1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Karta Micro SDXC 64GB 10 class

Temat na forum 'Co kupić?' rozpoczęty przez kuleczka91, Marzec 10, 2016.

1. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Witam planuję zakup karty Micro SDXC 64GB 10 class do telefonu, chcę wybrać którąś z tych trzech:

1. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6004307280
    2. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6003050802
    3. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5916807384

Czy ktoś z Was posiada, którąś z tych kart i mógłby się wypowiedzieć? Od razu zaznaczam proszę mi nie proponować innych firm, bo interesują mnie tylko te 3 wybrane przeze mnie. Jeżeli masz którąś z tych kart proszę o wypowiedź :)

PS. Aukcje są tylko przypadkowe, później poszukam konkretnych z danym modelem.

2. Lotnik421 Xbox One

3. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5916807384

Tą , bo ma UHS-1 "Ultra High Speed" szybsza jest w działaniu :) generalnie nie ma różnicy gołym okiem , ale jednak jest. Do aparatu ( lustrzanki kupuje tylko UHS) ,jeśli chodzi o telefon to to tak jak napisałem wcześniej gołym okiem szybkości transferu nie zobaczysz.

kuleczka91 lubi to.
  4. Damian_89

Damian_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    419
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Devil Team Hacked
    Zakładam @kuleczka91@kuleczka91 ze do nowego HTC ;) a więc na początek AData poleca wraz z Goodram co do Kingstona już nie kupuję nic tej marki ....łatwo i podróbki nawet w dużych sieciach handlowych. AData uzywam co prawda tylko w Raspberry pi mogę polecić...Goodram ze względu na polską firmę ;).
    Prosiłaś o nie polecacie innych więc na tym koniec.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

kuleczka91 lubi to.
  5. kuleczka91

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak do htcka potrzebuję :) właśnie skłaniałam się do Good Ramu, bo wiem, że to dobra firma (baa nawet mają u mnie zakład :D), ale też mnie zastanawia ta ADATA, bo mam już powerbanka i dysk do konsoli z tej firmy i jestem zadowolona z zakupu. Kingstona miałam dosyć długo póki telefon z Sony mi jej nie spalił w tydzień, ale ta karta była kupiona kilka lat temu i mogło się dużo pozmieniać od tego czasu :)

6. Banish

Banish Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    kuleczka91 lubi to.
  7. kuleczka91

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Firma Sandisk w ogóle do mnie nie przemawia, jakoś tak...:) No nic to kupię kolejną rzecz z firmy ADATA...do trzech razy sztuka. Dziękuję wszystkim za wypowiedź ;)

8. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak chodzi o temat to : Jak najbardziej wybrałbym Adata albo Goodram. Na Kingstona nawet bym się nie patrzył.. no chyba, że po 1-2 latach chcesz mieć problemy z kartą. Jak chodzi o Kingstona to zdecydowanie odradzam. Kiedyś mieli dobre karty (naprawdę kiedyś..) teraz to badziew.

Ogólnie to nie rozumie po, co, na co komu tak duża pamięć magazynująca w telefonie?
    No dobra przypuszczam, że na muzykę, filmy, nagrane filmy telefonem, zdjęcia - pominąłem coś?

W praktyce to wygląda tak jeżeli ktoś korzysta ze wszystkich dobroci smartfona (powiedzmy dobroci) to bateria wytrzymuje ~2dni dosłownie max.
    Czas pracy ekranu w granicach 3~4h max. Nie odnoszę się tutaj do Iphona bo to inna liga.
    Ja akurat nie jestem zwolennikiem ładowania telefonu, co 2 dni - ale kto, co woli :).

Na dzień dzisiejszy to wygląda tak, im mocniejszy smartfon 6-8 rdzeni (gdzie aplikacje, gry jeszcze nawet w pełni nie wykorzystują 4 rdzeni..), wielka rozdziałka wyświetlacza fullhd bądź wyżej to bateria leci na łeb i szyję.

