1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

kabel HDMI

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez szymon1965, Styczeń 24, 2010.

1. szymon1965

szymon1965 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    okolice Poznania
    Witam !
    Czy jak podłącze pod Samsunaga UE40B7000 (LED TV) takim kablem HDMI to będę miał dźwięk ?
    Super przewód / kabel HDMI-HDMI 1.3v 1,2m FV (886642847) - Aukcje internetowe Allegro

Jeśli tak to czy dźwięk będzie cyfrowy ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. sobel

sobel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Z nikąd
    Jeśli w tv masz głośniki to przez HDMI bedzie dżwięk

4. szymon1965

szymon1965 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    okolice Poznania
    Tak głośniki w TV mam, a czy dźwięk cyfrowy Dobly Digital 5.1 będzie od razu przez kabel HDMI czy będzie potrzebna jakaś przejściówka ??? Czy ten dźwięk cyfrowy jest dużo lepszy od tego zwykłego ???

5. ryba_01

ryba_01 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Moim zdaniem lepiej dołożyć 5zł do przewodu i mieć pewność jakości i tego że masz Full HD, ja kupiłem przewód HDMi i zaraz po podłączeniu było słychać różnicę nie mówię już o jakości obrazu, a mam też samsunga model niżej niż ten o którym pisałeś wiec chyba i Ty usłyszysz różnicę.

6. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    No szczególnie, że kabel HDMI przesyła sygnał cyfrowo... Jak już to kabel mógł mieć skopane końcówki... Ale sam kabel w sobie niczym się nie różni... NIe ma znaczenia ile kosztuje

7. kris_kjk

kris_kjk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dźwięk np. DD 5.1 będzie od razu przez kabel HDMI, a jakość dźwięku cyfrowa jest lepsza od od analogowego.

Przykład: Podpinamy Xbox-a tanim kabelkiem HDMI do amplitunera z wejściem HDMI, a z wyjścia amplitunera kolejnym kabelkiem tanim HDMI do TV. Obraz i dźwięk pomimo taniego kabelka HDMI będzie OK ... jakość dźwięku i obrazu zależy tylko od klasy zestawu audio i jakości TV. Te połączenia HDMI są cyfrowe i nie ma tu aż takiego znaczenia cena kabelka i jego jakość. Jeśli nie mamy jakiejś super plątaniny różnych kabli, rozgałęźników, przedłużaczy, biegnących równolegle do naszych HDMI (a te nie mają bardzo dużej długości) innych kabli antenowych, sygnałowych itp. to sygnał cyfrowy przez HDMI nie jest tak łatwo zakłócić, choć się da. Ważniejsze o wiele jest podłączenie: dobrej klasy przewodem o odpowiednim przekroju połączeń analogowych np. przewody od amplitunera do głośników, tu mając dobry zestaw usłyszymy różnicę miedzy cieniutkimi byle kabelkami a porządnymi przewodami.

Generalnie do połączeń cyfrowych można użyć tańszych kabli (choć nie polecam tych najtańszych), do połączeń analogowych warto stosować droższe kable (odpowiednio "solidnie grube" ekranowane, złocone, precyzyjniej wykonane). Jeśli mamy sprzęt AV z wyższej półki to głupio byłoby cały efekt popsuć stosując najtańsze kabelki.

8. Predator2000

Predator2000 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nie ma żadnej różnicy między kabelkiem HDMI za 10zł a kabelkiem za 100zł.
    Do 3m można spokojnie kupić kabelek firmy Boom. Jeśli jednak kabel często wkładasz i wyciągasz to lepiej dopłacić za droższy. Ja mam kabelek za 6zł lg42'full hd i jestem bardzo zadowolony. Aha złote wtyki, filtry bo zabiegi marketingowe. Przy przekazie cyfrowym na dystansie do 3m nie trzeba żadnych wspomagaczy. Nawet na 7m dało by rade.

9. Pawlllosss

Pawlllosss Guest

Jest jakaś różnica pomiędzy tanimi i droższymi kablami,ale zauważą ją tylko znawcy muzyki.

10. Zero

Zero Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jeżeli chodzi o kable HDMI zdania są podzielone co do tego czy jakość kabla ma wpływ na jakość obrazu, jedno co mamy napewno przy kablach profesjonalnych to dożywotnia gwarancja a to według mnie jest już coś poza tym jak ktoś mi daje dożywotnią gwarancje to wieże że i jakość kupowanego towaru jest dobra

11. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/kabel-hdmi-39001.html
    http://xboxforum.pl/sprzet-f11/kabel-hdmi-35379.html
    http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/kabel-hdmi-38536-2.html

Pablooo88 czy ten temat nie powinien być zamknięty ??

Wczytywanie...

Poleć forum