Kabel hdmi

Zero

Użytkownik
Użytkownik
Nie no pewnie żadnej różnicy nigdy nie widać
Ja dalej polecam kable ProCaba albo Qed-a przynajmniej płacimy za dobrą jakość koszt takiego kabla to ok 120 zł kable mają dożywotnią gwarancje i nie piszcie mi że różnicy nie widać bo nikt z was nie testował a każdy pisze że kabel za 20 zł to ta sama jakość co za 100zł
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Tu nie trzeba testowac ;] wystarczy zrozumiec jak dziala przesyl cyfrowy i juz wiadomo, ze nie ma sensu przeplacac.

95% kabli uzywanych w sklepach typu Euro, MM - sa z tej niskiej pulki za grosze z chin - kolega montuje takei zestawy pokazowe ;]
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
a tu ode mnie niezależny test dla tych co nie widzą różnicy na kablech poniżej 5 metrów
Kable HDMI
Taki test to se możesz darować, daj coś z bardziej wiarygodnego źródła, bo takie sklepiki mnie nie przekonują. Jeżeli chcesz kupować kable za parę stówek to twój wybór. Jakim kablem masz podłączony monitor do PC ??
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
mam laptopa więc żadnym. Dobra chłopaki każdy wie swoje ja wole kupić porządny kabel niż gówno
PS: wiem dlaczego e kable nazywa się profesjonalnymi, dlatego że kupują je ludzie znający się na rzeczy a nie pierwszy lepszy człowiek co kupi sobie sprzęt elektroniczny
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Jak dla mnie to typowe gadanie czlowieka ktory dal sie zrobic w "bambuko" i na sile stara sie ludziom udowodnic jaki "fajny" interes zrobil.

Napis "profesjonalne" jest po to by taka osoba jak ty dala za kabel 600% wiecej niz ja ;]
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
A jak dla mnie to to jest gadanie człowieka który nie zna się na rzeczy i kupuje najtańszą chińszczyzne wmawiając ludziom że jest tak samo dobra jak markowe produkty. Jak dla mnie temat bez sensu bo każdy kupi i tak to co uważa za słuszne
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze raz powtarzam, nie trzeba sie znac :) Wystarczy zapoznac sie z zasada dzialania przesylu cyfrowego.
Jesli uwazasz, ze przesylajac cyfrowy sygnal moze zmienic sie nasycenie braw, jasnosc, ostrosc to tylko pozazdroscic bujnej wyobrazni....

Taki szybki przyklad z zycia wziety. Dysk twardy jest polaczony z plyta glowna za posrednictwem kabla gdzie przesyl danych jest cyfrowy. Ciekawe, ze na kazdym komputerze dane przechodza w taki sam sposob. Za kazdym razem dane z jednego dysku na drugi przejda bez zadnego problemu w takim samym stanie. Bledy beda dopiero wtedy gdy kabel bedzie uszkodzony fizycznie. Wtedy dane albo przejda poprawnie albo nie. Nie ma mozliwosci przesylu polowy pliku bez wykazania bledu ( odpowiednik mnijszego np mniejszego nasycenia kolorow)
To samo jest w przesyle sygnalu miedzy komputerem a monitorem.
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
a jak ssiesz z torrenta to czasami bledy sie robia nie;]?


albo jak plik .rar zassiesz to skad bledy crc?
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
ja się już nie wypowiadam a koledze Grinch życze dalej niewiedzy i pozytywnego podejścia do życia
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
a jak ssiesz z torrenta to czasami bledy sie robia nie;]?


albo jak plik .rar zassiesz to skad bledy crc?
Powodem sa punkty dostepowe/twoj komputer/blad zapisu HDD to one tworza bledy a nie kabel ktory laczy twoj komputer z punktem dostepowym.
Winne sa same urzadzenia. Sam CPU potrafi zrobic wywalic kilka bledow ale za nie nie jest odpowiedzialna sciezka miedziana miedzy nim, a pamiecia ram.

@Zero

Pozytywne podejscie mam zawsze. A moja wiedze staram sie wykazac chociaz minimalnie przykladem ty tymczasem nie masz zadnego dowodu na wyzszosci kabla 600% drozszego. Powtarzasz tylko, ze jest lepszy jak stara baba na targu ;]
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
To przecież cały czas ci tłumacze wyższość chociażby taką że jest mniej podatny na zakłócenia a poza tym to ten sygnał nie jest jak to ktoś napisał w postacie 0 i 1 bo to jest system cyfrowy a nie binarny, a system cyfrowy jest kwantowany i próbkowany
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
co do cyfrowego przesylu-mam logitech z-5500 i x360 podlaczonego do nich przez optyczny kabel...wystarczy ze kablem dotkne do obudowy kompa/kaloryfera i zaklocenia sa(piski,szumy,stukniecia),czasami jak np kabel dotyka pc i go wlaczam to w glosnikach slysze jak dysk pracuje...wiec cos jednak na tym jest...kabel zwykly jakis za 20zl...
 

dalton

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
miedzanek: Weź kabel za 100 zł i też tak będziesz miał -_-

Sygnał cyfrowy ma tą przewagę nad analogowym, że do pewnego poziomu zakłóceń możliwe jest usunięcie 100% szumu. Jeżeli jednak do sygnału zostanie dodany na tyle duży szum ,że interpreter zacznie błędnie odczytywać dane , to mamy do czynienia z zniekształceniami, o ile nie ma żadnej kontroli błędów. Jeżeli natomiast taka kontrola jest, to uszkodzone dane są zwyczajnie poprawiane (o ile to możliwe) , bądź też odrzucane.

