1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kinect przestał działać :(

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez miaucoon, Marzec 20, 2016.

1. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Jak w temacie, nagle podczas gry w Rivals Sprot, Kinect zgasł i przestał działać. Restart konsoli, odpinanie od zasilania i odpinanie go od konsoli nic nie pomogło. W ustawieniach nie znajduję nic co można by jeszcze zrobić, aby sprawdzić co się stało.

Pytanie zatem czy jest jakiś sposób, metoda, sprawdzenie, czy tylko serwis?

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Naprawa

Wysłane z mojego Honor 7.

4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Skoro nic Ci powyższe kroki nie pomogły to pozostaje Ci tylko serwis.

5. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Dzięki.
    No to lipa niestety, dzwonię do serwisu, mam nadzieję że to sam Kinect, a nie coś z gniazdem w konsoli, bo na nią gwarancja skończyła się 3 dni temu :(

6. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Ważne, myślę że warto zachować dla potomnych.

Kinect naprawiony, koszt naprawy 0 złotych, o ile ma się odpowiednie narzędzie ;)

Ponieważ w przypadkach beznadziejnych, warto sobie choć samemu sprawdzić co jest w środku, wiedziony tą myślą, szukałem tutoriala jak rozebrać Kinecta. Na YouTubie trafiłem na ten filmik

.

Koleś miał identyczny objaw jak ja, a naprawa jest tak trywialna, że aż śmieszna. W moim przypadku niestety musiałem dokupić odpowiedni śrubokręt typu torx z dziurką w środku. Następnie stosując się do tutoriala, zrobiłem dokładnie to samo i ..... Kinect działa ;)

W serwisach jak dzwoniłem twierdzili że nie naprawiają Kinectów i najlepiej kupić nowy. Zatem oszczędziłem kilka stówek i jestem bogatszy o nowe doświadczenia ;)

Jeśli ktoś, ma, lub będzie miał polecam zastosować tą metodę, nic się nie traci, a można zyskać. Na załączonych zdjęciach sprawca zamieszania. Nie wiem dokładnie co to jest, przypomina trochę diodę, ale sadzać po oznaczeniu temperatury wygląda jak bezpiecznik termiczny, albo diabli wiedzą co.

Załączniki:

7. sp7foy

sp7foy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Skierniewice
  8. pichu_pi

pichu_pi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie
    Jestem nowy i mam pytanie.
    Otrzymałem dzisiaj nowy kinect tylko bez gwarancji a po podłączeniu zaczął się aktualizować i przy końcu aktualizacji nagle zielona dioda przestała migać i koniec. Nic nie świeci oraz żadnej reakcji po ponownym podłączeniu zarówno na konsoli xbox 360 jak i na slim.
    Zasilacz działa a przy slimie go nie podłączałem bo nie trzeba.

Czy ktoś może wie co mu jest

Będę wdzięczny za poradę

9. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Dlaczego się przepalił tego nie wiem. Padł po 20 minutach gry w kręgle. Metoda naprawcza działa, taki sam, lub podobny bezpiecznik kupię przy okazji i wymienię, rozebranie kinecta nie jest skomplikowane, więc to żaden problem. Bardziej chodziło mi o to, że nie jest to jakiś wyjątkowy przypadek, skoro ktoś tutorial nagrał ;)
    A najbardziej bawią mnie serwisy. Dzwoniłem do kilku warszawskich i zawsze słyszałem że tego praktycznie się nie naprawia. Skoro je rozbierają i są serwisami, to powinni zdawać sobie sprawę z tego, że są tam montowane bezpieczniki, a oni nawet nie bardzo chcieli go brać do diagnozy. Także albo mają tyle roboty, że za kinecty nie chcą się brać, albo coś nie bardzo się orientują w temacie.

sp7foy lubi to.
  10. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie orientują się w temacie. Serwisy nastawione sa na zyski, bawic sie np z jedym urządzeniem tydzien zeby na koncu skasowac 50zl. Naprawa okazala sie bardzo prosta, zależało Ci i udalo się znaleźć bardzo katwo przyczynę

Wysłane z mojego Honor 7.

11. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    No właśnie, zyski.
    Spora część serwisów kasuje za tak zwaną diagnozę, wystarczy wziąć kinecta z informacją, że diagnoza kosztuje 50 zeta, a naprawa może okazać się nieopłacalna. Sprawdzają czy bezpiecznik się nie przepalił, jak bezpiecznik, kasują 100 ;) klient zadowolony, oni zadowoleni, jak to nie był bezpiecznik, kasują 50 i mówią że padła płytka i naprawa nieopłacalna. Proste. Czas naprawy to góra 30 minut.

Ale to takie luźne dywagacje obok tematu :)

Mam nadzieję, że moja przygoda, pozwoli komuś z podobnym problemem sprawdzić na początek to, zamiast kupować nowego, lub płacić za ewentualny serwis.

Wczytywanie...

Poleć forum