1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań od całkowitego nie-gracza

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez AveryL., Marzec 13, 2015.

1. AveryL.

AveryL. Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hej.

Postanowiłam zwrócić się z moimi pytaniami tutaj, ponieważ sama nie znam się na tym kompletnie, a osoby, które pracują w temacie jako "pomoc" niezbyt palą się do wyjaśnienia wątpliwości.
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi w miarę polskim językiem ;) Nie jestem graczem i nigdy nie byłam a już na pewno nie graczem na konsolach, ani także nie używam telewizora, więc terminologia związana z np. kablami, urządzeniami, wtyczkami będzie dla mnie niejasna.
    Konsolę xbox 360 kupiłam w poniedziałek, wczoraj włączyłam ją na kilka minut, by zobaczyć jak działa na grze w wersji demonstracyjnej i tutaj powoli rodzą się moje pytania:

1) W czasie gry bezprzewodowy pad wibruje. Bardzo mocno. Czy to normalne? Można to wyłączyć?
    2) W instrukcji mam informacje, że kabel HDMI jest potrzebny do gry. Jak duże znaczenie ma to dla gier takich jak np. Assassin's Creed III, Black Flag, Unity, Mass Effect 3, The Sims 3, Wiedźmin, Call of Duty, Battlefield? Czy istnieje zagrożenie uszkodzenia lub nieprawidłowego działania gier bez tego kabla? Jeśli tak - czy problem będzie widoczny np w jakości obrazu lub defektach?
    3) Włączając wczoraj grę w wersji demonstracyjnej, pojawił się komunikat o braku obsługi PAL-5 z prośbą, aby przełączyć w konsoli na PAL-6. Obraz na krótko zgasł, zwężył się i zrobił na krótką chwilę mniej czytelny (coś jak nieprawidłowa rozdzielczość ekranu) Czy może to zaszkodzić konsoli?
    4) Czy The Sims 3 Zwierzaki to pełna wersja gry, czy podobnie jak na PC jest sprzedawana osobno Podstawa (TS3) a jako dodatek TS3 Zwierzaki?
    5) Przy podłączaniu kabli, jeden z nich podłączany z tyłu konsoli, a drugi miał rozgałęzienie na 3 pojedyńcze kable w kolorze białym, żółtym i czerwonym, do bezpośredniego podłączenia do tv. Te gniazda są u mnie zajęte przez Odtwarzacz DVD, a w pudełku znalazłam szeroką wtyczkę (przejściówkę?) do której podłącza się te 3 kolorowe kable, a te z kolei do gniazda z tyłu telewizora. Dźwięk i obraz jest, obawiam się jednak czy nie wpłynie to na sprawność konsoli lub telewizora?
    6) Czy załączone do zestawu słuchawki podłącza się do wtyku przy padzie czy gdzieś przy konsoli? Końcówka mini-jack pasuje, jak w takim razie przełączyć dźwięk z tv do słuchawek?
    7) Czy wyłączoną konsolę można odłączyć od tv i przetransportować do innego miejsca i podłączenie do innego tv sprawi jej pełną sprawność czy będa wymagane jakieś aktualizacje, zmiana okablowania lub ustawień?
    8) Mam zainstalowane dwie gry, które były już fabrycznie zainstalowane, jedna jest z jakimś jednorożcem(?!) a druga czymś co przypomina kulki (?) Czy da się je odinstalować? W jaki sposób?
    9) Czy oryginalnie kupione gry posiadają jakiś CD-Key?
    10) Czy mogę pożyczać lub kupować używane gry i instalować je na konsoli bez żadnych konsekwencji prawnych (czy nie będzie to piractwo?) Czy gry będą sprawne?
    11) Czy zainstalowana na dysku konsoli gra będzie w pełni sprawna i nie będzie wymagała nośnika do rozruchu lub zapisu?

Przepraszam za ilość pytań, ale niestety nie znalazłam konkretnych i jednoznacznych odpowiedzi w internecie, a także pracownicy odpowiedniej firmy nie udzielili mi odpowiedzi na moje pytania, a jesli już - były to bardzo ogólnikowe lub byłam odsyłana do materiałów, które w żaden sposób mi nie pomogły.

2. Lotnik421 Xbox One

3. rastaman2626

rastaman2626 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    N S
    1. Tak to normalne wibracje można wyłączyć
    1. Naciśnij na kontrolerze przycisk przewodnika, a następnie przejdź na stronę Ustawienia.
    2. Wybierz opcję Preferencje.
    3. Wybierz pozycję Wibracje.
    4. Wybierz pozycję Włącz wibracje, aby wyczyścić pole wyboru.
    2. Nie istnieje zagrożenie uszkodzenia lub nieprawidłowego działania gier będzie tylko słabsza jakość obrazu.
    3. Aby ustawić konsolę Xbox 360 na system PAL 60 , należy wykonać następujące czynności:
    Włącz konsolę Xbox 360.
    Na pulpicie nawigacyjnym konsoli Xbox wybierz opcję System, a następnie naciśnij przycisk A.
    Wybierz opcję Ustawienia konsoli, a następnie naciśnij przycisk A.
    Wybierz opcję Wyświetlanie, a następnie naciśnij przycisk A.
    Wybierz opcję Ustawienia PAL, a następnie naciśnij przycisk A.
    Wybierz opcję PAL-60, a następnie naciśnij przycisk A.
    Gdy zostanie wyświetlony monit o zachowanie nowych ustawień, potwierdź je, a następnie naciśnij przycisk A
    4. ---
    5.
    Nie nic się nie stanie
    6. Do pada
    7. można przenieść
    8.---
    9.
    Nie
    10. Tak
    11.
    Gra musi być w napędzie chyba że konsola jest przerobiona na RGH

Ostatnia edycja: Marzec 13, 2015
  4. MichauKCN

MichauKCN Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Odnośnie tego pytania, lepszym wyjsciem będzie podłączenie kabla HDMI, który ma lepszą jakość i przesyła równocześnie dzwięk i obraz (jedno wejscie zajmuje w TV :) ) Jednak to co zastosowałaś nie wpłynie na sprawność.

Zestaw słuchawkowy sluży jedynie do rozmów, podłączając go pod pada nie otrzymasz w nich dzwieku z gry.

Wszystko zapisuje się na konsoli, to jest troche taki komputer, tylko do gier :p

5. AveryL.

AveryL. Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bardzo Wam dziekuję za odpowiedzi! Bardzo. Rozwialiście wszystkie moje wątpliwości :) :) :) @MichauKCN@MichauKCN zapewne masz racje. Podłączyłam kabel HDMI, ale wtedy obraz zniknął, ale napisałeś bardzo ważną rzecz: kabel HDMI przesyła jednocześnie dźwięk i obraz, więc możliwe, że podłączony HDMI i podłączony jednocześnie A/V (tak się chyba to nazywa z kolorowymi końcówkami) zniknął obraz.
    Dziękuję :)

6. zibi_07

zibi_07 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Podłącz tylko kabel hdmi i ustaw odpowiednie wejście na telewizorze (najczęściej przycisk SOURCE na pilocie i wybierz HDMI1 , 2 , 3 - tzn. to do którego podłączyłaś konsolę - jest opisane w TV).

7. AveryL.

AveryL. Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak zrobiłam już wczoraj, dziękuję. Właśnie source był problemem. Uruchamiałam grę na Source 2, podczas gdy po podłączeniu HDMI przeniosło się ono na source 5

Wczytywanie...

Poleć forum