1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kinect w kosmosie jako... waga

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez mat1210, Grudzień 27, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. mat1210

mat1210 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Kinect, urządzenie wejściowe dla konsoli Xbox 360 odczytujące ruchy ciała, ma szansę wylecieć z pokoi graczy w kosmos. Jednak Kinect nie poleci na stację kosmiczną w celach rozrywkowych, ale jako urządzenie podające masę ciała astronautów w stanie nieważkości.
    Oczywiście bez grawitacji zważyć się nie da, a na stacji kosmicznej kontrola wagi jest niezwykle ważna. Podczas kilku tygodni w stanie nieważkości astronauci mogą stracić do 15% masy ciała, gdyż ich mięśnie nie muszą intensywnie pracować przy wykonywaniu zwykłych czynności, jak siedzenie czy chodzenie. Aby temu zapobiec zwykle astronauci ćwiczą na przyrządach przez dwie godziny dziennie. Kontrola masy ciała nadal jest potrzebna, a wagi brak.

Obecnie używa się do tego sprężynowych urządzeń opartych na konstrukcji w 1965 roku, ale proces ważenia na takim urządzeniu jest czasochłonny i trudny, a do tego urządzenie jest duże. Według autora nowej „wagi”, Carmelo Velardo, urządzenie z Kinectem można zintegrować z wyposażeniem stacji. Zespół Velardo wykorzystał zdolność Kinecta do wykrywania głębi aby stworzyć trójwymiarowy obraz ciała „ważonej” osoby. Parametry są porównywane z danymi w bazie zawierającej opisy 28 tysięcy osób i na tej podstawie statystycznie obliczana jest waga astronauty. Obliczona w ten sposób waga ma niemal identyczną precyzję, jak waga sprężynowa, ale proces jest dużo łatwiejszy. Ponadto system z Kinectem mierzy przede wszystkim objętość ciała, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie badań również nad zmianami gęstości ludzkiego ciała w stanie nieważkości.

Jak widać urządzenie pozwalające grać w gry taneczne i sportowe można również zaprząc do „poważnych” zadań. Waga dla stanu nieważkości to jedno z wielu ciekawych zastosowań tego dość niedrogiego kontrolera. Klasykami gatunku są miecz świetlny i sterownik dla Windowsa 7, ale nie brakuje również japońskich robotów naśladujących ruchy ludzi. Z Kinecta skorzystał również Waldemar Pawlak podczas podsumowania kadencji Ministerstwa Gospodarki, co wypadło bardzo ciekawie. Jednak moim ulubionym zastosowaniem Kinecta nadal będzie Dance Central.

nie będę trollować!

2. Lotnik421 Xbox One

3. lumpek933

lumpek933 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zgadzam się z przedmówcą , Kinect jest coraz bardziej powszechny oraz bardzo pomocny, nie mówiąc już o tym, że daje dużo frajdy.

Co do przedmówcy pana moderatora ... eh jakby to ująć, pozdrawiam administratora który nadaje tytuł "moderator" każdemu którego życiowe motto brzmi " PS3 to świetna konsola, gnoić wszystko co stworzył Microsoft" i nie jest to jedyny wybryk tej grupy, siedzę na forum już baaardzo długo i dużo też już zaobserwowałem.

4. Mateooo14

Mateooo14 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Może w kosmosie się sprawdzi , bo na "ziemi" niestety nie sprawdza zbyt dobrze .

5. x360maniak

x360maniak Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja kupiłem xbox'a, żeby grać na padzie a nie skakać jak małpa przed telewizorem:D. Dla mnie to zbędny bajer.

6. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Najlepiej by było gdyby osoby, które nie grały i nie miały styczności z Kinectem nie odzywały się na jego temat...
    Ja byłem sceptycznie nastawiony na tą zabawkę, ale jak zagrałem pierwszy raz to mi się bardzo spodobało.

7. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    '

jest mi to trudno stwierdzić ale to prawda. Zauważyłem że moderatorzy to PS3 a forum jest o xboxie i to mnie boli. Nie wytykam palcem ale to prawda co mówisz.

