1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kabel do HD Ready

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez x-avier, Listopad 30, 2009.

1. x-avier

x-avier Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katosy
    "Dostępne na rynku odbiorniki HD Ready mają rozdzielczość 1366x768 podczas gdy tryb 720p to 1280x720. Jeżeli podłączymy telewizor za pomocą HDMI lub kabla komponent, obraz w większości gier będzie charakterystycznie rozmywał się w dynamicznych scenach. Spowodowane jest to faktem, że telewizor musi przeskalować obraz z konsoli do swojej rozdzielczości i w przypadku większego tempa wyświetlania po prostu nie nadąża".

Żeby tego uniknąć, wskazany jest zakup kabla VGA (w tym wypadku proponujemy oryginalny kabel Microsoftu za około 120 zł). Dzięki niemu otrzymamy możliwość wyboru rozdzielczości standardowych, wykorzystywanych przez dostępne na rynku monitory komputerowe:

640 x 480
    848 x 480
    1024 x 768
    1280 x 720
    1280 x 768
    1280 x 1024
    1360 x 768
    1920 x 1080
    Wśród nich znajduje się rozdzielczość 1360x768, która jest na tyle bliska natywnej rozdzielczości telewizora, że praktycznie eliminuje wspomnianą wyżej niedogodność. Poza tym ten kabel jest nieodzowny przy podłączaniu konsoli to monitora komputerowego."
    Cytat z GRY-OnLine.pl - gry PC, gry na konsole, gry online, gierki, darmowe gry - wszystko o grach

Moje pytanie dzieje się tak wam? tzn bardzo się rozmywa i często? Mam własnie telewizor HD Ready 32" i się zastanawiam nad kablem, 120 zł to dosyć sporo jak na taki kabel...może przy takim małym tv 32" nie będzie widać tego efektu nazbyt często, myślałem o kupnie kabla hdmi, ale teraz to już sam nie wiem...poradzcie coś.

2. Lotnik421 Xbox One

3. wujekbill

wujekbill Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kruszwica
    Ja również mam 32" HD Ready. Konsole mam podłączoną przez kabel HDMI( jakiś ActiveJet za 40zł). W konsoli mam ustawioną rozdzielczość 1080i. Nie ma żadnych rozmazań. Obraz jest super;))

4. PatrixOK

PatrixOK Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No wlasnie... tez mam samunnga HD ready 32 cale i jak ustawie na 1080 to dashboard wyglada gozej niz na 720p. A jak to jest w grach??

5. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    Bo HDR to 720p a nie 1080-.- przy 1080 musi niektore piksele usuwac...

6. damigt

damigt Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kędzierzyn-Koźle
    Ja używam Kabla HD/AV ktory mialem w zestawie i wszystko ładnie wygląda
    Gram na 1080i i nie mam błędów na dashboardzie
    mam telewizorek funai 22'' o rozdzielczości 1200x1080
    I tu Pytanie:
    1.Czym różni sie 1080i od 1080p ??
    2.Czy kabel HDMI cos poprawi ??

7. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    1080i nadaje klatki z przeplotem, czyli jedna klatka ma przyste linie, druga nieparzyste.
    1080p to jest Full HD i p oznacza progresywny czyli bez przeplotu.

8. Yetan

Yetan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja podłączyłem konsolę kablem HDMI do telewizora 22" HD Ready i... jakość obrazu jest fatalna. GoW 2 wygląda ładnie, ale taki Fable 2 wygląda po prostu beznadziejnie, a gdy podłączę konsolę kablem z zestawu to niestety nie wyświetla mi się animacja włączania konsoli, czy dashboard, więc nie mam możliwość porównania.

PS. Lepiej grać na 720p czy 1080i (a może 420p)?

9. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    nie ma 420p tylko 480p

większośc gier jest robiona pod 720p.

10. atmpitbull

atmpitbull Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja mam TV HD Ready i podłączoną konsolkę HDMI i w opcjach grafiki ustawiłem "optymalny" i mam 1360x768 60Hz jak ustawiłem 720p to wydaje mi się że jest gorzej teraz wygląda to idealnie w każdej grze.

Ustawienia systemu-ustawienia konsoli-wyświetlacz-ustawienia HDTV-rozdzielczość optymalna

Wczytywanie...

Poleć forum