1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kafejka z Xboxów 360?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez zwoolf, Lipiec 14, 2010.

1. zwoolf

zwoolf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    prowadzę sklep komputerowy serwis, naprawa, sprzedaż.
    Swoją działalność prowadzę już jakieś 3 lata,
    mam takie pytanie, czy wypaliła by kafejka z xboxów 360.
    Zamierzam kupić 6 xboxów 360 Jasper Arcane, do tego monitory
    22" LCD FullHD i oczywiście gry, zamierzam zainwestować jakieś 10k zł.

Hmm.. gry ale jakie zastanawiam się nad:
    GTA4
    Call of Duty Modern Warfare 2
    Halo 3
    Fife 2010
    Battlefield Bad Company 2
    Halo wars
    Oczywiście po jednej grze dla xboxa 360

Jakie gry wybrać jeszcze, albo z jakiej zrezygnować.
    Chcę oryginały bo chodzi mi żeby usługa Xbox Live była aktywna,
    ludzie będą mogli grać sieciowo i przez xbox live
    zamierzam pobierać 2,50zł za 1h

Mieszkam w mieście, w promieniu 20km niema żadnej kafejki,
    czy to wypali?? Pamiętam jakieś 4lata temu jakiś gościu,
    miał kafejkę internetową z PC i z tego co ludzie mówili przez 8h komputery były cały czas zajęte, ludzie czekający w kolejkach na wolny komputer.
    Gościu trzepał ładną kasę, tylko zrobił wielki błąd :ban
    nie oryginalne gry i system operacyjny, ten Pan musiał się pożegnać z działalnością.

Jeszcze tylko jedno pytanko, czy muszę mieć jakieś pozwolenie na prowadzenie takiej kafejki, gdzie? co? trzeba załatwić? może ktoś się orientuje
    pomóżcie doradzić .
    Pozdrawiam Zwoolf

Przenoszę do działu giełda, proszę na przyszłość przemyśleć gdzie się zakłada tematy. /bax20

2. Lotnik421 Xbox One

3. Kalita

Kalita Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Stargard
    Nie wiem czy potrzebujesz zezwolenia na tą kafejkę ale co do gier to mógłbyś zrobić takie coś że kupić dużo dobrych gier,np.kupisz z 10 gta 4 na granie w xboxa u ciebie w kafejce i do kupna przez klientów

4. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Co do pozwoleń - nie mam pojęcia. Najlepiej napisz do Microsoftu.
    Co do samej kafejki - pomysł ciekawy, tylko w tym wypadku dużo zależy od lokalizacji i wykonania.

Nie ma sensu robić takiej kafejki w małym mieście, bo po prostu nie wypali. Najlepiej w jakimś dużym mieście, w miejscu gdzie dużo młodzieży przebywa.
    Najlepiej by było np. kupić 6x MW2 i organizować co jakiś czas turnieje, wtedy by wzrosło zainteresowanie

5. pele321

pele321 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Stargard Szczeciński
    O pozwolenie najlepiej idz sie zapytać na policje.

6. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Nie wolno miec w polsce wypozyczalni gier i miejsc gdzie mozna pograc za pieniadze bo nie ma w obrocie gier z odpowiednia licencja.

Ale ze nie wolno to nie znaczy ze nie ma - sam widzialem kilka takich miejsc i funkcjonuja. Ale w przywpadku jakiesj kontroli moze nie byc wesolo.

7. Bazajaytee

Bazajaytee V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    się znamy?
    hmm... Najlepiej byłoby założyć to przy szkole... Chodzili by tam na wagary .

8. elkoza

elkoza Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Zobacz w internecie czy są takie kafejki i najlepiej zapytaj się właściciela jak mu się prowadzi taki interes. Bo jest kilka minusów związanych z samymi xboxami w kafejce tzn.
    - koszt konta gold na jednego xboxa rocznie na razie to 130 zł
    - brak przeglądarki internetowej
    - trudność w obsługiwaniu pada u pecetowych laików szczególnie w grach fpp przez co mogą się zniechęcać
    - na razie brak xbox live w Polsce przez co pewnie do końca nie byłoby to legalne ale jesienią podobno maja uruchomić tą usługę w Polsce
    - niski koszt xboxa przez co wydaje mi się ,że jak się komuś spodoba xbox to po prostu sam sobie go kupi i stracisz klienta

Fajnie byłoby ja była by możliwość też pogrania w kilku na jednym telewizorze bo to jest duży plus w konsolach. No i oczywiście Gears of War2 było by wskazane kupić.

9. koko5329

koko5329 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    WielkoPolska
  10. Abarth

Abarth Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mi ten pomysł się podoba, sam bym pograł od czasu do czasu mając Xkloca w domu z kolegami przez system link(koledzy debile mają przerobione, więc prywatnie online odpada) :)

Z komputerami jest to samo - przecież można mieć normalnego pieca za 800-1000zł który odpali (odpali, nie grać na maxa) w większość obecnych tytułów, a takie kafejki istnieją.

Co 2 telefon z kolei ma przeglądarkę internetową a i tak ludzie chodzą do kafejki - więc sens jest ale tylko w dużym mieście.

11. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Jestem miły i podam adresik
    Tu masz jakąś taką właśnie firmę jakby co oferuje granie na Xboxie: TU

w innej dyskusji o takiej działalności znalazłem takie stwierdzenie:

Mimo że Xboxy są tanie, to uważam że co innego jest grać w domu a co innego takie wspólne granie z kolegami w jednym pokoju, bez headsetów ani nic.
    Można by było robić jakieś zniżki jakby jakiś 'klan' przychodził pograć, zajmując większą część stanowisk itp.

12. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie monitory, a TV.

Jakość na monitorach (nawet hdmi) jest gorsza od TV (sprawdzalem monitory bez tunera).

13. Direx

Direx Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Za godzine gry to spokojnie 4-5 zł :) Kup dużo używanych gier na allegro albo przyjedz do warszawy po nie. Wprowadz początkowo skup i wypożyczalnie to gry same przyjdą.

14. xRazor

xRazor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łomża
    Sam pomysł dobry. Jeśli chodzi o gry to kup gears of war 2. Świetny multiplayer.

15. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Pamiętam jeszcze jak chodziłem do takiego salonu gier pograć na PS. Niestety kolesiowi okradli lokal.

wtf?

16. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wydaje mi sie ze moze byc zalogowany 1 xbox na jedno IP. Gdzies byl taki temat nie forum ale nie pamietam ; /

17. Bansuj

Bansuj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tczew
    Jedno konto Live na jedno IP a nie Xbox.

@topic: Świetny pomysł moim zdaniem. Tylko żeby to wszystko się zwróciło musisz sporo zabulić na początek (Gold na każdego Xboxa, monitory/TV). Gry najlepiej kupować używane, nowych w takim biznesie się nie opłaca, bo prędzej czy później i tak będą poturbowane przez klientów. Co do tych pomysłów z dwoma padami pod jeden X360 - najlepiej kup jak najwięcej padów, mogą być kablowe żeby było tanio. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z Xboxa i 1 pada będzie płacił stały koszt, a wypożyczenie kolejnego pada to dopłata.

Wczytywanie...

Poleć forum