1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kabel VGA - oryginalny a podróbka

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Bis, Kwiecień 22, 2010.

1. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Kabel VGA - Oryginalny a No Name

Zauważyłem, że dość często na forach ludzie pytają o różnicę obrazu na różnych kablach, sam się nad tym zastanawiałem i postanowiłem sprawdzić jak to jest w praktyce.
    Różnica między kablem oryginalnym od M$ a tanią podróbką za 20zł z allegro jest zauważalna gołym okiem.

Z lewej obraz na oryginalnym kablu od M$ z prawej tani kabel z allegro.

Mam nadzieję, że ten temat pomoże komuś w dokonaniu decyzji czy warto oszczędzać na tanim kablu.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Rurek

Rurek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Fakt różnica widoczna. Wniosek prosty kable HDMI bez różnicy. Kable analogowe im droższy tym lepszy.

4. MOSZEUSZ

MOSZEUSZ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Podczas grania na tanim kablu VGA w sumie te defekty w obrazie nie są specjalnie widoczne, chociaż jak ktoś ma "wprawne" oko to różnice wyłapie :p

5. adrian121

adrian121 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    kupujesz kabel BigBen'a i masz pewność co do jakości, no tylko, że taka przyjemność jakieś 80 zł wynosi

6. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Różnica może i leciutka, ale widoczna tylko gdy trzymamy głowe 10 cm przed ekranem, a kto tak niby gra?

Mam tani kabel za 15 zł. Taki kabel to nie jest podróba. Pojęcie podróba dotyczy całkiem czego innego, więc wprowadzasz w błąd ;)

7. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Apacer, zmieniłem nazwę.
    Jest różnica w napisach praktycznie i nielicznych grach...
    Ja z około 50cm widzę jeszcze pixele w monitorze, dla mnie rozdwojone napisy to koszmar, strasznie się męczę, ale w grze na tanim kablu jest ok.

Im więcej cali i im większa rozdziałka tym bardziej jest rozmazany obraz.

8. Kris22

Kris22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Oo dzięki za to ,pomogłeś mi niezmiernie - mam elita mojego podpiętego właśnie na takim kablu, dziś kupię hdmi.

9. robson4141

robson4141 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja właśnie tez mam dylemat czy oryginalny czy podrobe. Ale chyba kupie podrobe i sie przekonam sam ;d

10. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    KABEL VGA HD DO XBOX 360 (1783507121) - Aukcje internetowe Allegro - kupić ten kabel? Niby pokazuje oryginalny kabel w blistrze. Czy różnica pomiędzy tym drogim, a tanim jest duża? Chodzi mi o to czy razi w oczy (jakieś rozmazania itd) bo gram obecnie na bardzo starym, małym telewizorze podłączonym compositem, dodanym do konsoli w zestawie. Z tego co widzę na zdjęciach różnica nie jest jakaś straszna pomiędzy oryginalnym, a podróbą, a mój monitor to 18'-19' nie pamiętam dokładnie. Fajnie by było gdyby ktoś dał różnicę w grze (stojąca postać itd.)

11. SMART

SMART Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    jakby ktoś chciał mam oryginalny kabel VGA od Microsoftu oddam za grosze

12. przeo_91

przeo_91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Olkusz
    alja też mam orginał MS i oddam za 50zł + wysyłka :) Lub za jakaś gra na konsole najlepiej RRD albo Alan Wake :)

13. SMART

SMART Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    jak pisałem, ja oddam za grosze czyli 20zł bo mi nie potrzebny mam HDMI

14. Vister

Vister Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Centrum
    Przepraszam za odkop, naprawdę. Jednak po co zakładać temat, jeśli takowy istnieje, prawda?

Więc proszę bez tyrania.

Chciałbym pokazać wam, że nie zawsze tanie kable oznaczają tanią jakość. Mój kabelek kupiłem za 12.90zł i spełnia moje oczekiwania w 200% (jedynie napisy w achivementach nie są b. ostre. Jednak oferują świetną jakość ;))
    I na potwierdzenie dodaję filmik :)

EDIT! Filmik dodam zaraz po zuploadowaniu!!

@EDIT x2

oto link : http://www.youtube.com/watch?v=iragREPTiV0

15. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Testowałem wiele tego typu kabli i każdy z nich byl kiepskiej jakosci, zdarzał sie kabel nieco lepszy niz jego poprzednik ale nadal obraz byl rozmazany, kolory zbyt jaskrawe, i podwójny obraz, film ktory dales to z calym szacunkiem ale jest nic nie warty, bo jakość filmu jest kiepska nie mówiąc juz ze kto ma wychwycić jakość krawędzi gdy latasz telefonem w te i z powrotem
    Zastosuj kabel HDMI, HDMI--DVI lub oryginalny VGA to będziesz widział różnice

Jedno z drugim sie gryzie

16. Vister

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Centrum
    Okey, właśnie uploaduje drugi filmik, nagrany już lepszym sprzętem.

A co do napisów. Nie wiem czy tak jest czy jak, ale napisy są naprawdę b. dobrej jakości ale nie są ostre. Znaczy po zbliżeniu oka na 1cm widać dopiero tą nieostrość.

Nie są idealne, są bardzo dobre :D

17. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Twój monitor ma rozdzielczość 1440x900@16:10, sam na monitorze o takiej samej rozdzielczości podłączałem tani kabel vga, sprzedawany w kwocie 30zl, niestety ale obraz w porównaniu do HDMI--DVI jest ogromny, oczywiście na korzyść HDMI, tak jak psiałem porównaj sobie obraz lepszej jakosci bo obecnie to nie masz porównania z tego co widze i dlatego wydaje ci sie ze jest to dobrej jakosci obraz

18. Vister

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Centrum
    Mam porównanie. Kumpel ma podłączonego iksa pod 42` full hd i na hdmi gra :)

Jedyna różnica jaką zauważyłem to jakość obwódki kabelka (ma oryginał M$, chociaż w cyfrówce to brak różnicy)

A to nowy film, jeśli nie zadawalający proszę pisać :) Jakość kabla VGA do x360, PODRÓBKA - YouTube

19. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Fajnie, podłącz ten vga pod te 42 cale wtedy zauważysz różnice, no na tym drugim filmiku lepiej to wygląda, niestety ale masz tylko i wyłącznie szczęście lub monitor ma dobrą korekcje błędów obrazu bo 99% tych kabli nadaje się do kosza i to nie tylko moja opinia

20. Vister

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Centrum
    Wiem że 99% kabli jest do kitu. Mój okazał się prawdopodobnie tym 1% ;)

Jednak wiem, że jakość na oryginalnym m$ byłaby prawdopodobnie lepsza, ale taka starcza mi w 100% :) Wg. mnie swietnie wszystko wygląda

Wczytywanie...

Poleć forum