1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań o x360

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Crawshayi, Czerwiec 11, 2012.

1. Crawshayi

Crawshayi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zastanawiam się nad zakupem konsoli i w związku z tym nurtuje mnie kilka pytań, a odpowiedzi na nie nie mogę znaleźć lub są one dla mnie nie jasne. Pytania dotyczyć będą X360 i PS3.

X360

1. Przeglądając aukcje zauważyłem, że są różne typy X360 Falcon i Jasper (najpopularniejsze). Wyczytałem, że wersja Falcon jest dużo słabsza w stosunku do Jasper. Czym objawia się ta słabość ?

2. Przeróbka konsoli. Oczywiście chciałbym mieć możliwość przerobienia konsoli, ale nie za bardzo wiem jak to jest w przypadku Xboxa. Wyczytałem, że montowane są inne napędy lub przerabiane te standardowe. Czy to jedyny sposób ?

Wczoraj wyczytałem coś o jakimś RGH, ale nie znalazłem odpowiedzi o co w tym chodzi.

3. Czy istnieje możliwość podłączenie do konsoli dysku np. (WD 80GB ATA 3.5) poprzez jakieś przejściówki etc. ? Jeśli tak to czy z bezpośrednio z dysku można grać w gry ?

Przykładowo jeśli ściągnę sobie jakąś gierkę i wrzucę ją na ten dysk, czy bez problemu uruchomię ją na konsoli ?

Czytałem trochę forum i zauważyłem nazwy takie jak Dash, LT (2.0, 3.0) RGH, ale nie znalazłem odpowiedzi co One oznaczają etc. domyślam się, ze to jakiś software, ale co do czego ? Prosze o odpowiedź lub chociaż link, żeby się dowiedzieć.

PS 3

Odnośnie PS3 mam tylko jedno pytanie. Czy da się już przerobić tą konsolę ?

Jeśli ktoś jest na tyle cierpliwy i uprzejmy to proszę o odpowiedzi na moje pytania.

2. Lotnik421 Xbox One

3. adam34689

adam34689 V.I.P V.I.P Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Jasper ma poprawione chłodzenie. Jasper jest bezawaryjny, a Falcon może się szybko zepsuć.

2. Jeśli kupujesz konsolę Fat, to każdą da się przerobić. Odnośnie Slimów poczytaj, jakie da się przerobić (codziennie ktoś o to pyta).

3. Jeśli kupisz dysk WD z serii Scorpio, to będzie działał jak oryginalny. Możesz podłączyć każdy dysk zewnętrzny/pendrive'a, ale konsola wykryje maksymalnie 16GB.

4. Crawshayi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mógłbyś podać jakiś link, bo na prawdę nie widzę, gdzie są tematy o przeróbkach lub jakieś FAQ, albo objaśnienia sposobów tych przeróbek. Całkiem możliwe, że jest to łatwe do znalezienia, ale może wiązać się ze znajomością słownictwa w tym zakresie, a z tym u mnie kiepsko, a dodatkowo nie znalazłem czegoś w rodzaju "słowniczka" dla zielonych.

Chodzi o to, ze mam już dysk (ze starego kompa) i zastanawiam się, czy dałoby się go podłączyć. Poza tym zostaje jeszcze druga część pytania

Nadal nie wiem, czym jest ten Dash, LT, czy RGH.

Jest jakiś ochotnik, który odpowie mi na te pytania, albo chociaż podrzuci link do tematu, który wszystko objaśni ?

5. Nadrayson

Nadrayson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Jeśli dobrze się w tym orientuje to Dash jest to tak jakby system konsoli (chodzi o interfejs itd) LT 2.0-3.0 jest to wersja przeróbki a RGH niezbyt wiem co to.

6. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    LT

Nie wiem co chcesz dokładnie wiedzieć więc zapraszam do linku wyżej (Dział LT)
    Jeśli chodzi o konsole to przerobisz wszystkie fat (czyli te Jaspery, nie polecałbym brać Ci Falcona), a jeśli chodzi o Slimy to narazie tylko te które są wyprodukowane przed sierpniem 2011, te które później mają nową płyte główną (więc nie zrobisz rgh i nowy napęd więc nie zrobisz lt) na stan dzisiejszy, nie wiadomo kiedy je "złamią". pozatym są jeszcze konsole slim z wcześniejszą datą produkcji które mają napędy hitachi których także nie przerobisz, ale mają płytę Trinity czyli możesz zrobić na nich RGH, ale LT narazie nie da rady.

Dash - Tak jakby system konsoli.
    LT - Przeróbka napędu, gry są odtwarzane z płyt, na dysk możesz zainstalować ale do uruchomienia i tak jest potrzebna płyta. Żeby grać w gry arcade i DLC musisz kupić, możesz grać na XboxLive (małe prawdopodobieństwo bana jeśli wgrasz LT+3.0). Dysk musi być oryginalny od ms lub WD Scorpio odpowiednio przygotowany.
    RGH - Chipowa przeróbka xboxa, najprościej mówiąc możesz odpalać gry prosto z dysku, nie potrzeba żadnych płyt, poza tym daje większe możliwości jeśli chodzi o jakieś programy, typu home brew itp. Możesz grać w gry Arcade i DLC za darmo, jedynym minusem tej przeróbki jest brak możliwości gry na XboxLive.
    Możesz podłączyć obojętnie jaki dysk i będzie chodzić także na USB.
    Więcej na temat RGH tutaj: JTAG/RGH (dział JTAG/RGH)

Do konsoli podłączysz tylko dyski WD z serii Scorpio 2.5", jeśli konsola nie ma RGH. Jeśli będziesz miał przeróbke RGH to nie widzę problemu żeby go podłączyć do konsoli

Myśle że trochę Ci rozjaśniłem o co w tym wszystkim chodzi :)

1 osoba to lubi.
  7. Crawshayi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dzięki. Właśnie o taką wypowiedź mi chodziło.

1. Co takiego jest w tych Falconach, że ludzie na nie narzekają ? Oprócz tego gorszego chłodzenia.

2. Mam jeszcze wątpliwość ; Konsola fat to Falcon lub Jasper, a wersja Slim tak jakby zupełnie inna konsola, czy w wersji Slim również są te wersje Falcon i Jasper ?

3. Jaka jest orientacyjna cena tej przeróbki RGH ?

8. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Tak jest wszystko to samo, Falcony lub o xenon`nach nie wspominając to jedne w gorszych płyt głównych w xbox`ach 360. Bardzo często się przegrzewają i wyskakuje słynny RROD a wtedy po konsoli...

Fat to Xenon, Zephyr, Falcon, Opus, Jasper. Slim ma więcej bajerów i lepiej wygląda o fatów, a płyta główna w nim to Trinity (płyta która jest podatna na przeróbke) lub Corona (płyta której obecnie nie idzie przerobić, czyli te slimy po sierpniu 2011)

Ok. 180-200zł, zależy u kogo.

Wczytywanie...

Poleć forum