1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kabel HD/DVI i dźwięk w TV.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Przemek Kurowski, Wrzesień 21, 2013.

1. Przemek Kurowski

Przemek Kurowski Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.

Otóż ostatnio pisałem na ten temat wątek, gdyż nie mam w swoim TV wtyku HDMI, lecz mam tylko wtyk EURO, RCA (red, white, yellow) i DVI. Doradzono mi, bym kupił kabel DVI/HD. Tak więc kupiłem, podłączeyłem i działa. Zostałem także poinformowany, ze nie będe miał dźwięku, bo wtyk DVI nie obsługuje audio. Dowiedziałem się także, że dźwięk mogę uzyskać dzięki podpięciu dwóch kabli RCA, tych od auid, mianowicie białego i czerwonego. Wszystko wspaniale, tylko to, że mój TV (phillips, jak będzie trzeba to podam dokładniejsze dane) ma tak w menu, że można jedno wejście przypisać na jeden kanał. Czyli jak np. wejście DVI przypisze pod kanał pierwszy, to wejść RCA nie mogę już pod ten sam kanał przypisać (chyba, zaraz wyjasnie czemu chyba). Muszę dodać, że nie mam oryginalnego pilota do TV, więc do menu wchodze poprzez kombinacje przycisków kończąc na przycisku MUTE. Wczoraj próbując to ustawić tak nagmatwałem, że mam tylko kanał pierwszy (nie da się na inne przełączyć) i szczęśliwie akurat na nim mam przypisane wejście DVI (mogę przynajmniej wejśc na komputer i iksa). Do menu także sie nie da wejść po za jednym sposobem, mianowicie takim: wyłączam TV guzikiem na pilocie (wtedy dioda na TV jest czerwona) i z tego punktu zaczynam wpisywać kombinacje klawiszy by wejść do menu. Dioda zapal się na zielono, na ekranie śnieg i owe menu, lecz nie da się w nim nic zrobić, nawet wyłączyć. Nie wiem co z tym zrobić, ale nawet jakbym to naprawił to nie wiem czy w ogóle ustawie tak by mieć dźwięk i obraz na jednym kanale. Pilot działa na pewno. Może jak ktoś odpowie co się na tym troche zna, to podam lepsze info na temat TV, choć wątpie czy coś się da zrobić.

Chyba, że jest możliwość resetu ustawień, lecz wątpie. Druga opcja to kupno oryginalnego pilota, choc nie wiem czy to jest w ogóle możliwe.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Przemek Kurowski

Przemek Kurowski Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Problem rozwiązany.
    Dowiedziałem się, że w więkoszośći TV z wejściem DVI jest także wejście AUX DVI. Jest to zwykłe wejście na Jack, taki jak np. w mp3. Wystarczy kupić przejściówke RCA/AUX za pare złoty, włożyc w nią z jednej strony kabel czerwony i biały, a AUXa włożyuc do TV i mamy dźwięk. ;)

A jeżeli ktoś takiego wtyku AUX DVI nie ma, to niech spróbuje tak jak mówiłem. Najlogiczniej to spróbować zresetować ustawienia TV, albo (co bardziej prwadopobone) skontaktować się jakoś ze sklepem gdzie kupiliscie TV czy z samym wydziałem firmy i poprosić o pilot do TV. Nie wiem, nie znam się, w moim wypadku rozwiązanie było proste. Poszukajcie dobrze tego AUX DVI jeżeli macie wtyk DVI w TV.

Pisze po to, że może ktoś będzie miał podobny problem.

Wczytywanie...

Poleć forum