1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kabel USB > power SATA / albo zasilacz 230V > Sata

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez kofaniutki_misio, Grudzień 7, 2011.

1. kofaniutki_misio

kofaniutki_misio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam,

Wie ktoś może gdzie kupić sam zasilacz do dysków/nagrywarek sata? Ten z tych zestawów ADAPTER USB DO IDE/SATA Combo 2,5'' i 3,5''
    ADAPTER USB DO IDE/SATA Combo 2,5 i 3,5 - Ceneo.pl

Ponieważ mam laptopa z esata do którego dokupiłem kabel esata > sata, do nagrywaki LiteOn Ihas.

Pozostaje kwestia zasilania.... a może ktoś z Was potrafi zrobić kabel USB-SATA power.
    Czytałem że jest to możliwe... ktoś tego próbował? jest gotowy schemat?

pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ltplus

ltplus Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zasilacz masz razem z tym adapterem.

4. kofaniutki_misio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ltplus haha dzięki za pomoc :) czytaj dokładniej posty, może za szybko pisałem ;) chcę sam zasilacz kupić. Albo zrobić w/w kabel

5. dymekk208j

dymekk208j Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    Nie masz przypadkiem zbędnego starego zasilacza komputerowego :) ? Z tego co mi wiadomo nie da się zrobić USB - > Sata power, lecz mogę się mylić. USB daje tylko 5V sata power potrzebuje 3.3V, 5V i 12V

6. kofaniutki_misio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    dymekk208j no właśnie gdyby to była tylko kwestia polutowania kabelków nie było by problemu. a i same gabaryty całego zestawu nie były by duże.

No więc w porządku przyjmuje, że kabel usb odpada i pozostaje mi kupić ten chiński zestaw :-/

A co do zasilacza to mogę zawsze iść do kumpla, on ma blaszaka. Mieliśmy problem z zainstalowaniem kontrolera sata u niego to dlatego chce podpiąc mojego laptopa.

Aczkolwiek, jeżeli komuś się przypomnij ze gdzieś widział sam zasilacz, proszę o kontakt. Pozdrawiam.

7. ZombaL

ZombaL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Przeworsk
    Posiadam cos takiego, jednak musialbys miec przejsciowke molex -> sata (http://obrazki.elektroda.net/97_1266956854.jpg)

http://dl.dropbox.com/u/1297551/firmware/IMG00003-20120121-1456.jpg
    http://dl.dropbox.com/u/1297551/firmware/IMG00002-20120121-1456.jpg]

Sorki za zdjecia ale no niestety "aparat" telefoniczny ;]

PW.

Wczytywanie...

Poleć forum