1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań przed kupnem konsoli

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Mertruve, Wrzesień 8, 2010.

1. Mertruve

Mertruve Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czesc,

Od jakiegos czasu noszę się z zamiarem kupna nowej konsoli xBox 360. Bedzie to moja pierwsza konsola w zyciu stad tez mam kilka pytan co do tego sprzętu. Wyczytalem, ze jest kilka wersji xBoxa 360 m.in. Arcade, Elite i jeszcze jakies. Slyszalem, ze w wersji Arcade nie ma dysku twardego oraz nie mozna w tej wersji konsoli grac przez siec. Interesuje mnie kwestia orginalnych gier i tego dysku twardego, czy mozna orginalna gre skopiowac na dysk twardy i grac w nią nie korzystajac z plyty? Zastanawialem sie jeszcze co ciekawego potrafi ta konsola i pomyslalem sobie o odtwarzaniu DiVxow, czy jest to mozliwe i jak wygląda kwestia czytania napisow txt? Jaka wersje konsoli polecacie mi jako amatorowi? Czy nie ma problemu z podlaczeniem konsoli do monitora? Nie chcialbym przez kilka pierwszych miesiecy przerabiac jej ze wzgledu na utrate gwarancji.

//HoFi:2.Nazwa tematu powinna mniej więcej opisywać problem lub zagadnienie w nim zawarte. Każdy temat typu "Problem", "Pomocy" itd. będzie natychmiast zamykany później kasowany.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Grę można zainstalować na dysku konsoli ale gra musi być w napędzie, można oglądać filmy w formatach:Avi,Mp4,Wmv po pobraniu kodeków z xbox live...
    Jeżeli napisy są wtopione w film to nie ma problemu, bo jeżeli są osobno to konsola ich nie wczyta. Jeżeli podłączysz konsole kablem Composite, Vga lub HDMI to nie będzie problemu...

4. Koldy

Koldy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Na podkarpaciu
    Chcesz nową czy używaną?

Na Twoim miejscu myślałbym nad Elite, a Slim. Gre można zainstalować na dysku twardym, ale i tak wymagana jest płyta, tylko że konsola ciszej chodzi i szybciej się tekstury wczytują, no i napęd wytrzyma dłużej.

Ja osobiście próbowałem jakiś tam film włączyć, ale napisów mi nie wyświetlał, pomimo, że były na płycie, więc tutaj nie wiem.

Nie ma problemu, kabel vga + przejściówka na na minijack z RCA.

Zadaj sobie pytanie: Chcesz grać na necie? Masz hajs na gry? NIE PRZERABIAJ! w innym wypadku przerób.

Pozdrawiam

5. Mertruve

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam rozumiec, ze jest to to prawda, ze w wersji Arcade nie moge grac przez siec? Najbardziej interesuje mnie wersja z dyskiem 20 lub 60gb poniewaz Elite z tego co wiem jest juz sporo drozsza a rozni sie jedynie tym, ze ma wiekszy dysk, ktory nie jest mi az tak potrzebny. Pasowaloby mi kupic konsole z dyskiem + gra np Forza 3 lub Mafia II pochodze po sklepach moze trafie na jakas fajna promocje. Na poczatku nie mam zamiaru przerabiac konsoli gdyz slyszalem, ze jest to dosc kaprysny sprzet i wolalbym nacieszyc sie kilka miesiecy gwarancja. Po tym czasie oddam ja do przerobienia gdyz nie stac mnie na kupowanie nowych gier. Kombinuje jak zdobyc orginalne gry na pierwsze kilka mieiscy uzytkowania konsoli.

6. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Oczywiście że możesz grać przez sieć, arcade różni się od elite tym że elite ma dysk nic poza tym...

7. Mertruve

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale jesli przerobie konsole wtedy strace mozliwosc grania przez siec. Jakie jeszcze ciekawe funkcje posiada xBox 360? Troszke szkoda, ze nie czyta napisow txt, mam kino domowe, ktore czyta tylko takie wmontowane w film w formacie srt i mnie troche meczy przerabianie tego. Czytalem na stronie jakiejs firmy specjalizujacej sie wlasnie w przerabianiu konsol, ze podczas swojej pracy nie naruszaja zadnych plomb gwaranyjnych nawet jakiejs tam najdelikatniejszej papierowej czy jakos tak. Czy to mozliwe, ze przerobiona konsola nie straci gwarancji?

8. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Nie opłaca się przerabiać konsoli, TEORETYCZNIE tracisz gwarancję, już w praktyce zależy, wielkie prawdopodobieństwo że dostaniesz bana przy czym stracisz xbox live na zawsze i nie będziesz mógł instalować gier na dysk...
    Myśl na elite a slim ;)

9. Mertruve

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie mam zamiaru podlaczac jej do neta po ewentualnej przerobce. Interesuje mnie tylko kwestia tej gwarancji i tych nienaruszonych plomb.

10. Koldy

Koldy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Na podkarpaciu
    Plomby można zdjąć suszarką, jak się coś konsoli stanie można wrócić do oryginalnego firmware.

11. eSKaeN

eSKaeN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lębork
    Po zainstalowaniu najnowszego dasha jest możliwość odblokowania dysku twardego po banie.

12. mr.yaro

mr.yaro Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gdańsk
    Przy kupnie używki zwróć uwagę na datę produkcji konsoli. Wiadomo - im nowsza, tym lepiej dla Ciebie. Ja po kupnie używanej konsoli radzę jednak kupić nową, bo masz ją od nowości i wiesz co się z nią dzieje od samego początku. Kupiłem wersję premium na allegro i 2 razy miałem błąd E74.

13. Mertruve

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kupie na pewno NOWĄ konsole, tylko czekam na jakas ciekawa promocje w Łodzi. Nie interesuje mnie kwestia banow bo po przerobieniu nie bede korzystal z internetu. Chcialbym dowiedziec sie jakichs ciekawostek jeszcze o tym sprzecie. Jakie mozliwosci oprocz gier moze zaoferowac ta konsola. CZy potrafi odczytywac filmy divX z dysku twardego bez płyty w napedzie?

14. Mertruve

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  15. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
  16. Kuba 2255

Kuba 2255 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ładny i tani arcade, jak data produkcji 2009 to bierz dysk możesz dokupić,grać przez live możesz, i nie radze ci przerabiać konsoli bo xbox live wymiata,można ściągać dema,arcadówki,trailery,no i grać,rozmawiać z przyjaciółmi,itd.Powiem ci że sto razy lepiej jest mieć jedną dobra grę z multi na jakis czas,niż codziennie do singla,no i te multi w Xboxie,nie mówiąc że masz piękną kolekcję pudełek na półce.

17. Mertruve

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jezeli nie przerobie konsoli to jak mam rozwiazac problem tak drogich gier? Jesli sciagne demo gry to nieprzerobiona konsola normalnie to odtworzy i pozwoli mi na tym grac przez siec?

18. eSKaeN

eSKaeN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lębork
    Jeżeli będziesz miał golda a demo gry będzie posiadało opcję multiplayer.
    Co do gier to kup sobie na początek grę z dobrym multi (polecam Bad Company 2), w którą będziesz grał, gdy nie będziesz miał gry na silngla. W międzyczasie kupuj, przechodź, sprzedawaj/wymieniaj gry singlowe. Za 50-100zł idzie wyrwać już dobre gry, które potem sprzedasz np. 5zł taniej.

19. Mertruve

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak to jest z tym Xbox Live? Musze wykupic jakis abonament? Kiedys czytalem cos o13 mc za 100zl czy cos takiego. Interesuje mnie gra Forza 3, mozna w nia grac przez siec?

20. czeslaw14

czeslaw14 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Śrem
    W Forzie można grać przez neta. Musisz wykupić tak zwany Xbox Live GOLD subskrypcja jest na 1,3 lub 12 miesięcy. Musisz go kupić żeby grać przez internet.

21. dziend0bry

dziend0bry Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Nie przerabiaj. Uwierz, w końcu single player Ci sie znudzi i sie polaczysz z Xbox LIVE. Ja tak miałem, gdy jeszcze piraciłem. Co do XBL to Xbox LIVE Gold kupujesz np. na miesiac i mozesz grać bez przerwy.

Wczytywanie...

Poleć forum