1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka ogólnych pytań o XBOX360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Faith, Styczeń 19, 2016.

1. Faith

Faith Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

Wybaczcie, jestem tutaj nowy i nie bardzo orientuję się w zagadnieniach dotyczących konsoli XBOX360, dlatego pozwoliłem sobie zadać kilka pytań, aby wyjaśnić moje wątpliwości.
    Przed ich zadaniem starałem się wyłapać interesujące mnie zagadnienia poprzez zgłębienie wiedzy na Państwa forum a także na www.xbox.com, jednak nie na wszystko otrzymałem odpowiedź,
    zapewne przez niezrozumienie wielu kwestii bądź problemów z odszukaniem interesujących mnie zagadnień.
    Aby wszystko było czytelne, pozwolę sobie wypunktować niektóre pytania.
    Na wstępie dodam, że posiadam nieprzerobioną konsolę XBOX360 E z aktywnym pakietem GOLD na 1 miesiąc (otrzymany przy zakupie w formie 25 cyfrowego kodu).

1. Czy posiadając wyłącznie usługę XBOX LIVE (bez GOLD'a) będę w stanie grać przez internet w określone gry, które na to pozwalają z osobami, które także posiadają wyłącznie XBOX LIVE bez aktywnego pakietu GOLD?
    2. Na portalu Allegro.pl można kupić konto GOLD w formie loginu i hasła na okres 1 msca już za ok 5 zł. Dzięki temu mogę ściągnąć gry w ramach usługi GAMES WITH GOLD. Czy po okresie miesiąca, kiedy ten profil przestanie działać
    mogę grać w gry, które zakupię? Czy skasowanie takiego profilu spowoduje, że nadal będę mógł grać w te gry? Wiem, że gry są przypisane do profilu i np. w wypadku uszkodzenia dysku nie logując się na zakupiony przez
    Allegro.pl profil nie będę mógł ich pobrać ponownie.
    3. Czy takie działanie opisane w pkt. 2 jest całkowicie LEGALNE i zgodne z regulaminem Microsoft'u? Jeśli nie jest, czy można otrzymać za to bana? (wiem, że ban jest na konsolę a nie na profil a sama konsola, jak wspomniałem,
    jest nieprzerobiona).
    4. Pobrałem gry w ramach usługi GAMES WITH GOLD a także zakupiłem w ramach DEAL WITH GOLD na konsoli "A". Załóżmy, że na konsoli "B" wczytam swój profil i pobiorę ponownie gry w ramach tych dwóch usług. Czy zatem jeśli
    skasuję swój profil z konsoli "B", będę mógł grać w te gry na konsoli "B" i czy jest to legalne?
    5. Czy jeśli wykonam wszystko, co opisałem w pkt. 4 ale nie skasuję swojego profilu z konsoli "B" będę mógł grać w gry na konsoli "B"? Jeśli tak, co z konsolą "A", czy na niej także mogę grać w te same gry,
    oczywiście nie w tym samym czasie?
    6. Czy posiadanie takiego samego profilu na dwóch różnych konsolach jest akceptowalne (legalne i nie można otrzymać za to bana)? Pytanie w kontekście pkt. 5
    7. Kupuję w serwisie Allegro.pl określoną grę (kupuję właściwie profil z możliwością pobrania gry), np. http://allegro.pl/farming-simulator-15-pl-i5910119404.html. Gra kosztuje 120 zł, tutaj mamy cenę 45 zł.
    Czy taki zakup jest legalny i nie spowoduje zablokowanie konsoli?
    8. Są dwa rodzaje licencji: systemowa (na profil) i lokalna (na konsolę). Wg licencji mogę raz na 4 msce przenieść licencję lokalną. Czy to w praktyce oznacza, że raz na 4 msce mogę zrobić jakby kopię np. określonej gry,
    którą zakupiłem na określonym profilu na innej konsoli? Gra będzie działać na obu konsolach?

Moje pytania zasadniczo zmierzają do tego, aby zminimalizować koszty zakupu gier a jednocześnie aby w ramach tego nie łamać żadnego regulaminu, co może skutkować zbanowaniem konsoli.
    Wyobrażam to sobie tak, ze kupuję określone gry, inna osoba kupuje inne gry i w "ramach swoich profili" wymieniamy się grami (czyli gry z konsoli "A" działają na konsoli "B" i vive versa).

Proszę dobrą duszę o odpowiedź.
    Dziękuję.