8. password

password Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny śląsk
    a tak w ogóle panie moderatorku to dlaczego usunąłeś mój post co? boisz się prawdy?

a na dodatek dalej czekam (17 dni) na ten miesiąc gold, co mi obiecałeś na GT widze, że ładny z ciebie "klient"

napiszę jeszcze raz, TO SAMO i będę kopiował i pisał dalej! aż mnie zbanujesz panie moderatorku. Bo nie rozumiem dlaczego mój post jest ZAWSZE usuwany albo nagrodzony warnem, w dziale opinie o grze piszę pytanie związane z opinią o grze dostaje warna, wchodzę w ten temat za jakiś czas a tam, już sielanka gadka czy jak wypalę na esperanzie to sie ze**** w majtki czy może pójdzie na moim xenonie z 97' ale co tam, żadnych warnów bo po co niech się dzieje, ale jak ja zadaje pytanie związanie z grą, chcę zaciągnąć opinię o grze to dostaje warna. Tak się popisuje moderacja na tym forum.
    ANTY KINECTOWCY, ANTY PROGRESOWCY, jarający się na FB, że tyle userów na forum a 1/2 to zwykłe nooby zadające 1 pytanie w 5 tematach, i takich jest pełno. ale nie bo to moje posty są najgorsze do usunięcia. BRAWO!

i ten post też pewnie będzie szybko usunięty także śpieszcie się z czytaniem, a we wcześniejszym napisałem, że ładnym przykładem świeci maniak moderator forum o xboxie wysyłając go w kosmos. Moje gratulacje

9. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    E?
    co ja ci usuwałem password?

Jeżeli zauważysz taką sielankę, kliknij przycisk reportuj. zajmie ci to mniej czasu niż napisanie tej linijki tekstu. :)

Ale kto ci ZAWSZE usuwa posty i daje ZAWSZE warny hę?

To juz zakrwawa na marna prowokację. Posłuchaj, to że ja ( i inni) nie lubię kinecta to moja osobista opinia. Tak kupiłem kinecta, i nie, nie cierpie FB więc twoja teoria mija sie z prawda.

--priv---

Ładny ze mnie klient ale zależy dla kogo.
    Gold za anulowanie transakcji? po 1 trzeba bylo napisać tu na forum PM (tak, TU na forum, to nie jest takie trudne!
    ) gdyż na GT nie zaglądam (posiałem hasło).
    po 3 nic nie obiecywałem tylko zaproponowalem.
    po 2 noo zrobiłeś mi wielką łaskę anulując transakcje.
    Jakbyś napisał na PW to pewnie byś dostał nawet teraz, za nic ale nie dostaniesz , powody masz wyżej. Po ostatnie od tego jest PW wiec nie siej żalu.
    ---priv---
    Koniec OT

A posta nie usunę bo nie widzę powodu by to robić.
    Pozdrawiam ;)

10. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    pobanowałbym konta niektórym osobom które się wypowiedziały..............
    @@@

Kinect w medycynie, kinect w kosmosie.. Coraz bardziej przydaje się nie tylko nam, zwykłym graczom do zaspokajania swoich rozrywek ale także ludziom, którzy go naprawdę potrafią wykorzystać.
    mogę się założyć że wojsko już tez sobie sprawiło 'swojego' kinecta :p

11. aker2

aker2 Banned

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    POLAND
    Dobra nie oszukujmy się odrazu przepraszam za oftop Są moderatorzy lepsi i gorsi i to właśnie my tak zwykli użytkownicy jak jest nas bardzo dużo na forum, tych małych i dużych powinniśmy decydować kto jest moderatorem a kto nie. Bo to my mamy problemy a nie admin, powinny być sądy ale nie każdy user jest gorszy od moderatora czy administratora a xbox to przekleństwo najlepszy jest komputer i to taki jak ma Hextor albo PS3 i pamiętaj graj na orginałach ty piracie czy wy moderatoży nie możecie zrozumeć że

Niektórzy nie mają tyle kasy aby grać na orginałach
    Że to że ktoś jest dyslektykiem tak jak ja nie nie lenistwo CHOROBA to powód by się z niego nabijać wiecie jak się czułem jak się śmiali ze mnie, rowerser powiedział mi że jestem leniem
    Czemu my userzy nie mamy prawa się wpowiedzieć

Ale jest paru modów których szanuje za ciężką prace i jest takich 3 a reszta to wiecie