Przejdźmy teraz do kwestii droższych kabli. Dlaczego one są drogie? Ponieważ mają lepsze zabezpieczenia przed wpływem zewnętrznym przez co do kabla dostaje się mniej zakłóceń (poprzez lepsze materiały, więcej przewodów ekranujących) i interpreter ma łatwiejsze zadanie - mniejsza szansa na błędna interpretacje sygnału. Tym samym sygnał może przebyć większą odległość i nadal mieć szanse na poprawne odczytanie. Przy kablach krótkich (~1.5-2m) nie jest, aż tak ważne ekranowanie - na tak krótkich odcinkach szumy nie są aż tak mocne - no chyba, że kabel pracuje w jakichś ekstremalnych warunkach.

Kable dłuższe natomiast potrzebują dobrej jakości okablowania , ponieważ są znacznie bardziej narażone na zakłócenia zewnętrzne. Większy odcinek kabla "zbiera" zakłócenia i interpreter znajdujący się w odbiorniku już może źle interpretować otrzymany sygnał.

Tak więc nie można powiedzieć, że kabel za 100 zł to to samo co ten za 15. Ważne natomiast jest czy ten kabel za 15 zł jest na tyle podatny na zakłócenia, że rzeczywiście wpływa to na obraz przesyłany. W większości przypadków nie , z tego co mi wiadomo. Więc kupno kabla za 100 zł może być pewnym overkillem.

Pozdro
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Tak, tylko, że gdy sygnał cyfrowy przybędzie do odbiornika z błędem to albo zostanie naprawiony albo zobaczymy "sieczkę" linii albo jeśli sygnał będzie niemożliwy do odczytania czarny ekran. (tak jak napisales) Tu natomiast jest batalia o to, że sygnał z lepszego kabla da lepsze kolory czy lepszą janośc co jest totalna bzdura.

Na drogim kablu masz pewnosc ze zobaczysz obraz, na tanim nie masz tej pewnosci. Ale jesli juz zobaczysz to bedzie identyczny z tym jaki reprezentuje ten za 100zl.
 

dalton

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Grinch: No próbowałem to trochę na około udowodnić w moim poście :)
 

Laurences

Użytkownik
Użytkownik
A gdzie można dostać kabel dvi od xboxa ? Ktoś wie
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Ale oryginalny ?? Jak tak, to takiego Microsoft nie produkuje.
 

Laurences

Użytkownik
Użytkownik
w zasadzie to o oryginalny mi chodziło ;] Czyli jedyny sposób to przez hdmi ---> dvi


Ale teraz mam problem z głośnikami .... Wolę chyba poczekać i kupić TV
 

dalton

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Laurences: Możesz kupić sobie cinche nieoryginalne do x'a i przez nie połączyć przez przejściówkę do głośników - podróbki są dość cienkie i można wsadzić razem cinche i hdmi.
Ja tak gram i nie narzekam :)
 

HotShit

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ohoho

Niby to tylko kabelek, a dyskusja zamienia się w bitwę.

Według mnie ci goście co przepłacili za swoje kable dali się naciągnąć sprzedawcy, lub sami handlują kablami i wciskają ludziom taki kit. Przecież w tych kablach jest transmisja CYFROWA (ktoś tam napisał, że to co innego niż binarna - pajac). Czyli sygnał albo zostanie przesłany i odczytany w odbiorniku albo nie. Droższe kable są droższe dlatego, że są lepiej wykonane (chociaż nie zawsze), posiadają lepszą ochronę przed zakłóceniami, ale najczęściej są drogie dlatego, że są ładniejsze i mają fajne pudełko. Ostatnio widziałem taki w pudełku wściełanym złotym atłasem. Hahahah. Bzdura. Co mam sobie to pudełko potem postawić na wystawce? Albo zwijać codziennie wieczorem kabel i chować do pudełka? Według mnie w kabel warto włożyć nieco więcej pieniędzy jeśli ma on być długi - np. biegnący do drugiego pokoju. Wtedy powinien być lepszej jakości - aby sygnał nie tracił za dużo na napięciu z powodu oporu przewodów, oraz był lepiej ekranowany.

A co do płyt CD - to jest to taka sama sprawa. Albo laser odczyta te zera i jedynki albo nie. Nie ma znaczenia czy to płyta sony czy esperanza. Czym np. różni się 0011010 na płycie sony od 0011010 na każdej innej? To nie są płyty czy kasety ANALOGOWE, żeby miały inne parametry zarejestrowanego sygnału. Dane cyfrowe (płyta audio cd to też dane cyfrowe) są odczytywane a następnie przetwarzane na sygnał analogowy już w urządzeniu odtwarzającym. Ludzie opanujcie się. Kiedyś nawet tzw. audiofile kupowali za astronomiczne kwoty zwykłe markery, bo ktoś wcisnął im kit, że są to specjalne mazaki do obrysowania krawędzi płyty CD, zmniejszające wibrację niewyważonych płyt i poprawiające jakość dźwięku.

Więc jak chcecie to kupcie sobie ten kabel za 150PLN, a ja mam za 24 i wieczorem pójdę na piwko. Tyle.
 

Do góry Bottom