2. Lotnik421 Xbox One

3. JeDaj

JeDaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    1. Do gry po sieci musisz mieć wykupionego golda. Bez niego nie da się grać ze znajomymi. Oczywiście w gry dla pojedynczego gracza zagrasz bez problemu.
    2. Na x360 gry są przypisane do profilu i konsoli, na której zostały pierwszy raz pobrane. Tak więc dopóki dysk będzie dobrze działał i dopóki sam tej gry nie skasujesz, to będziesz mógł w nie grać na swoim koncie.
    3. Prawdopodobnie nie dostaniesz bana.
    4. Patrz odpowiedź na pytanie 2. Na konsoli B będziesz mógł grać w te gry mając uruchomiony swój profil "w tle". Inaczej nie będzie to możliwe.
    5. Patrz odpowiedź 4. Swój profil możesz mieć na różnych konsolach. Jednak zalogowany tylko na jednej w danym czasie. Oznacza to, że jeśli zalogujesz się na konsoli B i będziesz grał w coś, a nagle ktoś zaloguje ten sam profil na konsoli A, to ciebie wyloguje.
    6. Patrz 4 i 5.
    7. Poczytaj http://www.xbox.com/pl-PL/legal/codeofconduct To czy jest to legalne, nielegalne, czy dostaniesz bana, a może nie, nie zależy od nikogo innego jak od Microsoftu.
    8. Tak, po przeniesieniu licencji na konsolę B będziesz mógł grać w swoje gry bez potrzeby logowania się na profil.

Jeśli chcesz w taki sposób działać, to chyba najlepiej będzie, jeśli TWOJE zakupy zrobi kolega na swojej konsoli, a JEGO zakupy zrobisz ty na swojej konsoli. Oczywiście z wykorzystaniem odpowiednich profili. On będzie mógł grać w twoje gry, bo zostaną przypisane do jego konsoli, a Ty będziesz mógł w nie grać, bo będziesz zalogowany do live swoim profilem. I vice versa.

4. Faith

Faith Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję Ci bardzo Jedaj za rzeczowe wypowiedzi, z pewnością moja wiedza jest teraz bogatsza i zostały w ten sposób rozwiane niektóre wątpliwości, z którymi sam nie mogłem sobie poradzić. Korzystając z faktu, że zdecydowałeś się mi odpowiedzieć - jeśli pozwolisz - chciałbym zadać kolejne zapytania, które mi się nasunęły po przeczytaniu Twojej odpowiedzi. Będę wdzięczny, jeśli także zdecydujesz się na odpowiedź.

9. Po przeczytaniu kodeksu postępowania a zwłaszcza informacji, że manipulowanie profilem może skutkować zawieszeniem konta, chciałbym zapytać, czy takie zawieszenia miały w ogóle miejsce? Czytając Wasze forum napotykałem się wyłącznie na informacje o zablokowaniu konsoli. Ze zrozumiałych względów nie chciałbym, aby taki profil został zablokowany, blokada stała oznacza utratę całej jego zawartości.

10. W kontekście Twojej odpowiedzi na pytanie nr 4 oraz 5 nasuwa się stwierdzenie, że po pobraniu określonych gier na konsoli "A" z profilem "A", loguję się na konsolę "B" z profilem "A" i pobieram zawartość gier, które dotychczas miałem na konsoli "A", następnie na konsoli "B" ustawiam profil "A" działający w tle i mogę grać na konsoli "B" na dowolnym profilu z tej konsoli a także JEDNOCZEŚNIE w tą samą grę mogę grać na konsoli "A" z profilem "A". Czy się nie mylę?

11. Jeśli moje wnioski są poprawne, to jak w ogóle możliwa jest sytuacja, którą opiszę poniżej.
    Kupuję konto LIVE GOLD w formie profilu i hasła (jak wspomniałem w serwisie Allegro.pl takie konta są już od 5 zł), następnie pobieram grę na swoją konsolę w ramach GAMES WITH GOLD, po miesiącu takie konto (profil) staje się nieaktywne, zatem je kasuję i czy nadal gram gry w ramach zakupionej usługi? Jedynym wytłumaczeniem tego faktuna obecnym etapie mojej wiedzy jest to, że po zakupie takiego profilu muszę przenieść jego licencję i pobrać gry, wówczas po skasowaniu tychże gier będę w nie mógł zagrać, ponieważ zadziała licencja lokalna, czyli przypisana do konsoli. Pewien tego jednak nie jestem.