HTC One m8s kręci filmy tylko w FullHD, które nie zajmują tyle ile np. filmy w UHD (G3/G4), gdzie filmik potrafi ważyć 400-500MB nie będąc jakoś specjalnie długi (dla przykładu mi film 2m05s z G3 w UHD zajmuje 453MB).

Kolejną sprawą są powiedzmy wprost ograniczenia androida.. niemożność przenoszenia- instalacji aplikacji na kartę SD.
    Wiadomo można zrobić Root +app2sd+zmiany romów+zmiany podkładów pamięci w telefonie itp itd. Miałem, przerabiałem i dałem sobie z tym definitywnie siana.

Dlatego też uważam, że w dzisiejszych czasach telefon powinien być z pamięcią minimum 32GB jako standard i do tego maksymalnie karta pamięci 32GB Class10.

Chyba, że ktoś na prawdę jest maniakiem robi masę zdjęć, filmów w UHD itp to lepiej 128GB - jak szaleć to na całego :D .

Mówię jak kto woli. Dla mnie to bezsens :).

9. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    763
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Z tego co wiem to Kulka juz kupiła

10. kuleczka91

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @Onicniepytaj@Onicniepytaj wybrałam ADATĘ, napisałam też w tym wątku co wybrałam ostatecznie. Odpowiadając na Twoje pytanie po co mi taka duża karta:
    - Oglądam seriale na telefonie w dojazdach, więc jak jeden odcinek waży takie 2-3GB to wierz mi, że karta dosyć szybko się zapełni wrzucając kilka odcinków
    - Na telefon wrzucam też czasami filmy, jeden film to też średnio z 3-5GB waży w moim przypadku.
    - Muzyka no okej w sumie jest, ale nie na tyle żebym musiała mieć specjalnie taką dużą kartę
    - Filmów w telefonie na ogół nie kręcę, na prawdę rzadkość
    - Chcę wynieść wszystko co się da na kartę, większość aplikacji, a raczej danych z nich można przenieść na kartę i tak też zrobię, żebym nie miała zapchanej pamięci telefonu. Mój telefon ma 16GB pamięci własnej i po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych mi aplikacji (a jest ich mało) mam zawaloną całą pamięć telefonu, na moje seriale zostało mi raptem 4GB i niestety jest to za mało, bo nie będę wrzucała po odcinku na telefon x D
    A kolejna sprawa to taka, że ja uważam, że lepiej kupić raz więcej niż za mało i później kupować większą :p Taka karta się nigdy nie straci, można ją zawsze wykorzystać :) A co do ładowania telefonu to ja ładuję dziennie, więc mnie to różnicy nie robi. Zwykłe przyzwyczajenie się po poprzednim telefonie ;-)

Onicniepytaj lubi to.
  11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @kuleczka91@kuleczka91 racja, racja :). Jak należysz do tych co ładują telefon dziennie bo wykorzystują jego możliwości to jak najbardziej zrozumiałe. Ile twój telefon ma itp itd to wiem bo jak kupowałaś go, to zainteresowałem się nim :).
    Ja na szczęście nie należę do tych którzy ładują telefon co 1-2 dni.

Wiadoma sprawa jak wykorzystujesz mocno miejsce na karcie pamięci to jak najbardziej słuszna decyzja zakupu, tak samo jak twierdzenie "że lepiej kupić raz, a porządnie".

Tylko nie raz znajomi też chcieli kupić nawet karty 128GB - bo to w modzie.. bo jest duża.. ale argumentów po co im ona jak nawet 40% przestrzeni nie wykorzystają jakoś nie słyszałem.. Dlatego poruszyłem ten temat.

Jakby nie było mam nadzieje, że będziesz zadowolona z karty i będzie Ci służyć, aż po starość :) - czyli jakieś 2 latka staro dziołszko hehe.

Pozdrawiam :)

Wczytywanie...

Poleć forum