taniej. Tak działa Steam, nikt nie kupuje tam premier za 200zł, każdy czeka na obniżki. Na tym opiera się ten pseudo raport, a Ty jak już piszesz newsa to bądź łaskawy pomyśleć samemu, bo jesteś gotowy uwierzyć we wszystko co mówią krawaty...

Wczytywanie...

Poleć forum