1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kierownica THRUSTMASTER TMX

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez andrewpl, Grudzień 16, 2016.

1. andrewpl

andrewpl Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    Jak w temacie.Czy warto?Realizm,odczucia,ff......?

2. Lotnik421 Xbox One

3. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Mam co prawda Tx czyli trochę lepsza. Kolega na t150 a to jest technologicznie to samo co Tmx i sobie bardzo chwali, ogólnie to polecam kierownicę Thrustmastera bo to sprzęt który teraz dominuje pod względem jakości FFB. Logitechy sa lata świetlne z tyłu. Tx ma FFB oparty na paskach, a TMX ma miks pasków i zębatek. Co ciekawe wedle opinii simracerów Tmx i T150 to świetne budżetowe kierownice i pod względem jakość FFB vs cena nie mają konkurencji. Tak że śmiało możesz brać i nie powinieneś być rozczarowany, o ile już jeździłeś na kierownicy, bo jeśli nie to przesiadka z pada na frajere jest bolesna przez jakiś czas i ciężko się odnaleźć. Ale jak przetrwasz pierwsze trudy to będzie już tylko lepiej.

4. andrewpl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    realizm jest choć trochę zbliżony do " prawdziwego" kierowania" czy ni jak ma to się do realu?mowa o samym sterowaniu

5. MarioOL

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Kierownica z FFB Tak naprawdę z realem ma tylko wspólne to że jest podobna obręcz ;) trochę inaczej się to czuje. W prawdziwym aucie czujesz całym ciałem co się dzieje z autem, na kierownicy z FFB wszystko czujesz tylko na kierownicy więc inne doznania, ale idzie się do tego przyzwyczaić i np zdobyte doświadczenie wirtualne przenieść w real. Zasada jazdy jest podobna ale jest inaczej, mówi Ci to osoba co ma ponad 20 lat prawo jazdy i 10 lat doświadczenia wirtualnego ścigania na kierownicach. Ogólnie mówiąc dobrze się zastanów bo nawet dla kogoś kto ma prawo jazdy to początki z wirtualnym ściganiem nie są łatwe, ale jak przetrwasz pierwsze trudy to zacznie dawać frajdę dużo większa jak pad.
    Ale znam kilka osób co się napaliła na kierownicę i jak się szybko napaliła Tak samo szybko sprzedała bo wyniki były gorsze w taka Forza 5 czy 6 ci co przetrwali już więcej do pada nie wrócili ;)

6. andrewpl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    Dzięki wielkie za informacje.Ja nigdy nie miałem styczności z kierownicą w grach a w realu...cóż prawko od 23 lat:) no i tak mnie korci trochę ten tmx....

7. andrewpl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    no i kupiłem ...tmxa...plus stojak.....mam nadzieję że ni będę rozczarowany...

MarioOL lubi to.
  8. ArturM05Pl

ArturM05Pl Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    46
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja kierownice miałem ale sprzedałem. Nie miałem możliwości gry (małe dziecko) ale forza z padem to już nie to samo. Pierwszy dzień jest trudniej ale jak się wszystko ogarnie gra się znacznie łatwiej. Czasy na kierownicy są znacznie znacznie lepsze niż na padzie. Łatwiej i płynniej sie jeździ i pokonuje zakręty. Tez miałem thrusta i polecam. Ps. Z 3 pedałami musi się mega grać. Brakowało mi sprzęgła.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

9. andrewpl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    Moje dziewczyny 6.5 i 8 lat lubią czasami pyknąć w forzę horizon 3. Myślę, że będzie radocha....i wstęp do prawdziwej nauki dla dzieciaków

10. MarioOL

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Zdaj relacje jak wrażenia ;)

11. andrewpl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    Po świętach ;-)

12. andrewpl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    Witam.
    Macie jakies sprawdzone ustawienia tej kierownicy pod FH3?
    Przyznam,że chyba trudniej sie gra na kierownicy niz na padzie.......przynajmniej na początku.....

Ostatnia edycja: Grudzień 27, 2016
  13. MarioOL

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    To normalne na początku będzie takie wrażenie, to jest to o czym pisałem, zaciskaj ząbki i ćwicz ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

14. andrewpl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    1. Czy jak dokupię przedłużacz kabla USB o dodatkowe 2 m do podłączenia kierownicy do xboxa to nie będzie to miało wpływu na jakieś opóźnienia czy inne problemy?
    2. Czy kierownica się jakoś aktualizuje ?

15. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1995
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak rzędu 00000000000.1 czegoś tam czyli takie którego nie zauważysz :)

16. MarioOL

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Jak kupisz kabel usb z filtrem to możesz nawet na 5 metrów ciągnąć. Na kablu widać takie dość znaczne pogrubienie ;)
    Tak niektóre kierownice się aktualizuje firmware i musisz to zrobić na komputerze lub laptopie. Warto to robić. Tx na pewno a tmx nie wiem ale chyba też bo kolega t150 aktualizował a to to samo co tmx. W sterowniku na pc jest prosty aktualizator firmware.
    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

17. andrewpl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ozorków
    Dzięki za info.
    Teraz tylko muszę się przekonać do tego sprzętu bo pierwsze wrażenie.....do sprzedania
    Być może miałem załączony tryb symulacji czy coś takiego i ciężko było pojeździć....sam nie wiem......na spokojnie z browarem do tematu muszę podejść......i mam nadzieję, że w końcu będzie banan na twarzy

18. MarioOL

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    pokombinuj z siła FFB w grze. O ile pamiętam to w tytułach Forza FFB jest ustaiwany domyślnie na 100% a to dużo za dużo i siłujesz się z kierownicą niepotrzebnie, co utrudnia jeszcze jazdę, zacznij schodzić co 5-10% w dół i zobacz na jakiej sile będize Ci najlepiej się jechało (stawiam na jakieś 65-75%) ;)

Wczytywanie...

Poleć forum