1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kabel HDMI

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez ratajek, Lipiec 7, 2011.

1. ratajek

ratajek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mam do wyboru 2 kable HDMI

1.Akcesorium LOGIC 3 Kabel HDMI LG097 Saturn Polska

2.Akcesorium LOGIC 3 Kabel HDMI LG092 Saturn Polska

Który będzie lepszy? i najlepiej jakby ktoś podał z ceną bo na stronach saturna i media nie podają cen.

Potrzebuje odpowiedzi "na wczoraj"

2. Lotnik421 Xbox One

3. maczosito

maczosito Banned

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    BOLESŁAWIEC
  4. ratajek

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Chodzi mi o konkretnie jeden z tych bo jutro jade do sklepu a konta na allegro nie mam

5. maczosito

maczosito Banned

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    BOLESŁAWIEC
    jeśli mam wybierać z tych dwóch to wybieram ten drugi ze wzgledu ze ma 2 m długościa a tamten pierwszy jest krótszy

6. ratajek

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Akurat u mnie dlugosc nie ma znaczenia. I nigdzie nie moge znaleźć ceny tych kabli. A nie moge czekać nawet na kuriera allegro.
    A i czy to ma znaczenie, że mam konsole Slim?

7. maczosito

maczosito Banned

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    BOLESŁAWIEC
    moim zdaniem kabel to kabel nie ma znaczenia czy kupisz taki czy inny poprostu wybierz sie do sklepu elektronicznego tam napewno znajdziesz odpowiedni kabel hdmi w każdym sklepie jest osoba która ci powinna doradzić jaki najlepiej kupić.

8. Abaddone`

Abaddone` Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krk
    najwazniejsze zeby nie kupywac taniego badziewa, lepiej dac wiecej. :) Lepsza jakosc i wszystko gra.

9. hashpl

hashpl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Płock
    Akurat w kablu HDMI jakos obrazu jest taka sama na kablu za 10zl i 100zl.Jedyne roznice to w jakosci wykonania

10. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Dokładnie. Taki za 20 zł w zupełności wystarczy. Nie ma różnicy, czy kabel kosztuje 15, czy 200 zł. Jeśli już masz jakiś wybierać, to kup taki z pozłacanymi końcówkami, czytałem, że są lepsze od tych zwykłych. Nie wpływa to oczywiście na jakość obrazu, tylko jakość kabla.

11. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Ja mam za 5 zl i w domowych warunkach lux

Wysłano z GT-I5700 z użyciem Tapatalk

12. ratajek

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W sklepie zapytam sie o najtańszy.

Ciekawostka: Są pozłacane końcówki dlatego bo złoto sie nie utlenia i jest lepszy przepływ danych.

13. szamannn

szamannn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Kabel hdmi przesyła dane w postaci cyfrowej. Więc albo obraz jest, albo go nie ma.
    Tym kablem wysyłany jest ciag zer i jedynek wiec wystarczy aby żyła chociaż troszkę przypominała miedź a wszystko będzie działać :)

14. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Tani to ma kolor zloty, a nie wszystko zloto co sie swieci

A i owszem cyfrowy sygnal moze byc korygowany ale ta korekcja zalezy od sprzetu i danych, nie kazde da sie poprawić programowo czy tez sprztowo wiec roznica będzie zwłaszcza przy długim kablu

15. szamannn

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Okej. Jest korygowany chociażby przez dławiki ferrytowe, które ograniczają niekorzystny wpływ pola elektromagnetycznego. Nie widziałem jak narazie kabla bez tego dodatku. Nawet jak odpalisz głupi odkurzacz, to jest te pole które zakłóca obraz. Ale nie spotkałem jeszcze człowieka, który by zauważył roznice.

16. Dragon_2009

Dragon_2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    dlatego na kablach do 5m nie widać różnicy i nie ma sensu przepłacać. ale jak kupisz tani kabel np. 20m to wtedy zauważysz różnicę.

17. xAmpeGx

xAmpeGx Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Dom Billa Gates'a
    HDMI to HDMI te wszystkie kabel w produkcji kosztują maksymalnie 50gr płacisz tylko za producenta, jakość będziesz miał tą samą na kablu za 5zł jak na kablu za 500zł :) pozłacane końcówki to tylko tak do szpanu ale jakiego jak i tak tego nie widać bo wpinasz ten kabel .

18. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Moze jak bedziesz mial wlasna firme lub bedziesz pracowal zrozumiesz ze wyprodukowanie takiego kabla tyle nie kosztuje, surowce i koszty utrzymania sa nie male i te drozsze maja faktycznie pozłacane końcówki i zloto czy srebro w elektronice ma znaczenie

19. szamannn

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Oczywiście że ma. Złoto się nie utlenia i ma bardzo dobre właściwości elektryczne. A utlenione srebro i tak ma lepsza przewodność elektryczna niż miedź, dlatego tak często wykorzystywane są do styków. Ale ja nadal uważam że w elektronice codziennego użytku jest to tylko pic na wodę.
    Co innego w medycynie lub innych instytucjach. Temat rzeka. Najlepiej zamknąć, bo i tak odpowiedź już dawno padła.

20. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Rozejrzyj sie masz pelno elektroniki codziennego użytku i to czy komp jest w szpitalu czy w urzedzie nie znaczy ze zloto czy srebro w nim ma wiekze niz w domu, ty moze roznicy nie widzisz ale nie znaczy ze to pic na wode

21. szamannn

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie chodzi o to czy jest czy nie ma. Bo oczywiście że jest, ale ja uważam to za zwykły chwyt marketingowy, bo i tak zwykła miedź beztlenowa wystarcza w takich warunkach. Np. "Nasz kabel jest z 100 % miedzi beztlenowej z dodatkem uranu, pyłu kosmicznego i stykami pozłacanymi 24 karatowym złotem!". Kupisz go prędzej niż ten zwyczajny przewód. I jeszcze raz powtórzę, to czy twoja gamingowa mysz ma pozłacane styki czy nie, nie ma znaczenia. O to mi właśnie chodzi.

Passs :cool:

Wczytywanie...

Poleć forum