Kilka pytań o przerobienie konsoli ...

przemek89k

Świeżak
Świeżak
Witam,

jestem początkującym w tym temacie, dlatego proszę o wyrozumiałość (miałem styczność wcześniej wyłącznie z ps2) - kilka tematów przeczytałem na forum, ale chciałbym się upewnić i zebrać wszystko w jednym miejscu.

Oto moje pytania:

1. Znajomy kupił konsolę jakiś tydzień temu - czy możną ją przerobić, czy jest zdecydowanie za wcześnie. Z tego co wiem jest to konsola Xbox 360 Kinect - może trzeba sprawdzić Dashboard, żeby się upewnić ?

2. Rozumiem, że po przerobieniu konsoli nie będzie można grać przez internet - grozi to otrzymaniem bana ? Co się stanie, jeżeli ktoś otrzyma bana - konsola jest do wyrzucenia, czy można wgrać stare oprogramowanie, a może odcina to wyłącznie możliwość gry przez internet ?

3. Czy do przerobienia konsoli trzeba ją rozebrać (aby sprawdzić np. model napędu) ?

4. Rozumiem, że przerobienie polega na wgraniu nowego oprogramowania ?

5. Czy do przerobienia potrzebny jest jakiś dodatkowy kabel do połączenia konsoli z komputerem - czy można oprogramowanie nagrać na płytę (w jaki sposób wysyła się nowy soft) ?

Jeżeli jakieś pytania się wykluczają, to pomimo tego prosiłbym o odpowiedź na wszystkie z nich :)
Pozdrawiam,
 

onn125

Użytkownik
Użytkownik
1.Czy da się przerobić trzeba sprawdzić datę produkcji.Przeróbka LT+ jest możliwa w konsolach z datą produkcji do 08.2011
2.Jeżeli dostaniesz bana to nie będziesz mógł się łaczyć z xbox live tylko.
3.Tak
4.Tak, chyba że wybierzesz RGH to wtedy polega na wlutowaniu chipa do konsoli
5.Potrzebny jest kabel i odpowiedni sprzęt.
 

przemek89k

Świeżak
Świeżak
Dziękuję za informację - w takim razie mam jeszcze kilka dodatkowych pytań, związanych z odpowiedzią.

1. Czy rozebranie konsoli wiąże się z utratą gwarancji (jak wcześniej wspomniałem, znajomy kupił ją może tydzień temu) ?
2. Czy po przywróceniu starego oprogramowania uzyskam dostęp do xbox live (jeżeli wcześniej otrzymałem bana) ?
3. Ile kosztuje taki sprzęt do przerobienia konsoli - czy zakup jest w ogóle opłacalny, a może lepiej zlecić komuś przerobienie (wyjdzie taniej) ?
4. Jak taki sprzęt wygląda (jakieś zdjęcia) ?
 

AHC

Użytkownik
Użytkownik
1. Tak
2. Nie
3. lepiej zlecić komuś :)
4. Naprawa\Flash Napędów - Games-Box

Pozdr !
 

TigraTeam

Banned
1.Niestety w slimie tak
2.Nie bana nie cofniesz
3.Nie opłaca sie lepiej zlecic
4.lizard 360 albo usb pro link do sklepu
Maximus Lizard 360
 

przemek89k

Świeżak
Świeżak
Witam,

w takim razie widzę, że jest to nieopłacalne :) Zatem powiem znajomemu, aby zlecił to osobie która dysponuje już takim sprzętem. Powiedzcie mi jeszcze, czy później pobraną grę trzeba odpowiednio "patchować" - czy wystarczy pobrać i nagrać na DVD ?
 

TigraTeam

Banned
wrzuci obraz do programu abgx przeskanowac i nagrac poradniki masz na forum w dziale iso
 

przemek89k

Świeżak
Świeżak
Znajomy podał mi wersję dashboard 2.0.15574.0 - czy jest możliwa jej przeróbka, ewentualnie wgranie starszego oprogramowania i późniejsza przeróbka ? Czy trzeba czekać ?
 

TigraTeam

Banned
na rgh trzeba czekac na lt zalezy jaka data produkcji jes na nalepce z tyłu konsoli
 

przemek89k

Świeżak
Świeżak
A więc data produkcji : mfr date 25 08 2012 (naklejka z konsoli)
Dashboard: 2.0.15574.0

Trzeba coś jeszcze - np. rodzaj napędu - jeżeli tak to jak to sprawdzić (najlepiej bez rozbierania konsoli) ? Konsola to Kinect Xbox 360, kupiony tydzień temu.
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
Nic z tą konsolą nie zrobisz na chwilę obecną.
 

przemek89k

Świeżak
Świeżak
A jak długo trzeba czekać na możliwość jej przerobienia (jest już w planach ?) - można to gdzieś śledzić ?
 

akwarium25

Banned
Na c4eva lt ultimate
 

przemek89k

Świeżak
Świeżak
A skąd mam wiedzieć jaki napęd posiada ta konsola - bo z tego co widzę na stronie jest firmware do napędów :p
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
C4eave LT Ultimate to nie napęd tylko planowana nowa wersja lt. Dzięki temu można będzie wgrać FW do napędów z konsol po październiku 2011. A RGH na nowe dashe będzie na święta na Slimy i w styczniu na phaty. (Albo odwrotnie do końca nie jestem pewny.)
 

akwarium25

Banned
To wersja oficjalna niby ale terminy to zadkosc. Lt ultimate droga rzecz bo wymiana calego pcb. Moze ale nie musi byc w styczniu . Nowy x to naped z tych nie przerabialnych wiec to mali wazne. Nie ruszac plomby az bedzie lt.
 

przemek89k

Świeżak
Świeżak
Czy można już coś zrobić z tą konsolą -> 2.0.15574.0 ?
 

TigraTeam

Banned
Czy można już coś zrobić z tą konsolą -> 2.0.15574.0 ?
można rgh zrobić
 

przemek89k

Świeżak
Świeżak
Głupie pytanie - ale na co pozwala RGH (można grać w gry pobrane z internetu i nagrane na płytę) i co to jest RGH - wgrywanie jakiegoś oprogramowania ?

Ile takie RGH kosztuje ?
 

Xadereq

Użytkownik
Użytkownik
Koszt masz w dziale Usługi na forum.
A na co pozwala? Homebrew, nie trzeba nagrywać gier, grasz z dysku, emulatory gier na starego Xa i masę innych opcji począwszy od Xlinka aż do takiego błachego ustawiania prędkości wiatraczków. A RGH to wgranie przerobionego nandu do konsoli + instalacja chipa w samej konsoli.
 

Do góry Bottom