1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań co do zasady działania przeróbki i użytkowania przerobionego XBOX'a

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez czarnuch71, Maj 5, 2012.

1. czarnuch71

czarnuch71 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Witam
    W najbliższym czasie planuję nabyć konsolę XBOX 360 Slim 250 GB. Planuję także zakupić ją już jako przerobioną konsolę ponieważ nie stać mnie na oryginalne gry.
    1. Na jakiej zasadzie działa przeróbka takiej konsoli - zostaną uszkodzone plomby? (z tego co się dowiedziałem w sklepie - "Oliplay" Wadowicka 12c Kraków, będzie to konsola sprzed lipca 2011 roku bo czymś ona się różni... Na czym ta różnica polega?) i czy ta konsola to dobry wybór?
    2. Czy utracę gwarancję na konsolę? (sklep daje 6 miesięcy gwarancji na przeróbkę)
    3. Czy taką konsolę trzeba co jakiś czas aktualizować w np w/w sklepie?
    4. Nie planuję grać w ogóle na multi więc czy mam jakąkolwiek potrzebę podłączania konsoli do internetu?
    5.Jak odpala się gry z takiej konsoli (przepraszam za pytanie ale jestem całkowicie zielony w temacie) szczególnie chodzi mi o to czy można uruchomić grę ściągniętą z internetu np z pena 16GB?
    6. Czy na takiej konsoli można przenieść grę na dysk, bo z tego co wiem o wiele lepiej wtedy śmiga ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    1. Napęd odtwarza kopie zapasowe gier, jeśli jest przerobiony, tak plomby zostaną zerwane i tracisz gwarancje.
    Sprzed sierpnia 2011, ponieważ po mają nowe napędy i płyty główne i narazie nie jest możliwa na nich żadna przeróbka.
    2. Nie będziesz miał gwarancji od MS, ale jeśli wykonawca przeróbki Ci daje to ją masz.
    3. Tak, jeśli np. wychodzi nowy LT (aktualnie najnowszy to LT+3.0), możesz także nauczyć sam się aktualizować LT w domowym zaciszu :)
    Jeśli przerobisz na RGH, nie będziesz musiał już nigdy aktualizować tej przeróbki.
    4. Nie, konsoli nie musisz podłączać do internetu.
    5. Jeśli masz przeróbke RGH, to jak najbardziej możesz grać w gry prosto z dysku/pendrive, jeśli natomiast LT (przeróbka napędu) to musisz nagrywać płyty.
    6. Tak, możesz zgrać grę na dysk ale w przypadku przeróbki LT, płyta tak musi być w napędzie przy tzn. "autoryzacji dysku" później już z dysku czyta.
    Tylko przy przeróbce RGH, gry możesz odpalać prosto z dysku i bez nagrywania płyt.

1 osoba to lubi.
  4. czarnuch71

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Dziękuję za odpowiedź i mam 4 pytania:
    1. "Jeśli przerobisz na RGH, nie będziesz musiał już nigdy aktualizować tej przeróbki." Niezrozumiały jest dla mnie skrót RGH. Czy to jakiś inny typ przeróbki? i czy mam o to zapytać w sklepie czy dam jakoś sobie z tym radę sam? Podkreślam że nic a nic się na tym nie znam (co chyba widać)
    2. LT jeżeli dobrze zrozumiałem to przeróbka napędu. Czy aktualizacja LT jest trudna do wykonania samemu (dla mnie - laika)? Boję się o zepsucie konsoli ;P
    3. Które z w/w jest lepsze? (nawet nie wiem pod jakimi aspektami zapytać) Jakie są miedzy nimi różnice?
    4. Ponawiam pytanie czy ta konsolka to dobry wybór?

5. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    RGH - Reset Glitch Hack - to przeróbka poprzez zamontowanie odpowiednio zaprogramowanego chipa.
    Jest to ogółem lepsze rozwiązanie, ale ma też kilka minusów.
    ( poczytaj o tym w dziale JTAG/RGH tutaj na forum )

LT - przeróbka napędu, która polega na wgraniu zmodyfikowanego 'programu' do napędu, dzięki czemu można uruchamiać kopie zapasowe.

Jeśli zachce Ci się w przyszłości grać ONLINE, polecam LT. Jeśli wolałbyś granie OFFLINE, zrób RGH.

Osobiście zalecałbym Ci kupno troskzę starszej wersji Xboxa, XBOX ELITE z dyskiem 120GB lub 250GB.
    Dostaniesz ją za mniejsze pieniądze, przeróbka LT jest łatwiejsza i w późniejszym czasie, mógłbyś jej dokonać sam.

1 osoba to lubi.
  6. czarnuch71

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    XBOX Elite w w/w sklepie jest około 200zł droższy nic podany Slim, więc raczej decyduję się na Slim'a.
    Co do przeróbki to będę kupował gry w sklepie nagrane na płytach i zależy mi tylko na przeniesieniu ich na dysk i spokojnym graniu na single. Z tego co wiem przy uruchamianiu gry potrzebna jest włożona płyta co absolutnie mi nie przeszkadza ;) oraz aktualizacja przeróbki co jakiś czas też nie jest dla mnie problemem ;P
    Jak dla mnie bardziej chyba podchodzi LT...
    A co do awaryjności przeróbek jak wypadają RGH vs LT?
    Jakie macie opinie o tych przeróbkach bo muszę się na coś zdecydować ;)

7. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Żadna przeróbka nie jest awaryjna w użytkowaniu.

LT, tylko co ma dobre to że możesz grać na XboxLive i odtwarzać kopie zapasowe gier.
    RGH natomiast 'odblokowuje' możliwości konsoli, tylko trzeba dokupić jakiś większy dysk i tam wgrywać gry, jedynym minusem jest brak możliwości gry na XboxLive (odrazu ban), za to jest alternatywa w postaci XLinkKai

1 osoba to lubi.
  8. czarnuch71

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Jednak wybiorę LT ;)
    Dziękuję wam za odpowiedzi. Rozeznaliście mnie już trochę w temacie ;)

Wczytywanie...

Poleć forum