1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań odnośnie pendrive'a do Xboxa

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Amalio, Grudzień 15, 2013.

1. Amalio

Amalio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie!
    W te święta zostanę szczęśliwym posiadaczem kolekcjonerskiej edycji GTA V. W związku z tym zabrałem się za odkurzenie mojego Xboxa Arcade (którego nomen omen kupiłem by pograć sobie w GTA IV). No więc jako, że mam tylko kartę pamięci 256MB, to stanąłem przed koniecznością zakupu dodatkowej pamięci z powodów oczywistych. Mam zamiar kupić pendrive'a 32GB, ale tu pojawia się kilka problemów:
    - wcześniej nigdy nie aktualizowałem softu w mojej konsoli. Robiłem to teraz na początku grudnia, i udało mi się zainstalować tylko jedną "paczkę" aktualizacji. Następnej już się nie dało, bo wyczerpało się miejsce na karcie. Jak wiadomo Xboxy nie wspierają pamięci większych niż 16GB i dopiero jakiś czas temu wyszła aktualizacja która powoduje wykrywalność pamięci 32GB. No właśnie - i co teraz się stanie? Jak mniemam ja jeszcze nie mam na Xboxie tej łatki. No więc jak wsadzę mu pena 32GB on będzie widział tylko 16GB. Zaktualizuję do końca soft i co - zacznie widzieć całą pamięć? No bo to może być spory problem jakby nie widział mimo wszystko, bo chcę zainstalować obie płyty GTA na pena. Można wymanewrować z tego w ten sposób, że dokupię kartę pamięci, albo dysk i na tym doinstaluję łatki do softu. No ale właśnie - czy ktoś mi może powiedzieć jak to będzie z tym pendrivem? Oświeci go i zacznie widzieć całą pamięć?
    - druga sprawa, to to jaki pendrive kupić? Tak, tak - minimum 15Mb/s odczytu (Dla GTA). Ale wiadomo, że pamięć pamięci nie równa. Jakiś konkretny model proszę. Po za tym dochodzi inna kwestia - nie wiem jak w nowszych konsolach, ale w Arcade to wejście USB jest parszywe. Strasznie wąskie! Maksymalna szerokość pendrive'a, to 17mm. A to bardzo ogranicza wybór pamięci. Większość z tych lepszych ma dość szerokie obudowy i nie wchodzą. A co gdyby podłączyć go pod przedłużkę? Czy będzie ona miała negatywny i znaczący wpływ na spadek prędkości transferów?

Proszę Was o pomoc ;) Prosiłbym także o odpowiedzi wyczerpujące gdyż w święta będę miał GTA i w święta wyłączają mi internet, więc nie będę miał zbyt dużo czasu na wymyślanie innych sposobów na wyjście z jakichś kłopotliwych sytuacji.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Najlepiej jest posiadać dysk 60GB kupisz już za 75zł z przesyłką trzeba tylko poczatować na allegro. Dysk jest lepszym wyborem bo pendrive nie posiada bufora i te niby 15MB nie koniecznie jest równe 15MB w porównaniu z dyskiem (do tego jeszcze dochodzi wielkość odczytywanego/zapisywanego pliku do szybkości odczytu/zapisu). Pendrive czy zewnętrzny dysk warto posiadać by zainstalować 2 płytę ale nie jest to konieczne tym bardziej że napisałeś iż grałeś dawno i w gta4 więc twój laser powinien być w niezłej formie.

Jeżeli twoja konsola nie jest przerobiona to ją podepnij do internetu i się samo pobierze i zaktualizuje. Zresztą dash jest także na płycie i po wrzuceniu płyty z GTAV sam się zainstaluje.

ps. Za dobrego pena 32GB dasz od 50zł + a używany dysk 60 kupisz za lekko większa kwotę ale masz te 47GB do wykorzystania. No chyba że masz zamiar tylko przejść GTA i konsola do szafy ?

1 osoba to lubi.
  4. Krzysztof PL

Krzysztof PL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
  5. Amalio

Amalio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za rady. Ostatecznie skończyło się na tym, że kupiłem dysk 60GB i i Pendrive'a PNY 16GB.

W sumie ostatecznie stwierdziłem, że nie ma się co szarpać. Konsolę po przejściu GTA "schowam", ale w przyszłym roku wychodzi Watch_Dogs, a ten tytuł hmm kręci mnie na razie bardzo ;)

Płyta z GTA IV trochę się ściachała, więc nagrałem ją na dysk. Dawno rzecz jasna z GTA nie grałem, więc trudno mieć punkt odniesienia, ale mam wrażenie, że od czasu do czasu jest problem z doczytywaniem drobnych tekstur. To możliwe?

A pisałem chyba coś o wymiarach, prawda :?:

Wczytywanie...

Poleć forum