Czytaj to bo zaraz to zostanie usunięte a ja polece z warnem
    TAK zostane zbanowany za prawdę

A to jest temat o KINECT
    i żeby nie było że oftop ogromny

TAK SUPEEEEER kinect w kosmosie wow

12. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    Dla mnie Kinect to super sprawa. Lubię sobie poskikać czasem z dziewczyną przed Dance Central. Na imprezach też się świetnie sprawdza. Nie rozumiem ludzi, którzy trollują to urządzenie, nie mając z nim nawet styczności. Przecież od początku było wiadomo, że Kinect będzie zabawką dla rodzin, ew. dobrą rozrywką na domowych imprezach.

A to, że Kinect swoje zastosowanie znajduję również poza domem, bardzo mnie cieszy. To pokazuje, że tkwi w nim potencjał, a dla nas - "graczy", powinno to dobrze wróżyć.

13. Dr.Analos

Dr.Analos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Bunt na Forum:D
    Modzi bądźcie czujni bo nie wiadomo , kiedy , o której , userzy was dorwiją :D
    PS.
    ale super kinect w kosmosie :D nie spodziewałem się tego :D ;)

14. kulkers

kulkers Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dla mnie kinect to: super wynalazek, gówniane gry. Tyle. Myślałem, że będzie rewolucja a mamy kinect sport i resztę perełek itp:p.. Fanboye nie obraajcie się ale na ps3 dla move jest taki sam kał, może za wyjątkiem obsługi killzone. Pozdrawiam

15. woueK

woueK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Widziałem kiedyś z jakiejś strzelanki filmik gdzie gość sobie zza pleców broń wyciągał itp.gdzie się to podziało? Fajnie że to urządzenie znajduje takie szerokie zastosowanie. Ja pytanko do posiadaczy, warto czy nie? Można sobie poskakać z żona i dzieckiem? Widziałem yoge itp. to jest jakaś nowa gierka opracowana razem z mens health. Your fitness czy coś takiego

16. password

password Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny śląsk
    jak zapytasz użytkownika kinecta to ci powie, że zaje biste, tak jak ja. A jak zapytasz na forum to ci powiedzą, że zje bane pomimo tego, że grali RAZ albo WCALE

polecam ci DC,DC2, Just Dance, EA Active, K sports1,2 Ninja Fruit, ze znajomymi, rodziną zabawa przednia

17. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    To miało służyć do grania...
    Miały być jakieś mega wypasione gierki...
    A teraz newsy o kinect, to właśnie takie... "Kinect w kosmosie..." wow :p
    Mój kinect już od kilku miesięcy leży w pudle na szafie i jakoś się nie zapowiada, żebym go stamtąd ściągnął w najbliższej przyszłości.

18. woueK

woueK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dzięki, tak myślałem że taki rewolucyjny sprzęt dostarcza masę zabawy i zaczynam poważnie myśleć o zakupie.

Co do kinect haters. Wiem że przeraża was Orwellowska wizja wielkiego brata, ale napiszcie czy chociaż to czytaliście bo ja tak,i uwierzcie że kinect to najmniejsza ingerencja w prywatność. Choćby dlatego że jeśli nie jest podłączony do netu to nic nie wyśle. Bardziej bałbym się fb i ich archiwizacji danych całego konta, wiecie że możecie sobie zamówić cała swoja przygodę z fb na płycie? Albo to że nasze smartfony ciągle informują kogoś gdzieś o naszej aktywności, lokalizacji itp. Nie wspomnę o transakcjach bezgotówkowych itp. itd., Więc jeśli martwią was teorie spiskowe to zacznijcie dostrzegać poważne niebezpieczeństwo bo widzicie drzazgi a deski wam umknęły.

19. freeman94

freeman94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    hahaha, ale jaja się dzieją :) można się nieźle pośmiać.

20. GKxD

GKxD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    A możecie poweidzieć czy z Kinectem to jak z konsolą Wii??
    Gry to w większości syf, kontrolery fajne, dobra zabawa ale po jakimś czasie nudzi i oczywiście nie da się na tym grać codziennie.
    Dobre na imprezkę i jakieś spotkanie rodzinne.
    Coś w tym stylu czy może lepiej/gorzej?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum