1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kinect sprzedaje się jak ciepłe bułeczki!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez #PCMR, Październik 29, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. #PCMR

#PCMR Ryżownik V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    176
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Opole
    Narzekamy na cenę Kinecta - nowego kontrolera od Microsoftu przeznaczonego dla konsoli Xbox 360, mówimy że gracze mogą go nie kupić, a tymczasem....

Dużo czytamy o sukcesach na zachodzie. O brakach w Amazonie, o przewidywaniach MSu, mówiących o większej ilości sprzedanych na premierze niż Wii, a nawet iPad. No ale to wszystko nie u nas. Jak sytuacja wygląda w Polsce?

W komentarzach pod naszą recenzją Fable 3 pojawiła się informacja, że w jednym ze sklepów internetowych nowy kontroler Microsoftu już się wyprzedał. Sprawdzamy więc, jak sytuacja wygląda w sklepach konsolowych. Przedstawiciel sklepu GRY-OnLine przedstawia sytuację następująco: "[Nowy kontroler] sprzedaje się całkiem nieźle. Biorąc pod uwagę cenę Kinecta vs Move to powiedziałabym, że zainteresowanie tym pierwszym jest nieco większe niż gadżetem Sony." To jeden sprzedawca, jak to wygląda gdzie indziej? Ultima mówi wprost, że gdyby miała więcej towaru, to też by go bez problemu sprzedała. Jak na razie ich zapasy już zeszły w zamówieniach przedpremierowych. A gram.pl? Pytamy o to Wiktora Cegłę:

Co na to sam Microsoft? Trudno, żeby nie potwierdził tak dobrych dla niego informacji. W rozmowie z Kubą Mirskim udało nam się dowiedzieć, że pierwsza partia Kinectów już się rozeszła w zamówieniach przedpremierowych. Sklepy są mocno weryfikowane, zaś ilość dostarczanego sprzętu ograniczana, z powodu dużej popularności. Sytuacja ta ma miejsce zarówno w przypadku wyspecjalizowanych sklepów konsolowych, jak również takich partnerów, jak chociażby Empik. Najchętniej kupowana jest konsola w zestawie z Kinectem. Microsoft przewiduje też, że do końca roku ten pakiet będzie równie popularny co "goły" Xbox 360. Skąd te braki? Polski oddział nie spodziewał się aż takiej popularności Kinecta jeszcze parę miesięcy temu, gdy szacował potencjał naszego rynku.

Równie dużą popularnością cieszy się PlayStation Move od Sony. Do tej pory zresztą możemy co jakiś czas usłyszeć narzekania na problemy z dostępnością tych kontrolerów. Okazuje się, że Polska wcale nie odbiega od reszty świata i dużo osób chce kicać przed telewizorem i używać kontrolerów ruchowych. Nintendo zaspało i popularność tego rodzaju rozwiązań jak na razie służy Sony i Microsoftowi. Nie oznacza to jednak, że firma z Japonii również na tym nie skorzysta, do czego zresztą otwarcie się przyznaje.

Piotr Gnyp

PS Jeśli trafiłeś tu zupełnie przypadkiem to obejrzyj filmik, żeby zrozumieć czym jest Kinect i na czym polega jego magia

[YOUTUBE]3kLTs35R5Qo[/YOUTUBE]

Polygamia.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. regeman85

regeman85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To zalezy jak na to patrzec...Jedni sa bogaci poprostu i nie robi im roznicy ile to kosztuje,spodobało im sie to to sobie kupują, a drudzy mogli na to zbierac i odkładac wczesniej po pare groszy miesiecznie i sie uzbierało...śa tez tacy ktorych stac na to ale nie potrzebne im to jest bo ne chca skakac przed tv i za ta kase wola kupic co innego albo przetracic na jakies inne przyjemnosci :) duzo osob pewnie tez czeka zeby zobaczyc jak to sie rozkreci,a jeszcze wiecej az stanieje ( co pewnie jest malo prawdopodobne)
    smiejemy sie z tego ze to dla dzieci itd ale pewnie kazdy(a przynajmniej ja) chciałbym takie cod dostac w prezencie albo chociaz pozyczyc od kogos na pare dni :)

4. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Szczerze powiem, że jestem zaskoczony, że tak dobrze się sprzedaje, i to u nas ! W Polsce !
    Zobaczymy, jak to wszystko dalej się potoczy ;)

5. Gleba

Gleba Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Widać wszyscy przeciwnicy Kinecta z tego forum po cichu złożyli pre-ordery :p

6. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Nie ma to jak robić konto specjalnie pod promocje Kinecta, niee?

Dla mnie wszystkie te kontrolery ruchowe to gówno, liczy się tylko pad. A wielka sprzedaż? Ludzie nie wiedzą co kupują i tyle..

7. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Sukces na zachodzie mnie nie dziwi, bo np. USA to bardzo bogate państwo. Ale ogólnie jestem zaskoczony takim zainteresowaniem Kinect'a i szczerze fenomenu tego urządzenia nie mogę na razie zrozumieć. Zapewne m.in. dlatego, że jak narazie widziałem tylko gry dla dzieci... Sam nie wiem.

8. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Powiem tak jak już pisałem ten sprzęt nie jest jak na razie dla mnie . Jeżeli chodzi o gry i niestety cenę i te opóźnienia. Jeżeli cena będzie szybko spadać i będą wychodzić ciekawsze gry to skusze się na to. Lecz jak na razie zacytuje klasykę polskiego kabaretu ' nie dla nas rośnie ananas'

9. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Dlatego zarejestrował się 3 lata przed premierą Kinecta :D

Dziwi mnie wysokie zainteresowanie i te preordery, ale sam bym kupił slim 4gb + kinect, bo tak taniej wychodzi konsolka :p

10. JerichoY2J

JerichoY2J Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Ciekaw jestem kto z Polaków to kupił. Pewnie tylko zamożni ludzie, bo dla zwykłego zjadacza chleba jest to trochę za drogie. Może kupię tę zabawkę, jak stanieje do 200 zł...

