1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań odnośnie Xo

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez dragen, Wrzesień 27, 2015.

1. dragen

dragen Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam

Mam pytania dotyczące XO, proszę o wyrozumiałość :)

1. Jest jakiś program żeby przesłać filmy lub muzykę z PC na Xa? Po sieci, coś typu serwer, widziałem taki program ale była informacja że nie jest pod nasz region lub coś w tym rodzaju .. To chyba było "filmy i muzyka" mam W 8.1 i na konsoli nie widać mojego lapka, widać tylko pliki z dekodera Nc+, muszę coś ściągnąć i zainstalować? Lub potrzebuję Media Playera? Który pełni taką funkcję? Czy jakieś ustawienia sieci? Żeby konsola widziała pliki? Wiem że kiedyś w ps3 widział mojego lapka w zakładce serwer. Ale wtedy miałem W8.. Co poradźcie?

2. Tryb czuwania jest dobry żeby zrobiła się aktualizacja w tle itd (w ps4 są to wybrane godziny sprawdzania i wyłącznie konsoli po)
    Jak jest tutaj? Dużo prądu jest pobierane wtedy? Jest sens tego używać? Poza szybkim włączeniem i aktualizacją..?

3. Po co jest przycisk obok startu? Takie 2 okienka

4. Ktoś z Was podłączył dekoder nc+? Wszystko chodzi ok? Poza tym że musi być włączona konsola żeby oglądać tv.. Jakieś porady w tej kwestii? Konsola ma więcej funkcji w tej kwestii?

5. W abonamencie EA access, jak wezmę 1 miesiąc to ściągam wszystkie możliwe gry i gram do momentu ważności konta? Klasyczne wypożyczenie. Abonament odnawia się automatycznie? Można to kontrolować?

6. W przypadku grania online zalecicie granie na kablu? Mniejsze opóźnienia?

7. Jeśli chciałbym dzielić kupione gry na 2-3 zaufane osoby, jest to możliwe? MŚ nie dojdzie do tego wraz ze zbanowaniem konsoli? Są jakieś przeciwwskazania? Na co warto uważać? Żeby się za asekurować.

8. YT na x-e sam sobie dobiera jakość filmów?

9. Warto kupić kinnecta? Obsługuje Skype, polecenia głosowe i chyba z 5 gier. Czy te gry dają aż takiego funa? Są inne aplikacje które działają z kinnectem?

10. Testował ktoś X-a czy widzi go tv w standardzie HDMI - CEC? U mnie nie wykrywa nic..

Sorry za poziom niektórych pytań :) z góry dziękuję za odp.

Jak się coś urodzi to dodam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    1. nie da sie przesyłać
    2. sam musisz sobie odpowiedzieć, dla mnie jest sens bo mam zawsze wszystko zaktualizowane nie musze czekać
    3. na padzie? czy gdzie? bo na padzie nie ma przycisku start, jest tylko menu i podgląd
    4. nie mam nc+ ale polsat działa dobrze, konsola musi być włączona żeby oglądać
    5. tak, grasz tyle ile wykupileś abonament, odnawia sie sam, można to wyłączyć
    6. zależy od łącza, na kablu zazwyczaj jest lepiej
    7. poczytaj forum, gry można maksymalnie we 2 kupić
    8. tak
    9. według mnie warto
    10. nie testowałem

ogólnie poczytaj forum, na każde pytanie są odpowiedzi

dragen lubi to.
  4. dragen

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dzięki dobry człowieku :)

Na padzie chodziło mi o podgląd, myślałem ze to start ten przycisk obok :) a jednak menu. Podgląd wciskałem i nie reagował puki co

O kabel mi chodziło czy pada połączyć z konsolą na czas grania online. Mogą być opóźnienia bezprzewodowo.

Co do trybu czuwania nie wiesz jakie jest zużycie? W miarę ok?

5. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    nie wiem, nie posiadam żadnych liczników zużycia prądu itp nie interesuje mnie to wogóle, nie ma sensu łączyc pada z konsolą kablem, nie wiem skąd taki pomysł

6. dragen

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Też nie wiem. Ale słyszałem kiedyś to od jakiegoś wyjadacza online, był przekonany że to ma znaczenie.

7. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    nawet jeżeli jest to prawda to są to takie wartości przy których jego refleks i spostrzegawczość nie będą w stanie nadążyć bo będzie to liczone w milisekundach

8. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @barman_2000@barman_2000 nie wprowadzaj ludzi w błąd jak się nie znasz :)

Jest. Na kompie wchodzisz w Windows Media Player w opcję Strumień i dajesz Automatycznie zezwalaj urządzeniom na odtwarzanie moich multimediów. Później wybierasz jakie urządzenia w Twojej sieci lokalnej (nie publiczna, bo sąsiedzi będą mieli wgląd do Twoich udostępnionych rzeczy) mają dostęp do tej biblioteki, którą masz zamiar udostępniać, powinien też tam być Xbox One wymieniony, u mnie się pokazał. Później dajesz zakładka Organizuj -> Zarządzaj bibliotekami -> Muzyka/Wideo i wybierz folder, w którym trzymasz muzykę i filmy. Sprawdziłam i działa na moim XO. Dokładnie tak samo zrobiłam na X360 żeby nie musieć przesyłać filmów i muzyki, jedynie co to muszą być te urządzenia odpalone, bo inaczej chyba nie działają te biblioteki, ale ja mam lapka zawsze odpalonego więc mnie to nie przeszkadza. W XO weszłam w odtwarzacz multimediów i tam mi się pokazały moje wskazane foldery i bez problemu odpaliłam muzykę i film. Robiłam to i na Win 8.1 i na W10 :)

Ad.5 Tak dokładnie jest tak jak mówisz, możesz grać w gry tylko do czasu, do którego masz wykupioną subskrypcję. Ja sobie wyłączyłam przez stronę www automatyczne odnawianie subskrypcji.

Ad.6 Bez przesady z tym kablem, ile będziesz miał tych strat? Żyjemy w XXIw i wierz mi, że nie mamy zacofania technologicznego. Kabel to się podłącza jak masz baterie padnięte, a chcesz grać dalej :p

Ad.7 Gry można kupować na 2, o 3 osobach nie ma mowy. Gdzieś na forum są o tym tematy jak to działa.

Ad. 9 Wg mnie nie warto póki co, ja Kinecta najbliżej kupię po nowym roku, wcześniej nie. Chyba, że...trafi się jakaś okazja cenowa :p

dragen lubi to.
  9. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    przesyłać a strumieniwać to dwie różne rzeczy...

10. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @barman_2000@barman_2000
    Może dla Ciebie to różna rzecz, bo ja tego filmu czy muzyki nie odpalam na lapku i nie przesyłam obrazu na xo. Wszystko odpalam na XO, po prostu mam dostęp do swoich filmów i muzyki z kompa. Nie moja wina w WMP tak sie to nazywa. Jest to zwykłe udostępnianie plików w sieci lokalnej. ;)

11. dragen

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Barmanie :) słowo serwer powinno Cię naprowadzić, choć terminologii użyłem nie odpowiedniej fakt, Miss Kuleczka "zakumała" :)

Dzięki za help, za długo byłem w obozie nadętego japończyka, teraz wszystko muszę od nowa ogarniać, wiem że wszystko jest do odnalezienia na forum, ale wiedząc ile czasu stracę, liczyłem na wyrozumiałość :D

12. dragen

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tutaj akurat jest ważne, w takim Halo online każda milisekunda ma znaczenie :) bo head centralnie leci.. Tak mówili maniacy sieciówek. That's all :)

13. pejaa86

pejaa86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.Mam pytanie odnośnie zrzutów ekranu na XO .Jak mogę kopiować je na pendriva?

14. pejaa86

pejaa86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  15. dragen

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  16. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie ma takiej możliwości w ogóle. Musisz mieć Golda aktywnego i wtedy możesz wysłać na OneDrive'a ;) Ewentualnie w Apce Xboxa w Windowsie 10 można zobaczyć ;-)

Wczytywanie...

Poleć forum