Kilka pytań na temat JTAG

remi29

Świeżak
Świeżak
Z góry przepraszam za pytania więcej i mniej doświadczonych graczy, ale mam kilka pytań dotyczących sprawy z tematu. Prosiłbym o nie odsyłanie mnie do różnych miejsc żebym sobie poszukał itp. Chciałbym uzyskać konkretne odpowiedzi jeżeli ktoś będzie miał na to ochotę.

1. Czy JTAG może w jakiś sposób zaszkodzić konsoli?
2. Czy można coś spieprzyć robiąc to na własną rękę?
3. Czy dzięki temu można grać w gry z dysku nie mając żadnej przeróbki konsoli?
4. Ktoś wcześniej odpisał mi, że jak będę miał JTAG to odpalę „Fruit Ninja” na kinecta bez problemu, czy jest ktoś w stanie mi pomóc w tym temacie?

z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość
pozdrawiam Remi
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
1. Nie
2. Można, jak coś zrobisz nie tak, lepiej oddać doświadczonym osobom
3. Tak, napęd już jest praktycznie niepotrzebny
 

remi29

Świeżak
Świeżak
5. Czy będą działały mi kopie gier w ten sposób? (zapomniałem dodać, że nie chodzi mi o oryginalne gry) :p
 

dymekk208j

Użytkownik
Użytkownik
Jak kolega napisał wyżej, napęd można już zupełnie wymontować. Nie jest już do niczego potrzebny wszystko z dysku działa. Oczywiście napęd można przerobić też wtedy będą też pirackie płyty działać. Na czystym jtagu pirackie płyty nie działają.
 

remi29

Świeżak
Świeżak
dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
 

remi29

Świeżak
Świeżak
Nasunęły mi się jeszcze trzy pytania:
1. Czy mogę zainstalować JTAG na każdym Dashboard'zie? (chodzi o to że mam wersje Slim z września tego roku i nie było możliwości instalacji LT2.0 i nie wiem jak to się ma do JTAG)
2. Rozumiem żeby zainstalować JTAG nie muszę nic grzebać w konsoli (w sensie rozkręcać)?
3. Xexmenu i FSD to są rodzaje menu? Muszę instalować oba czy jedno z nich?

to już chyba wszystko, jak dostanę odpowiedzi zabieram się za JTAG'owanie :p
z góry dzięki za pomoc świeżakowi :)
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
1. z września i już nowy napęd... A niby od sierpnia, Możesz zainstalować na każdym dashboardzie ale weź zobacz jaką masz płytę główną w konsoli po amperażu zobacz z tyłu konsoli jak bedzie 10.83A to znaczy że trininty czyli przerabialna a jak 9.6A to corona, narazie nie przerabialna
2. Musisz ją rozkręcić i wlutować do niej chip
3. Freeboot i Freestyle Dash to są rozdzaje menu z tego co się orientuje w temacie
 

remi29

Świeżak
Świeżak
póki co to nawet LT3.0 nie ma do tego ;/
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Jak się nie dało LT+2.0 to i się nie da LT+3.0 dopiero jak kiedyś może złamią twój napęd a płytę sprawdziłeś jaką masz ?
 

remi29

Świeżak
Świeżak
z tego co mi mówili i z tego co śledzę to cały czas pod tego dziadowskiego Lite-On'a LT3.0 jest w przygotowaniu. A co do płyty to napiszę ok godziny 17 bo w pracy nie mam dostępu do konsoli, niestety :p
dzięki za zainteresowanie sprawą.
 

remi29

Świeżak
Świeżak
to sprawdziłem tak jak pisałeś i mam 9,6A czyli pozostaje mi czekać...
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Z tego co pisałeś to wywnioskowałem że masz najnowszy napęd Lite-On 1175 DG-16D5S, którego narazie nie idzie przerobić na nic. Czyli jak nie dało się go przerobić na lt+2.0 to i się nie da na lt+3.0 bo narazie nie został on złamany i nie idzie wgrać CFW, Ale jeśli masz DG-16D4S to jak najbardziej będzie można wgrać 3.0 jak wyjdzie.
Edit:
Czyli masz płytę główna corona, nie jest ona jeszcze przerabialna na JTAG ..
 

remi29

Świeżak
Świeżak
z tego co mnie poinformowano to mam właśnie DG-16D4S i muszę czekać ale cały czas tylko widzę IN PROGRESS :D
sposób jest ale nie chciałem wymieniać napędu na inny używany.

dzięki za pomoc
pozdrawiam
 

Do góry Bottom