1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań dotyczących przerobienia XBOXA 360.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez dawlis1427, Styczeń 25, 2014.

1. dawlis1427

dawlis1427 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łomża
    Mam zamiar w niedługim czasie przerobić sobie XBOXA, ale nie jestem w tym jakoś za bardzo zorientowany. Możecie mi powiedzieć jak to mniej więcej działa? I jeszcze kilka takich krótkich pytań:
    - Czym różni się przeróbka JTAG, RGH i LT?
    - Czy na każdej z tych przeróbek daną grę można zgrać na płytę i ją odpalić, czy tylko na LT?
    -Czy jeśli przerobię konsolę raz to będzie to na zawsze czy tylko na jakiś czas?
    - Czy po przerobieniu konsoli będę mógł też grać w gry oryginalne z pudełka, czy tylko w ,,piraty,, ?
    - Czy będę miał dostęp do Xbox Live? Nie chodzi o grę online tylko o samo podłączenie. Głównie chodzi mi o FIFE 14 i o tryb Ultimate Team, bo jak wiadomo, aby w niego grać nawet offline trzeba być podłączonym do XL.
    - Czy gry można będzie ściągać na normalną płytę czy na jakąś specjalanie do tego przeznaczoną? Jeśli specjalną to gdzie można ją kupić?
    - Czy będę mógł ściągać gry na Kinecta i czy w ogóle Kinect będzie działał na przerobionej konsoli?
    - Czy jeśli zaniosę konsole do kogoś kto umie to robić to wystarczy powiedzieć że chce się przerobić konsolę np. na RGH i już ten ktoś będzie wiedział o co chodzi, czy trzeba będzie jeszcze jakieś inne info. podać ?
    - Czy ściągnięte gry trzeba będzie instalować na dysko czy po prostu odpalać z płytki ?
    - Czy do zgrywania samemu takich gier na płytkę wystarczy zwykła darmowa nagrywarka typu Ashampoo Burning Studio czy jakaś inna, specjlalnie do tego przeznaczona?
    - Czy gry można zgrywać na pendrive? Jeśli tak to jak taką grę później zainstalować na Xboxie? Czy po zainstalowaniu dalej będę musiał wkładać pena czy będę mógł po prostu odpalać z konsoli?
    - I tak na koniec jeszcze. Co z aktualizowanie gier? Można będzie je jakoś samemu aktualizować jeśli nie będzie dostępu do XL?

Jeśli chodzi o model konsoli to jest to Xbox 360 Slim, a płyta główna to Trinity. Wiem, że może niektóre pytania są banalne, ale na prawdę nie orientuję się w tym za bardzo. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. exmorf

exmorf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    1. JTAG I RGH działa tak samo z tym ,że JTAG można było zrobić wcześniej na konsolach z bardzo starym dashem, RGH zrobisz obecnie na każdej wersja dasha i każdym modelu xboxa,w skrócie można odpalać gry bezpośrednio z dysku bez konieczności nagrywania (zalet jest oczywiście więcej) lt natomiast tyczy się tylko przeróbki napędu i wiąże się z nagrywaniem gier na płyty.
    2.Tylko lt
    3.Będzie cały czas, w rgh aktualizujesz dasha samodzielnie przez program.
    4.Oryginały będą działać na każdej z tych przeróbek.
    5.W przypadku RGH live odpada ( to chyba jedyny minus tej przeróbki) jak masz sam lt live jak najbardziej możliwy.
    6.W przypadku lt gry nagrywasz na płytę DVD+R DL, w przypadku rgh możesz od razu skopiować na dysk konsoli i grać (wcześniej trzeba obraz przygotować pod RGH/LT)
    7.Kinect i gry na niego działają.
    8.Wystarczy ,że powiesz LT lub RGH specjalista będzie już wiedział co robić.
    9. LT nagrywasz i możesz instalować, ale płyta musi być w napędzie, RGH nie nagrywasz tylko przenosisz na dysk konsoli i już grasz.
    10. Do nowych gier zalecana jest nagrywarka iHAS-124B ze specjalnym softem wgranym w nagrywarkę, na zwykłej nie zawsze uda się dobrze nagrać.
    11. Można ręcznie wrzucać aktualizacje do gier.

Masz płytę trinity więc LT raczej zrobisz, trafiały się też trinity z napędem hitachi w których lt nie zrobisz, koszt lt ok.80zł, rgh ok.150zł

Jeśli nie zależy ci na live to wybierz RGH :)

4. dawlis1427

dawlis1427 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łomża
    Na Live mi tak bardzo nie zależy więc najprawdopodobniej wybiorę RGH, ale mam jeszcze takie jedno pytanie. Jak zgrywać gry na RGH? Wiem, że napisałeś że odpalamy grę bezpośrednio z dysku, ale bezpośrednio czyli jak? Znalazłem tutaj takie poradnik Pierwsze kroki z RGH / JTAG Przygotowanie gier - krok 3 - Poradniki - xboxscene.pl . Jeśli jest on prawidłowy to rozumiem tylko jego pierwszą część, drugiej już nie ogarniam... Ten program co pisze o nim pod koniec to się jakoś łączy z naszą konsolą czy co?

5. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Obraz .iso gry, przerabiasz na .god lub .xex, tutaj masz tutek z forum:
    http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-wypakowanie-bad-konwertowanie-obrazu-gry-pod-jtag-104943/

Tak, wypakowaną grę wrzucasz na dysk konsoli, masz różne opcje:
    - przez pendrive (kopiujesz gre z pc na pendrive i później na konsole)
    - bezpośrednio na dysk (podłączasz dysk od konsoli do pc i wrzucasz gre, raczej tylko przy zew. dysku na USB)
    - możesz wrzucać przez FTP http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-przesylanie-plikow-przez-ftp-w-jtag-105663/

Wczytywanie...

Poleć forum