1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kinect umie rozpoznać język migowy

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez garnek, Sierpień 7, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. garnek

garnek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Najnowszy patent Microsoftu pozwala sądzić, że Kinect będzie umiał rozpoznać język migowy (wersję amerykańską, o brytyjskiej jak na razie nic nie wiadomo) i czytać z ruchu ust.

Kinect przełoży gesty i przełoży je na wiadomościach tekstowe. Wspomina się też o możliwości odczytania wiadomości przez konsolę i komputery. Jasne, osoby nieme do tej pory też mogły po prostu wpisać tekst, ale o ile prościej będzie im go przekazać za pomocą języka migowego, o ile oczywiście go znają.

A to chyba mój ulubiony fragment z tego wniosku patentowego.

Jest też mowa o odczytywaniu ekspresji na twarzy i ruchu warg, oraz odczytywanie z kontekstu, co dany użytkownik chciał przekazać. Super. Wszystko to ma być możliwe dzięki rozpoznawaniu szkieletu i poszczególnych części ciała przez Kinecta. Dzięki temu bardzo dokładnie można śledzić ruchy, co z kolei pozwala na odczytanie języka migowego i innych gestów.

To strasznie fajne, że dzięki nowym technologiom coraz więcej osób będzie mogło cieszyć się wszystkimi możliwościami współczesnych gier wideo.

źródło: polygamia.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    niezwykle przydatne :/ - ileż jest osób migających - to minimalna ilość a zastosowania są niemal żadne

pierwsze polskie słowa jakie powinien rozpoznać to - "microsoft to zdziercy"

4. Spartacus

Spartacus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tobie na pewno nieprzydatne.

5. Splaree

Splaree Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jest to na pewno krok do tego by każdy mógł kupić sobie konsole i (nawet) z niej korzystać. :) Osobom które skorzystają z tego gadżetu bankowo zrobi się miło i poczują "ciepło w sercu". A MS będzie miało kolejne dolary w kieszeni. :) Wszyscy zadowoleni.^^

6. Flapyxb

Flapyxb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wiesz kto jest po drugiej stronie?
    Taaaak! Niedługo będziemy mogli sterować ruszając językiem albo powiekami.

7. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Oby się to dało wyłączyć, bo konsole ludzi z tikami nerwowymi będą mieć przerąbane :D

8. CasperPL

CasperPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Babimost
    jestem zna język migowy , i jestem niedosłyszące :p polski , nawet wersje amerykańska miałem uczyłem kilku języki :)

to obraz migowy znaczy to " KOT" :)

9. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    no i dobrze to zrobili konsola staje się dostępna dla wszystkich :)
    Jeszcze krok a ludzie bez rąk będą mogli grac ;)

10. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dokładnie. Im więcej umie Kinect tym lepiej. Najważniejsze, że tak jak napisałeś !AnarchyMen konsola staje się dostępna dla wszystkich.

11. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    kurcze trochę to nie ma sensu bo co z tego że on może powiedzieć w migowym skoro inny gracz nie mówi w migowym ?? przecież i tak będzie musiała taka osoba umieć czytać to i umie pisać , chyba że jako czat głosowy użyć to że ktoś mówi w migowym a kinect czyta to innym graczom wtedy to ma sens .

12. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    Altres chyba bardziej chodzi o gry z użyciem mikrofonu albo sterowaniem menu za pomoca głosu

13. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    no jeśli idzie o sterowanie meny głosem to będzie jeszcze większy idiotyzm bo mniej męczące już jest wzięcie tego pada niż machanie przed ekranem chociaż nie wiem jak to jest więc zostawię to do oceny ludziom dla których to robią .

14. fake4r

fake4r Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    pl
    Heh a dopiero czytałem że kinect uczy się siadać ;] A tu proszę, już opanował język migowy, mądry on.

15. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    No co raz więcej info nt. Kinect'a.
    Mi to się wydaje że ta wpadka w Japonii to przez te flashe z aparatów...
    Kamerce ciągle zmieniał się kontrast i nie wiedziała co się dzieje... Ale to tylko moje zdanie.

16. Demol

Demol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Chyba właśnie o to chodzi język migowy będzie przekładany na głos, lub tekst, ale jak sama nazwa wskazuje osoba głuchoniema, nie potrafi poprawnie się wysławiać i nie słyszy, więc to raczej głos powinien być przekładany na język migowy wtedy to by miało sens. Do tego jednoczesna gra na padzie i wymachiwanie rękoma może być kłopotliwe (o ile połączenie gry na padzie i Kinecta będzie możliwe), jednak mimo wszystko cieszy, że tworząc nowe urządzenia i technologie myśli się o ludziach niepełnosprawnych. Tylko tu rodzi się pytanie, czy to nie aby zagranie pod publiczkę, że niby Microsoft jest taki dobry i pomocny, a w rzeczywistości to nieprzydatny gadżet (taki "chłyt małketingowy"). Pożyjemy zobaczymy ;)

17. CasperPL

CasperPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Babimost

jestem niedosłyszące i migowy gest , sem gracz na xbox 360

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.