12. Starałem się odszukać, jak ustawić "profil w tle" i natknąłem się jedynie jak pobierać pliki w tle oraz jak ustawić konsolę domową w XBOX ONE, ale to raczej nie to samo. Czy jest jakaś szansa, aby podać lokalizację, gdzie jest opisane, jak tego dokonać?

13. Jeśli się posiada nieprzerobioną konsolę XBOX360 oraz obrazy "uleczonych" (w formacie no. iSO) gier na dysku, to nie ma oczywiście możliwości grania w nie po jakiejś tam modyfikacji w samym pliku iSO i wrzuceniu na HDD konsoli? Oczywiście przeróbka sprzętowa nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam.

5. JeDaj

JeDaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    9. Miały jak najbardziej. Niestety, wtedy był blokowany profil. Tutaj najbardziej chodzi o "hakowanie" profilu. Z tego najbardziej znanymi mi jest odblokowywanie ubrań avatara i odblokowywanie osiągnięć (obie te rzeczy można zrobić na PC z pomocą programów). Możesz poczytać sobie forum xbox.com ( http://forums.xbox.com/xbox_support/xbox_360_support/f/41.aspx ). Dawno nie czytałem i jak widzę teraz częściej są zawieszane konta na jakiś okres czasu za różnego rodzaju przewinienia. Poczytaj, czasami niezły ubaw miałem ;)

10. Niestety mylisz się. Jeśli do odpalenia gry musisz mieć profil w tle, to zalogowanie go na innej konsoli spowoduje wylogowanie z automatu.

11. Tak, nadal grasz. Nie musisz przenosić licencji, jeśli zakupu dokonałeś na konsoli na której grasz. Tak jak wspomniałem, gra przypisze się do konta jak i konsoli, co pozwoli grać w tę grę innym profilom. Jeśli zalogujesz ten profil na innej konsoli, wtedy, aby inne profile mogły grać w gry zakupione z tego konta, musisz albo mieć zalogowany profil w tle na drugim padzie, albo przenieść licencję i pobrać ponownie gry.

12. Po prostu musisz mieć dwa pady i na jednym z nich zalogowany profil, do którego przypisane są gry. "W tle" to taki skrót myślowy.

13. Są dwa rodzaje przeróbki konsoli X360. Przeróbka napędu (można nagrywać gry na DVD+R i grać jak z oryginalnych płyt) lub tzw. JTAG/RGH (brak możliwości grania po xbox live, możliwość uruchamiania gier z dysku bez CD jak i instalowania wszelakich gier arcade i dodatków DLC). Jest też xk3y i tym podobne, jednak moja wiedza na ten temat jest znikoma. Musiałbyś zadać konkretne pytanie o ten rodzaj "sprzętu" i musiałby się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy.

6. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja się nie bawiłam profilami, więc odpowiem na inne pytania:
    1. Bez golda nie zagrasz w żadne gry sieciowe, pograsz tylko w gry, które mają tryb singleplayer. Od razu uprzedzę jak kupisz konto z goldem do multi to będziesz musiał grać na tym koncie kupnym, a nie na swoim. Gdybyś kupił Xboxa One to byś sobie udostępnił golda na konsoli i mógłbyś grać normalnie na swoim. Do tego prawdopodobnie stracisz wszystkie osiągnięcia w grach po multi, bo co miesiąc będziesz musiał kupić nowe konto i zaczynać od nowa.
    2. Jeżeli konto zostanie zawieszone to prawdopodobnie będziesz mógł grać, ale jak skasujesz grę z dysku to utracisz ją bezpowrotnie.
    7. Na prawdę myślisz, że gra 3x tańsza jest z legalnego źródła? Zazwyczaj takie gry są kupowane z kradzionych kart kredytowych. Pomyśl logicznie czy Ty byś sprzedawał grę wartą 120zł za 45zł? Najlepszym wyjściem jest kupowanie gier na spółkę z kolegą, masz legalnie i nigdy Ci to z konta nie zniknie.
    13. Nie, na nieprzerobionej konsoli nie pograsz w żadne piraty. Choćbyś nie wiem z jakiego źródła miał te iso.

Swoją drogą nie zdziwiłbyś mnie tymi pytaniami w przypadku gdybyś chciał kupić XO, ale x360? Przecież gry na to używane już kosztują grosze, na prawdę śmieszne pieniądze ;) W Twoim przypadku chęć zaoszczędzenia najlepiej by wyszła gdybyś sobie konsolę przerobił na LT 3.0, bo pograsz na piratach i na multi, ale musisz się liczyć z tym że trzeba kupować płyty i kupić odpowiednią nagrywarkę.

Wczytywanie...

Poleć forum