1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilka pytań świeżaka - Xbox One

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez 19Marcin88, Czerwiec 28, 2016.

1. 19Marcin88

19Marcin88 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam. W pierwszej kolejności chciałem się przywitać, ponieważ dosłownie kilka minut temu zarejestrowałem się na forum.
    Planuję zakup konsoli Xbox One i mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jaką pojemność mają gry na tą konsolę?
    2. Czy ściągając comiesięczne darmowe tytuły w ramach usługi Xbox Live Gold gry muszą znajdować się cały czas na dysku konsoli czy mogę je sobie skopiować np. na pendriva lub dysk komputera jeżeli postanowię je odinstalować w celu zwolnienia części miejsca na dysku konsoli?
    3. Jakie jest ryzyko otrzymania bana wykupując kody Xbox Live Gold na Allegro? (nie chodzi mi o kupowanie konta tylko o same kody przedłużające działanie usługi)
    4. Czy do grania online np. w Fifę lub NBA 2K potrzebne jest dodatkowe konto EA? Jeżeli tak to czy jest ono płatne? Czy wystarczy tylko Xbox Live Gold?
    5. Jak wygląda gra online na tej konsoli? Chodzi mi przede wszystkim o płynność rozgrywki, ewentualne rozłączanie połączenia itp. (prędkość internetu 40 mega).

2. Lotnik421 Xbox One

3. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    757
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    1. od paru mega do nawet 60 gb zalezy jaka gra
    2. wystarczy ze przypiszesz sobie ta gre do profilu i mozesz ja pobrać badz odinstalować ile razy tylko chcesz będziesz mial ja ciągle na liście gier do pobrania (mozesz w te gry grac tylko jak masz aktywny abonament Gold)
    3. według mnie żadnego ryzyka nie ma
    4. potrzebne jest konto EA ale ono jest całkowicie darmowe
    5. z takim netem nie masz co sie obawiać o wywalanie cie z rozgrywki podczas meczu itd, ja mam 20 mb i jeszcze nigdy nie wywaliło mnie z gry online

p_bladek lubi to.
  4. 19Marcin88

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Dziękuję za odpowiedzi. Chciałem jeszcze dopytać o pytanie nr 2. Jeżeli dopiszę tą grę do profilu to mogę ją pobrać nawet po okresie, kiedy jest ona dostępna w Xbox Live Gold? A co z możliwością ściągnięcia i np. skopiowanie na pena lub kompa? Istnieje taka możliwość?

p_bladek lubi to.
  5. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    1. Od paruset mega do parudziesięciu Giga
    2. Nie musisz ich kopiować, przypięte sa do Twojego konta i po usunięciu będziesz je miał w opcjach do instalacji.
    3. Żadne
    4. Tak za free
    5. Zależy od jakości usługi. Równie dobrze może działać idealnie na 6Mb jak i kijowo na 40Mb

Możesz ale nie będzie działać bez abonamentu Gold.

BialyGTi lubi to.
  6. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    757
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    jest tak jak kolega pisał wyżej :p będziesz mógł ja pobrać kiedy chcesz i ile razy chcesz z tym ze Gold musi byc aktywny zeby w nia zagrac

7. 19Marcin88

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Chciałem jeszcze dopytać o formę zgłaszania reklamacji. Door to door? Czy koniecznie zwrot do sklepu lub licencjonowanego serwisu osobiście?

8. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
  9. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Na pena chyba nie da rady przenieść, ale na 100% da się przenieść na dysk zewnętrzny (bo ja tak poprzenosiłam), ale musi być to chyba najmniej 256GB i koniecznie USB 3.0. Reklamacje zgłaszaj prosto na serwis, szybciej dostaniesz niż ze sklepu jakbyś zgłosił. Żadnych konsekwencji kupowania kodów XBL nie ma, przecież MS nie notuje jaki kod do kogo wędruje.

Mariusz86 lubi to.
  10. 19Marcin88

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Nawiązując jeszcze do tej gwarancji to czy prawdą jest to, że trwa ona tylko 12 a nie 24 m-ce?
    Chciałem jeszcze dopytać o darmowe comiesięczne gry w ramach usługi XBL. Czy zdarzają się też takie "perełki" jak ostatnio w Playstation Plus? (NBA 2K16, Tropico 5). Czy to może tylko taki jednorazowy "wybryk" PS?

11. marthinez

marthinez Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Gwarancja jest 24 Msc.
    Co do gier to różnie bywa.
    Jest za to Ea Access z masą gier za śmieszne pieniądze.

12. kuleczka91

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jest 2 lata, a nie rok. Nie sugeruj się nawet papierami z XO, w których pisze o roku. Support MS sam mi przedłużał gwarancję na pełne 2 lata. Co do gier wystarczy, że wejdziesz sobie w dział Games with Gold na forum i zobacz jakie tytuły już zostały wydane użytkownikom subskrypcji to sobie wyrobisz własne zdanie. Teraz w czerwcu np dostaliśmy The Crew, ale w lipcu już jest kaszana na maksa...same indyki :) Kup sobie EA Access za 80zł na rok i tam masz 20 pełnych gier, warto dla początkującego :)

www.ea.com/eaaccess/pl_PL.html

Mariusz86 lubi to.
  13. 2nel

2nel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Co do 2K nba nie musisz mieć żadnego konta bo to nie EA:) a grę samą w sobie (2k16) gorąco polecam, tryb multiplayer jest pięknie rozbudowany, ale nie zdradzam zobaczysz sam ;)

14. 19Marcin88

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Tzn, że aby gwarancja była na 2 lata to trzeba ją jakoś specjalnie przedłużać w Supporcie MS? We wszystkich sklepach widzę 12 m-cy co mnie trochę dziwi, po co takie informacje podają? Poczytałem troszeczkę o EA Access i rzeczywiście jest to super sprawa, a takie tytuły za 80 zł rocznie...miodzio. Wydanie 260 zł rocznie (180 na XBLG i 80 na EA Access) to grosze. Jeszcze raz dziękuję za informacje :)

15. kuleczka91

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie, nie. Po prostu ja jak zarejestrowałam swoją konsolę na stronie MS to wyszło, że mam o 7 miesięcy uciętą gwarancję (moja konsola sobie pewnie przeleżakowała tyle czasu na różnych magazynach odkąd wyszła z produkcji), więc napisałam do MS w sprawie przedłużenia gwarancji na pełne 2 lata. Bez problemu mi przedłużyli i konsultantka powiedziała, że Polska ma 2 lata gwarancji. Trzeba było wysłać im na adres e-mail skan rachunku i na tej podstawie dostałam pełne dwa lata od daty zakupu. Jeśli miałbyś podobny problem to pisz do mnie to Ci powiem co i jak :)

Mariusz86 lubi to.
  16. 19Marcin88

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Dziękuję :) Jeżeli chodzi jeszcze o EA Access to na pewno nie ma tam żadnych kruczków? 80 zeta na rok i 20 gier The Vault bez ograniczeń? Tak jakbym miał normalną pełną wersję każdej tej gry? Bo powiem szczerze, że cena jest bardzo niska.

17. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Kruczków nie ma, graj spokojnie.

18. kuleczka91

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Żadnych ukrytych rzeczy nie ma. Mam EAA odkąd kupiłam sobie XO od razu brałam na rok i świetna sprawa :) Są dodatkowe plusy tego EAA, na każdą grę ze stajni EA masz 10% zniżki w sklepie MS (wersje cyfrowe gier rzecz jasna na xbox.com) oraz masz możliwość zagrania tydzień przed premierą nowej gry EA w pełną wersje danej gry i możesz ocenić np czy warto coś kupić. Przeważnie dostaje się testowe 10h na daną grę żeby zobaczyć. Nic tylko brać i się cieszyć. Pamiętaj EAA można zakupić tylko przez zdrapkę na allegro, albo płatność kartą przez stronę MS. Kartami przedpłaconymi nie da rady. Tak uprzedzam, żebyś kasy nie utopił bez sensu :) Najlepiej kupować prosto przez stronę xbox.com, bo masz najniższą cenę, na allegro sobie podnieśli ceny zdrapek EAA o raz tyle, więc nie warto.

Mariusz86 lubi to.
  19. 19Marcin88

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Czy chcąc korzystać z XBLG muszę założyć tylko konto XBL czy także dodatkowo jakieś konto na stronie MS? Jak dokładnie to wygląda? Czy miesięczne bezpłatne XBLG nadal jest w ofercie?

20. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1223
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jedno konto do wszystkiego, darmowy miesiąc dalej jest w standardzie.

21. kuleczka91

Polubienia:
    1847
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Konto XBL jest jedno i to samo na konsoli jak i na stronie xbox.com. Jest darmowy miesiąc, ale trzeba podpiąć kartę pod konto żeby go uzyskać :) Czasem nawet w zestawie z konsolą jest dołączony Gold miesięczny bądź 3msc.

Mariusz86 lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum