1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kilkuletnie wsparcie dla gry Battlefield 3 zamiast wydawania kolejnych części?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Wrzesień 2, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Patrick Bach ze studia EA DICE udzielił ciekawego wywiadu dla serwisu Rock Paper Shotgun, w którym opowiada o żywotności najbardziej popularnych produkcji na rynku. Na tej podstawie można wysunąć pewne wnioski na temat planowanego wsparcia dla gry Battlefield 3.

Producent niezwykle oczekiwanej strzelaniny powiedział, że deweloperzy wcale nie muszą wydawać co roku kontynuacji swoich największych hitów. Jego zdaniem, zdecydowanie bardziej efektywne może być poprawianie aktualnie dostępnego produktu i wspieranie go nawet przez kilka lat.

Rozmówca zdaje sobie sprawę z tego, że głównym założeniem wydawców jest zarabianie na uznanych markach. Nie znaczy to jednak, że rozwijanie jednego tytułu nie może być rentowne. Mowa oczywiście o dodatkach DLC, które potrafią na nowo przyciągnąć konsumentów do starszej pozycji i przynieść w ten sposób naprawdę duże pieniądze.

Jako przykład Bach podał Battlefield: Bad Company 2. Gra ukazała się w marcu ubiegłego roku i była jedną z najbardziej popularnych produkcji multiplayer, jednak liczba grających osób jesienią zauważalnie spadła. Lekiem na całe zło okazał się wydany w grudniu dodatek Vietnam, który niejako wznowił zainteresowanie dziełem studia EA DICE.

Dla twórców bardzo ważne jest także wprowadzenie do trzeciej części Battlefielda jak najbardziej pokaźnej zawartości do odblokowania. Gracze tracą bowiem motywację do dalszej zabawy, gdy szybko uda im się odkryć wszystkie elementy. Dlaczego kluczowe jest odpowiednie przewidywanie, na jak długo dany tytuł będzie w stanie przyciągnąć klientów.

Jak te założenia przełożą się na końcowy kształt Battlefielda 3, przekonamy się 28 października, gdy gra zadebiutuje w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju produkcja zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w pełnej polskiej wersji językowej.

źródło : Kilkuletnie wsparcie dla gry Battlefield 3 zamiast wydawania kolejnych części? | Wiadomość 2011-09-02 13:05:22 | GRY-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. CytrynowyFaz

CytrynowyFaz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ufff a się bałem że będą tylko napisy.

4. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    no wszędzie w sklepach widnieje napis wersja PL napisy, to ja już sam nie wiem jak to będzie. Pasuje się zapytać Cezarego Pazury czy podkładał głos :)

5. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Bo mają być tylko napisy...

Co do wsparcia - dobrze, ta gra i tak dopiero pokaże pełną krasę po kilku patchach optymalizacyjnych oraz jak większość userów starych kart grafiki (HD 4850/Gtx 260) wymieni je na nowsze :p

6. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    I bardzo dobrze. Jak w singlu mi to kompletnie wisi, tak w multiplayerze jest to bardzo fajnym urozmaiceniem, gdy np. rzucam granat i słyszę od wroga 'uważać, kur*a, granat!' ;)

Co do wsparcia... jestem zmuszony do porównania Battlefielda do Call of Duty (pozdrawiam 'Codziaków'). To, co planuje robić DICE jest praktycznie tym samym, co robi Activison. Z tą różnicą, że Activision sprzedaje swoje 'wsparcie dla gry' w postaci kolejnej gry, a nie DLC - i to nie podlega wątpliwości. Dlatego nigdy nie uznam MW2 i MW3 za 'kolejne' części Call of Duty, dla mnie są to po prostu dodatki do pierwszego MW, tak jak Vietnam jest dodatkiem do BC2. Jestem cierpliwy, nadal jest we mnie iskierka nadziei, że w końcu doczekam się kolejnego Call of Duty, ale coś mi się zdaję, że dostanę ją z chwilą, gdy Respawn wypuści swoją grę na rynek.

Tak, wiem K0TAKU, Nico i inni 'antyQwerTaje', że uznacie to za wywoływanie wojny, ale to po prostu moja opinia. Olej ją, napisz lepiej swoją własną opinię, która nie będzie się odnosiła do mojej. Ewentualnie pokażcie swój niski poziom i hejtujcie dalej, ale nie jest to opłacalne żadnej ze stron.

7. KULA

KULA V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    i tak ma być lepiej niech wspierają tą grę przez 5-6lat wolę co jakiś czas kupować tanie DLC niż co roku kupować odgrzewane kotlety a mówię tutaj o serii CoD

8. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Bardzo dobry pomysł. Gra będzie ciekawsza i bardziej żywotna.

9. darnokPL

darnokPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Rymanów
    Ciekawe, czy pożyje tyle CS 1.6 :D
    Nie no gra będzie ********* (z tego co mi wiadomo to nie jest już przekleństwo :))
    Cod od MW1 chyba jedzie na tym samym silniku (-.-)

10. Wujek WilQ

Wujek WilQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory ( Śląsk )
    Dobra inicjatywa , przynajmniej nie będzie co roku to samo jak w COD :D

11. PiotroZ

PiotroZ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    A niech wydają masę DLC. Zakupię wszystkie i będę happy :) Gra będzie epicka i sytuacja będzie taka sama jak z BC2. Pierwsze 4 miechy = płytka bez przerwy na tacy :D Może potem zagram w co innego. Ale i tak tylko na chwilę... :)

12. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Dowiedział się ile Activision zarobiło na DLC to mu się portfel w kieszeni sam otworzył
    Krótka i dobra wymówka, niestety EA coraz bardziej leci na tą kasę i mam nadzieje że się nie będą opier*alać przynajmniej w tworzeniu gier.

13. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Przy okazji wsparcia, niech lepiej nie zapomną łatać Bf3, bo BC2 zostawili tak dziurawe, ze to głowa mała.

14. arkadiusz_89

arkadiusz_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    O to to.

DICE ma to siebie że szybko porzuca swoje ‘dzieci’ tematy na forum EA z prośbą o łatki pękają w szwach juz dlugi czas a DICE ma to wiadomo gdzie. BC2 to nadal dla mnie król jednak korona pokrywa się rdzą właśnie przez developera a tak jeździli po innych twórcach że są leniwi.
    Jeszcze jedna sprawa – porządne serwery, to niedorzeczne żeby gra która jest nastawiona na sieciowe rozgrywki miała problemy wieku dziecięcego... no k.&&wa.
    Tyle ode mnie, zobaczymy jak z tym BF3 wyjdzie w praniu…

15. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ubisoft robi to samo tylko mniej "Oficjalnie" tzn dostajemy już 2 wielkie DLC do Assassin Creed 2 i jakoś nie widzę problemu aby robił to też Dice.

16. Melkorn

Melkorn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Konin
    Panowie w moim mniemaniu trzeba sobie odpowiedzieć czego się tak naprawdę chce od gry i ile można na nią wydać. CoD fajna gra ma klimat ale jak mam co roku kupować nową grę i dostawać praktycznie to samo to dziękuje ale to nie dla mnie. (Co d)o BFBC2 Vietnam był kwintesencja BF kosztował niewiele i zabawy co niemiara.....

Wiec każdy lubi co innego i kupi to co będzie mu się najbardziej podobało.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum