1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Klatkujący obraz

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez sparks, Luty 21, 2009.

1. sparks

sparks Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam !

Mam taki problem:

odpalam na X360 filmy avi kodowane xvid'em i napotykam jeden wielki problem, mianowicie niektóre filmy nie chodzą płynnie, widać jak klatki przeskakują a inne idą normalnie.
    Przykładowo film z parametrami :
    Video Format - XViD/2x/844kbps
    Frame Rate - 25.00 FPS
    Video Resolut - 640x272
    Audio Format - MP3 VBR 128kbps 48kHz

tnie się można rzec na każdym zakręcie, a ten:

Video : 618 MB, 942 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 640*352 (16:9), XVID = XVID Mpeg-4
    Audio : 82 MB, 125 Kbps, 48000 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = Lame MP3, CBR

leci bez problemów.

Stąd moje pytanie, jakie kodeki i jakie parametry xbox jest w stanie pociągnąć ? jeśli to prawda co słyszałem że odtwarza filmy HD w kodeku x264 to ze zwykłym xvidem nie powinien mieć problemów.

Dodatkowo jest jeszcze inny problem. Jeśli konsolka pochodzi dłużej to zwiesza się obraz o nic nie da sie zrobić, lecz słychać dzięk włączenia Xguide, czasami ten problem wyskakuje zaraz po pierwszym uruchomieniu gry, oraz intro Dreamworks w grze Kung Fu panda wyraźnie jest sklatkowane i nie idzie płynnie a nastepy activision idzie ok, a sama gra też nie sprawia klopotów.

Czy coś jest nie tak z filmami czy konsola mi sie sypie ? dodam że mam ją od dwóch tygodni a obraz leci kabelkami composite (video, głos L, głos R).

Edit !

Teraz coraz częściej wieszają się gry, Obraz zasttyga i urywa dzwięk. Dzisiaj po którymś z kolei zamrożeniu obrazu głośniki od tv zaczeły dziwnie pierdzieć. Konsolka jest w przewiewnym miejscu i na 100% nie jest to wina przegrzania gdyż z wiatraków leci normalne ciepłe powietrze (nie gorące ani nie bardzo ciepłe). Mam czekać na jakiś konkretną oznakę usterki czy iść do sklepu reklamować ? Moim zdaniem chyba trafila mi się felerna konsolka bo od początku co jakiś czas wieszało gre nawet demówki z płytki arcade. Dodam jeszcze iż to raczej model falcon i zakupiłem go 9 lutego.

2. Lotnik421 Xbox One

3. sparks

sparks Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam !

podczas grania coraz częściej zawiesza się obraz w konsoli i do tego dochodzi brzęczenie w głośnikach podczas blokady obrazu (dawniej podczas zamrożenia nie było nic słychać tylko dźwięk włączania Xguide)

co może być przyczyną tego problemu ? powinienem iść oddać konsole na gwarancję do sklepu ?

Wczytywanie...

Poleć forum