11. MM314

MM314 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Legnica
    Wszyscy sprzedawcy piszą o brakach kinectu, ale nikt nie pisze jaki był nakład m$ na Polskę.

12. regeman85

regeman85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    to nie stanieje do 200 zł napewno :) zobacz ile kosztuje plastikowy gramofon do dj hero a co tu mowic o takiej kamerce:)

13. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Fajna konsola . Wrócę z szkoły lub pracy zmęczony , wku...ony i chce odpocząć a tu patrzę kinect ! I muszę jeszcze machać tymi łapami po ciężkim dniu . . .
    Dla mnie to odpada . Może niech sobie amerykanie ci grubasy to kupią to schudną :)

Może gdybym wypił parę piw bym zagrał z kolegami :)

14. S>W>A>T

S>W>A>T Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    London/woodleigh gdn
    dzis w best buy w Londynie byly wystawy xbox kinectvs sony psp move , niestety nawet przy na prawdedobrych cenach imozliwosci testowania kinect'a stoiska z xbox nie byly tak zapelnione jak ps3.
    Ogolnie od dzis jestem posiadaczem tez ps3 , ale bylo mi dane sie pobawic kineckiem , osobiscie dla mnie brakuje czegos w dloni nie czuc niczego no i przy grach innych niz sportowe nie widze kinecta ze wzgledu na bardzo ograniczone sposoby poruszania ^ ^ tzn. majac dwa kontrolery ruchu ps3 mamy 12 przyciskow dodatkowych +gale do tego znacznie ulepszony od wii kontroler , wiec zrobienie gry typu dragon ball na ps3 z move moze byc genialne , w kinecu nie widze tego ... bo niby jak mam poruszyc sie do przodu albo latac .
    Jak narazie kinect spodobal sie tylko dla mojej bejbe ^^
    jak pewien czarniuch na przystanku powiedzial gdy nioslem xbox360 do domu ze sklepu i wdalem siew konwersacje.
    'No wii , no xbox only ps3 ' ^ ^

15. even ope PL

even ope PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Aberdeen
    Twój szef "pakistaniec" też tak pewnie sądzi? Radzę ci przeczytaj swoje wypociny jeszcze raz a potem ponownie aż coś z tego zrozumiesz. Twoje osobiste odczucia, pozwolę sobie zacytować "brakuje czegoś w dłoni". Fajne, naprawdę chyba zrezygnuje z preordera. A wypowiedź osoby spotkanej na przystanku bezcenna. Teraz zaczynam się zastanawiać czy kolor skóry ma wpływ przy wyborze zabawki jaką jest konsola i nowe kontrolery.

16. sirepox

sirepox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dla nas to bardzo dobra informacja. Popularność nowego kontrolera spowoduje rozwój i ulepszanie tej technologii i może niebawem doczekamy się gier dla których warto będzie sprzęt kupić.

No i jeszcze jedno. Nasza ukochana konsola może dzięki kinectowi zyskać nowy status w wielu domach jako rozrywka nie tylko dla nas ale także dla młodszego rodzeństwa, rodziców, czy naszych dzieci. W dzień poskaczemy z dzieciakami czy popływamy pontonem ze znajomymi, siostra-żona-matka-córka sobie potańczy, a w ciemnościach nocy nadal będzie tylko nasza z Death Space 2 ;) hehehehe Już to czuję: kochanie sama widzisz - musimy kupić większy telewizor, nasze 47 cali nie daje rady hahahhaha

17. maciejjj

maciejjj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    only ps3 fanboys ale ten kinect was boli.

do postów wyżej, cena spadnie w 2011 na ok 250-400zl, już dzisiaj wiadomo że będą promocje kinect z grą po 499zł np: w Łodzi. Po świętach wywalą grę obniżą cenę, wyjdzie sporo ciekawych gier i mozna kupować :)

18. Ogór

Ogór Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jak dla mnie Kinect jest za drogi.Ja np. nie dam 599zł za to żeby sobie poskakać przed telewizorem.Może jak stanieje tak do 200-300zł to wtedy kupie.

19. spioszeq

spioszeq Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Musicie zrozumieć, że nie każdy zarabia 1600 zł i liczy się z każdym groszem. Średnia w kraju jest powyżej 3000 i nie nabijają jej tylko bogaci. Nawet w budżetwóce zgarniają grubo powyżej 2000. Prawda jest taka, że nawet jak Polakowi by dali 8000 to i tak by narzekał, że mało i nagrywał na verbatimy.

20. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    obstawiam ze wiekszosc osob kupuje konsole juz z kinectem. jesli podliczyc by same kinecty nie wiem czy byloby tak dobrze

21. slimak_110

slimak_110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowe Miasteczko
    Jestem pozytywnie zaskoczony. Dzięki takim sytuacją Polska dla M$ staję się klientem, w którego warto inwestować. Myślę, że po wejściu Live staniemy się równie ważni co reszta krajów, o który M$ myśli w pierwszej kolejności. Parcie na kinekta dopiero się zaczęło. I nie rozumiem komentarzy w stylu "gry dla dzieci... " itp. Jestem pewien, że ta zabaweczka pokaże jeszcze co potrafi a wszystkim niedowiarkom opadnie szczena. Będą gry dla dzieci, i dla starszych na pewno też. M$ na pewno ma wielkie plany związane z kinektem. I chce trafić do jak największej rzeszy ludzi.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum