1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kinect - oficjalna cena i wydłużenie cyklu życia Xboksa 360 o pięć lat

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez tkn, Czerwiec 22, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. tkn

tkn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnów
    Poznaliśmy oficjalną cenę kontrolera Kinect. Jednocześnie Chris Lewis, przedstawiciel europejskiego oddziału Microsoftu, wyznał w wywiadzie udzielonym redakcji serwisu GamesIndustry.biz, że wprowadzenie do sprzedaży zarówno urządzenia, jak i nowego modelu konsoli Xbox 360, pozwoli wydłużyć żywotność platformy o następnych pięć lat.

Z informacji zamieszczonych w ofercie oficjalnego, internetowego sklepu koncernu Microsoft wynika, że Kinect będzie sprzedawany na terenie Stanów Zjednoczonych w cenie 149,99 dolarów (w przeliczeniu około 490 złotych). Możemy się spodziewać, że publikacja tej informacji pociągnie już wkrótce za sobą ujawnienie ceny, która będzie obowiązywać na terenie Unii Europejskiej.

Przejdźmy do kolejnej kwestii. Xbox 360 jest dostępny w sklepach od ponad czterech i pół roku (premiera odbyła się pod koniec 2005 roku). W momencie, gdy do sprzedaży trafi Kinect, czyli w listopadzie, konsola będzie zatem obchodziła swoje piąte urodziny. Podwojenie cyklu życia 360-tki, wspomniane przez Chrisa Lewisa, oznacza, że Microsoft celuje jasno w realizację planu zakładającego utrzymanie platformy na rynku przez co najmniej dziesięć lat (wzorem chociażby Sony).

Ze słów przedstawiciela europejskiego oddziału firmy wynika, że Microsoft upatruje sukcesu przede wszystkim w przeciągnięciu na swoją stronę graczy casualowych, do tej pory okopanych dokładnie w bastionie Nintendo. To właśnie im dedykowana jest zdecydowana większość produkcji startowych, mających ukazać się w sprzedaży w dniu debiutu Kinecta. Pewnym utrudnieniem w zdobyciu części graczy tego typu mogą się jednak okazać wysokie koszty zakupu urządzenia.

Warto przy okazji odnotować, że według ostatnich wieści podanych przez serwis Develop (ich źródłem jest wysoko postawiony informator), wyprodukowanie jednego egzemplarza kontrolera może kosztować giganta z Redmond nawet 150 dolarów. W przypadku, gdyby wiadomość znalazła potwierdzenie w rzeczywistości oznaczałoby to, że firma, przynajmniej początkowo, nie będzie zarabiać na Kinect. Z drugiej jednak strony, nie będzie na nim tracić, co w obliczu walki o casualowego klienta stawia Microsoft na całkiem dobrej pozycji.

Polecamy Wam zapoznanie się z zapisem całej rozmowy z Chrisem Lewisem – wśród poruszonych tematów znalazło się m.in. odniesienie do hardcore’owych graczy, a także technologii 3D (w tym wyjaśnienie dlaczego nie jesteśmy jeszcze na nią gotowi).

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. Denpasar

Denpasar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zgorzelec, Poland
    cena z kosmosu nie wiem kto zapłaci tyle kasy za taką zabawkę

4. truecrime

truecrime Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Powaliło ich ... wątpie, żeby dużo osób to kupiło... poczekam aż stanieje do +- 250zł ... żenada .... :|

5. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    149$ to gruba przesada. To jest cena arcade więc ja nie kupuję :)

6. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Nie wiem ,czy to napewno oficjalna cena Kinecta. Jeśli tak to ja serdecznie podziękuję. Wolałbym kupić 2 pady , gierkę i frytki do tego.

7. vagner

vagner Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Kupie! Jeżeli nie będzie takich lagów jak z Move na PS3.

8. Razak

Razak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polska
    Ja też to kupię z wielką chęcią bez względu na cenę

9. mantrex

mantrex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Grudziądz
    Taka cena za ten kontroler jest zaporowa. Bynajmniej dla Polaków, niewielu sobie to kupi - chyba jacyś zapaleńcy. Ja nie mam zamiaru skakać przed monitorem "Co ludzie powiedzą" :D

10. vagner

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Nie jestem zapaleńcem, ja po prostu robie coś w życiu, i zarabiam na siebie. A nie jak większość w moim wieku (18lat) czeka aż im starzy coś kupią.
    Dla mnie typowy młody polak to nie tak na którego go nie stać, tylko taki któremu nie chce się ruszyć ****, kasy nie ma i potem są takie zdania "nie mam kasy, wiec nie kupie". Ja naprawdę nie wiem, na ile liczyliście. Że M$ będzie sprzedawać nową technologię, po 30 dolca?

Jest już lato, pełno ofert pracy, trochę inicjatywy, a fundusze znajdą się obiecuję ja to wam!

11. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Myślę że casuale prędzej kupią przerobione, używane Wii za niewiele większą kwotę.

12. password

password Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny śląsk
    juz widzę w MM "Kinect" za jedyne 499zł. nie nie nie na pewno nie kupie tego za taką sumkę, poczekam aż napięcie opadnie razem z ceną i wtedy się zastanowię

13. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    190
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    No co okazja jakich mało hahaha.

Ciekawe co teraz fanboye na to:)

Tak się szczycili tym jakie to move jest drogie a kinect tani.

Do osoby, która wcześniej pisała o lagach move: bredzisz, move jest bardziej dokładne - szkoda, że mam to tak czy siak gdzieś.

Do tych którzy podeszli do tego z dystansem, tu mowa o move i kinect: tak trzymać.

Nie dajcie się nabrać, że move i kinect to nie wiadomo co, bo to tylko odgrzewane przyprawione kotlety...

14. regeman85

regeman85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ciekawe co mieli na mysli mowiąc ze zywotnosc 360 to kolejne 5 lat , chyba nie to ze przez 5 lat nie wyjdzie zadna nowa konsola microsoftu?

15. Jacław

Polubienia:
    190
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Mieli na myśli np to, że przez 5 kolejnych lat będą wychodzić gry itd.

16. vagner

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
  17. SirArczi

SirArczi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Expensive. Za ta cene napewno nie kupie ...

A cala koncepcja kinecta bardzo mi sie podoba ( na imprezki i spotkania ze znajomymi jako dodatek do %%% :D )

Za cene ok 200-300 zl biore!

Anyway ... XBOX w stanach jest po ok 200$ ... w polsce ok 1000 zl DAMN!
    Wiec Kinect ok 150$ to w polsce grubo ponad 600 zl !

18. Jacław

Polubienia:
    190
    Punkty za osiągnięcia:
    43
  19. Pan X

Pan X Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Londyn
    Opóźnienie jest w grach ktore nie są robione przez wewnętrzne studia sony. A resident jest od capcomu. Tak samo bylo podczas e3 kiedy pokazywali tigera. Wtedy lagi były masakryczne. A jak wiemy tiger jest od EA.

Cena kinecta była do przewidzenia. Bez jakiś sensownych gier na pewno nie kupie.

20. PatrixOK

PatrixOK Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No jak 500zl to dla was duzo no to ok... to tyle co dwie gry. A nie zapomnijcie ze pewnie w zestawie z kamerka beda jeszcze gry... Ja napewno kupuje, i wcale nie jestem jakims niedzielnym graczem... 149 $ w ameryce to jakies 4 dni pracy takze w USA, Anglia w innych cywilizowanych krajach rozejdzie sie jak ciepłe bułki :)

21. dawidek295

dawidek295 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    ja kupuje na 100%;))

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.