1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań od nowego użytkownika Xboxa

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez RGrandi, Listopad 18, 2014.

1. RGrandi

RGrandi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam pare dni temu zakupiłem pierwszego w swoim życiu Xboxa i był to Xbox One przez te wszystkie lata grałem na PSX, PS2, PS3, PS4 (brata ps4) i na Vicie którą nadal posiadam ale wraz z nową generacją postanowilęm zakupić swój sprzet i bratu oddać jego PS4 :) wiec padło na Xboxa bo jakoś PS4 mnie nie przekonało a urzekł mnie pad od Xboxa który byl duuużo wygodniejszy od Dualshocka :) a wiec jak już wspominałem, owy xbox jest moją pierwsza konsolą ze stajni Microsoftu i przyznam że mam z tym nie małe problemy z samą obsługą którą juz powoli ogarniam ale nadal jest cięzko dlatego mam kilka pytań. Swoją drogą znaleźć forum o Xboxie było dosyć ciężko :)

A więc zacznę po kolei:

1. Po założeniu konta (miałem wcześniej pod własciwym adresem email lecz nie wiedziałem ze moge go użyc konta którego używałem na PC) dostałem na niego Golda wraz z darmowymi grami na miesiac do wypróbowania i tutaj jest pierwsze pytanie stworzyłem drugi profil na którym gram a na 1 jest GOLD czytałem gdzies przed premierą ze bez golda połowa funkcji w Xbox One nie działa, jeżeli to prawda to jakie to są funkcje?

2. By aktywować golda musiałęm wpisać dane karty kredytowej z racji wielu kradziezy danych na PSN zawsze usuwałem po zakupie dane karty wiec tym razem chciałęm po 20 min szukania opcji w Xboxie, usunać dane karty ale wywaliło mi informacje ze strace za to golda którego dostałem w ramach darmowego miesiecznego testowania czy jest jakas opcja bym mógł usunać dane bez utraty konta gold?

3. W zestawie dostałem 2 gry Fife 15 i Forze Motorsport 5, miłym zaskoczeniem było że moge grac juz od 20 % pobranej gry co prawda wolno mi idzie pobieranie ale juz pare wyscigów w Forzy zaliczyłem i przyznam, że wymiata warto było kupić gdyż GranTurismo na PS nie dorównuje ani troche Forzy a wiem co mówie bo z konsolami Sony jestem wychowywany od dzieciaka :) no ale mniejsza o to pobieram owe gry ale jest tylko instalacja i procenty czy jest możliwość ile GB danych zostało pobranych na ile możliwych? Nie bardzo orientuje się w czym kolwiek gdyż jest to moja pierwsza konsola Xbox.

4. Ładowanie pada i zasilanie jak wyglada? Dostałem baterie w zestawie, w konsolach Sony były akumlatory wiec tutaj pytanie czy jest jakis zestaw akumlatorów czy trzeba jechać na bateriach? Widziałem cos w Media jakiś zestaw Power Play do xboxa czy jakoś tak, jeżeli ktoś to posiada to czy to dobre rozwiazanie czy lepiej baterie kupowac? Ile ten akumlator wytrzymuje?

5. Usługa GOLD a internet? Moje pytanie jest takie czy jak nie mam wykupionego golda to bede miał dostep do wiadomości, znajomych, sklepu XboxStore? Czy do tego trzeba miec GOLDA? Wiem że do gry online wymagany jest GOLD ale do reszty?

6. Czy da się jakoś posegregować gry w Xbox Store? W Playstation było podzielone wszystko, ładnie posegregowane gry z plusa były w osobnych zakładkach a tutaj przyznam, że jak właczam sklepik to licze na fart ze wyświetli mi się w polecanych gry z GOLD bo inaczej nie ma takich zakładek czy da się to jakos zmienic a ja po prostu nie wiem jak?

7. Przy konfiguracji systemu wybrałem opcje Instant On czyli konsola po wcisnieciu opcji wyłacz konsole, przechodzi w tryb uśpienia tutaj moje pytanie czy pobór prądu jest duży w takim samym stopniu jak przy właczonej normalnie konsoli?

8. Czy jest gdzies na forum jakaś informacja dotycząca kolejnych gier w GOLD?

Wiem, że te pytania sa noobowskie i nie ktorych pewnie rozbawią ale przyznam szczerze ze konsole Xbox mam od kilku dni i w ogóle nie łapie pewnych spraw do których byłem przyzwyczajony przy konsolach Sony, dziękuje z góry za odpowiedź na wszystkie pytania jeżeli przypomną mi się jakieś to zadam je :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. drzazga78

drzazga78 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1. Z goldem masz:
    Multiplayer gaming
    Premium entertainment apps
    Internet Explorer
    Exclusive deals and special offers, including discounts
    OneGuide
    GameDVR
    Xbox Fitness

bez GOLDa - masz Single Player + filmy Blu Ray

2. Remove Xbox Live Payment Option or Credit Card
    nie można usunąć danych karty - jeśli nie podasz wcześniej inne opcji płatności

3. Check Status Of Install | Xbox One

4. do wyboru do koloru - albo baterie albo akumulatorki + ładowarka (baterie opcja szybka, akumulatorki - trzeba czekać na naładowanie) - to kwestia wyboru

5. chyba bez GOLDA nie da się - ale tu nie jestem pewny...

6. nie mam pojęcia

7. Energy-saving mode | Instant-On mode | Xbox One power modes
    15 W - Instant mode
    0,5W - Energy saving mode

8. List of Games with Gold games - Wikipedia, the free encyclopedia

1 osoba to lubi.
  4. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A co z grami które kupuje cyfrowo? Je moge pobierać do woli czy tylko raz i jak ją usune to gra przepada?

Jeżeli mam dysk przenośny i podepnę go do konsoli to moge korzystac z niego jako rozszerzenia pamięci? Gry i inne rzeczy będa instalowane na przenośnym dysku?

5. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    możesz pobierać je od nowa - do woli - pobrane wersje cyfrowe są połączone z Twoim kontem GOLD:

Digital Games FAQ | Xbox One Digital Games
    Xbox Live Usage Rules
    Redownload Xbox Content | Xbox 360

możesz podpiąć dysk zewnętrzny - zalecają USB3.0 do gier i aplikacji
    Storage on the Xbox One | Check Storage Space on the Xbox One

1 osoba to lubi.
  6. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A gry które pobiore w GOLD po wygaśnieciu subskrypcji nie należa juz do mnie? Jak to miało miejsce w Plusie?

7. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tak jak w Plusie - Gry z GOLDa wymagają subskrybcji Xbox Live Gold

Jeśli pobierasz jakąś grę np. FIFA15 (digital copy) - to w nią pograsz nawet po skończeniu subskrypcji GOLD - ale offline - single player

1 osoba to lubi.
  8. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Aha czyli jak mam gre Chariot która jest teraz dostepna w GOLDzie to jak skonczy się subskrypcja to bede dalej mógl w nią grac?

9. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Aha Tobie chodziło że bez GOLD nie bedą mi działac multiplayer w grach tak? Że jak kupie np Call Of Duty to pogram w single ale jak bym chcial sprawdzić kooperacje czy multi musze mieć juz GOLD?

Aco do GOLD opłaca mi się jako nowemu użytkownikowi Xboxa zakupienie go? Być może bede grał kiedys w multi w Call Of Duty lub w The Divisione jak wyjdzie ale jeszcze nie wiem ale jeżeli chodzi o gry w GOLD tak jak w Plusie czy mozna liczyc ze wyjda jakies wieksze tytuły które beda się zwracać za usługe GOLD?

10. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1 osoba to lubi.
  11. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28

tak - bez gold nie pograsz w Multiplayera

generalnie jeśli chcesz wykorzystać 100% nowe konsoli to GOLD jest niezbędny. A co do przyszłości - to trzeba poczekać i zobaczymy

1 osoba to lubi.
  12. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ok :) wielkie dzięki za pomoc :) a jak bym jeszcze wiedział jak posegregować w sklepiku gry to by było dobrze :) a czy jest jakas lista gier które kupiłem? Moge gdzieś to sprawdzic? Jak wyjdzie gra na GOLDa to gdzie jej mam szukac?

13. drzazga78

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Lista gier jakie kupiłeś będzie w liście transakcji:
    Xbox Live | Check Billing And Purchase History
    Manage Xbox One Downloadable Game Content | DLC

nowości szukaj w Interncie np na:
    The Complete Xbox Games with Gold List and Details

Wczytywanie...