1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kolega, ktory poza PC nie widzi nic :D

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez dziend0bry, Lipiec 27, 2010.

1. dziend0bry

dziend0bry Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Witam witam :D mam kolegę, który kupił sobie rok temu nowego PC :D I już dziś zaczynaja mu się ciąć gry, i mowi do mnie tak :D

Ze gry pod Xboxa są specjalnie gorsze graficzne, zeby konsola sie utrzymała, bo od 5 lat nic nie jest w nim zmieniane!

NO WTF hahaha :D

To ja mu mowie:

W PC też by można było nie wymieniać, tylko, ze wtedy producenci grafikii i procków by zbankrutowali, a tak to co pol roku trzeba dokupywać coś nowego, zeby wiecej gier uciągnął PC :D

No to on niestety zyje w swiecie bajek i smoków i uważa, ze gry pod Xboxa są robione w starej technologii ze starą grafiką, zeby konsola mogła uciagnąc gry, i mówi, ze Xbox LIVE jest do ****,a nie miał z tym do czynienia NIGDY :D

Przekaże mu link do tematu,a tak, prosze Was o wytlumaczenie mu, jak sie sprawy mają :D

Wiadomo, że gry na Iksa nie uruchomią się w rozdzielczosci 1980x1200, bo to niemozliwe :D

2. Lotnik421 Xbox One

3. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Heh , ale żeś temat założył .

Kolega może ma po trochu racji , bo w żadnym interesie nikt na starcie nie pokaże na co go stać.
    Grafika stopniowo będzie iść w górę , aby przez jak najdłuższy czas producent mógł dostawać kasę z gier.
    Początki będą skromne , z czasem będzie ładniej , a pod koniec będzie już najładniej. Później tylko stop. I następna generacja zaczyna z tego punktu. Historia zatacza kolo i aż do następnej generacji.

Taka polityka marketingowa. Jakby od razu dali mega grafę na początku , to za rok czy dwa wszyscy by krzyczeli , że my już chcemy następną generację , bo na tej już nic się nie poprawia.

A takie projekty jak konsole to inwestycje sięgające kilkuset milionów dolarów , bo technologię praktycznie tworzy się od podstaw , np Sony na stworzenie samego chipa do PS3 wydało 400mln dolarów. Kasa musi się więc zwrócić i trzeba zarobić.

Zauważ też , że większość gier jest pisanych od podstaw z myślą o konkretnej platformie. Większość gier to chyba najbardziej optymalny wybór , czyli Xbox360. Później szybki port na PS3 i PC i po sprawie. Tyle , że nikt się nie będzie przejmować , czy ta gra będzie dobrze działać na innych platformach. Masz nowego, mocnego PC , to czary z Xbox'a zadziałają na nim. Masz przestarzałego PC , może zabraknąć szczęścia do przetłumaczenia tych czarów pod PCtową architekturę i gra po prostu nie zadziala. Masz PS3 , dostaniesz marnie przetłumaczony kod , na odczepnego , aby tylko działał.
    Oczywiście nie zawsze musi tak być , wszystko zależy od dvelopera i polityki wydawcy , czyli od tego czy wydawca zechce zaryzykować i zainwestować w potencjalne zyski z PS3 i PC robiąc dl;a nich godny port , aby działał na starszych PC i działał w miarę przyzwoicie na PS3. Moze byc tez tak , że docelową platformą będzie PC , wtedy konsole dostana kupę jesli wydawcy nie będzie zależeć na jakości produktu (Risen).

Także gry na pewno są robione pod najpopularniejszą, najbardziej opłacalną technologię. Także producenci grafiki na PC muszą się dostosować jeśli chcą aby PC był respektowaną platformą. A jak nie patrzeć , to z konsol płyną największe zyski w growym interesie.

4. stomil-olsztyn

stomil-olsztyn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczytno/Olsztyn
    Na xboxie grafika JEST gorsza niż na PC. To jest niestety fakt bo mam next gen pc i xboksa i np. w call of duty 5 i 6 są super wyraźnie róznice graficzne.
    Tak samo jest z większością gier.

5. S>W>A>T

S>W>A>T Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    London/woodleigh gdn
    bo w pc możesz detale ustawićna max a konsola ma ustawione tak na średnie/wysokie ale nie na hight
    no i na kompa wychodzą lepsze tyt.np. Starcraft 2 , diablo 3 się szykuje , world of warcraft , age of conan , czy Aion

kolosalną różnicę też widać w metro2033 w grafice.

6. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    byłem/jestem/będę za xbox`em :)

7. Roger1022

Roger1022 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    przy stacjonarce za 4k a lapku za 5,5k. Ps3 i xbox wysiadają. Teraz praktycznie każda gra wygląda lepiej na pc.

8. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1062
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    przy kompie za 2tys konsole wysiadają;)

9. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Wlacz RDR na tych detalach na PC...jak wyjdzie (moze).
    A tak na serio to X kosztuje 600pln, dobry komputer do gier - sam procesor kosztuje wiecej niz 600pln, nie mowiac juz o grafice ktora by kosztowala jeszcze wiecej. Jesli chodzi o wyswietlanie grafiki to wiadomo ze na konsoli nie osiagniesz tego co na PC, ale tak jak akir19 napisal PC za 2tys.

A kolejnym plusem konsoli jest to ze podlaczasz konsolke do TV 40", siadasz na kanapie z padem wifi i masz wszystko w powazaniu, konsola po prostu jest wygodniejsza.

Jesli chodzi o grywalnosc PC vs Konsola - PC moze...cenzura.

P.S. Graj w MW2 na kanapie z myszka i klawiatura w lapach, dobra faza musi byc.

10. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Hmm, mam komputer z z 2007 roku, wszystko mi śmiga w 1680x1050 aax4 (monitor) lub też 1920x1080(tv) aax4/2
    Nie rozumiem dziend0bry kolego o co ci chodzi z wymienianiem co pół roku sprzętu, kupisz raz i dopiero zmienisz za 3-4 lata, a gry będą ładniejsze niż na xboxie (tak tak, mówi to nieszczęśliwy posiadacz xboxa :p)
    Do tego po 2 latach lekki overclocking jak minie gwarancja i masz karte i proca z półki wyżej za darmo, jeżeli nie umiesz kupić karty, proca ramu jakiegoś chłodzenia dobrego i płytki to nie nasza wina -.-', a co pół roku wcale wymieniać nie musiż, zresztą co o tym możesz wiedzieć skoro z tego co mówiłeś to ci aero nie działa na windows 7 a cs klatkuje ^.-.

A to z jakiego powodu pc ma gorszą grywalność ? Ja mam pada od xboxa bezprzewodowego i jest nawet lepiej niż na xboxie ^.-
    Mój komputer jest dosyć stary, można go złożyć za 1000 zł już, (bez myszki i niektórych rzeczy, które akurat kupiłem z najwyższej półki), wszystkie gry ciągnie w full hd z większą ilością klatek niż xbox (sprawdzane frapsem), także o czym ty mówisz ? Nie no ok, rozumiesz że po prostu nie znasz się na komputerach, a twój umysł ogranicza cię do wkładania płyty i grania...

Średnio/wysokie, no tu się moge zgodzić, zapomniałeś tylko dodać o rozdzielczości czyli 1280x720 i antyaliasingu zazwyczaj x2/x4. Gry w takiej rozdzielczości, z tym aa może pociągnąć naprawde stary komputer.

Ostatni raz na ten temat się wypowiadam, bo szkoda czasu na dyskusję z ludźmi, którzy myślą że komputer trzeba upgradować co pół roku, a na nowy wydać 4000zł żeby grafika była lepsza ...

11. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Otóż to , mój kumpel ma kompa złożonego chyba w 2007 roku.
    Do dzisiaj pogrywa sobie w najnowsze tytuły. No czyli ktoś mu złożył najbardziej optymalną konfigurację , skoro do dzisiaj się sprawdza. Tylko mówi , że sterowniki od karty graficznej musi co jakiś czas zmieniać.

12. SebeekS

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Co do sterowników, ja zmieniam raz na pół roku, z tego co mi wiadomo to zazwyczaj podnoszą w najnowszych grach wydajność do 10 % i do 50% w SLI, ostatnio ściągałem jakiś miesiąc temu, nie ma dużo roboty z tym, wejście na strone, ściągnięcie i włączenie bez odinstalowywania poprzednich, kilka kliknięć 2 minuty i masz :)
    Co do optymalnej konfiguracji, wg. mnie wystarczy nie być debilem, nie kupować zestawów z hipermarketu a komputer będzie służył latami :| oczywiście troche wiedzy też się przyda :D najlepiej zapytać o konfigurację na profesjonalnych stronach komputerowych, polecam benchmark.pl :)

13. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    No wiedza to przede wszystkim, trzeba wiedzieć jakie podzespoły wybrać.
    Taki laik poleci np na ilość i kupi 4GB RAMu zamiast 2 GB takiej na prawdę porządnej pamięci.
    Także porządna konfiguracja też odgrywa tutaj bardzo ważna rolę.

14. dawidek295

dawidek295 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    po pierwsze konsola wygodniejsza
    po drugie po co mu pc za np 3k jak i tak za góra 7lat może to w pełni wykoerzystają
    po trzecie pc jest do MMO i strategii a o takim hicie jak RDR to może sobie pomażyć
    po czwarte odnosić sie do pkt 2 na konsole jest lepsza grafika(większość gier) ( odnoszę się tu do ps3 jak i Xa) po prostu jeszcze tego nie wykorzystali)

PS powiedz koledze że nie może oceniać XBL jak go nie widział;))

15. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    186
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Boże widzę nareszcie ktoś kto ma trochę poukładane się wypowiedział. (SebeekS)

Bo przeważnie wypowiadają się młotki, które myślą, że co pół roku trzeba coś zmieniać... Szkoda gadać.

Ludzie Ci pewnie maja albo marnego lapka, albo złożyli shit:)

Kolega ma dużo racji jeśli chodzi o live.

Online na konsolach jest daleko za murzynami w porównaniu z tym z PC.

Co do grafiki nawet nie trzeba wydać 2000zł żeby osiągnąć lepsze wyniki...

16. 3pstrzy

3pstrzy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    wisznice
    No i drodzy PC towcy umyka wam w tego typu dyskusjach ważna rzecz
    Koszty grania sa o wiele nizsze na konsoli ,jesli naprawde chcesz przyoszczedzic to kupujesz X arcade i wymieniasz sie grami
    1000 zl wystarczy na 3 lub 4 lata grania

Oczywiscie moze kupowac gry po 200zl je kolekcjonowac ,wtedy bedzie drogo ,ale ja opisuje wlasny przypadek , i mam znajomego który sie meczy na PC i wspolczuje mu
    Widze po prostu ile kasy laduje w sprzet i jak gry mu po paru godzinach sie tna

17. SebeekS

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Nowa gra po premierze na pc 110 zł, xbox/ps 200-220 zł
    Więc za przeproszeniem o czym ty pier***isz ?

Widocznie przez 3 godziny jego komputer sie zmęczył i już mu sie gry tną

18. dziend0bry

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Myslcie tutaj o cenach
    Kupujesz PC - 4k(jak nie wiecej, bo trzeba i dobry ram, procek + grafikę, zeby starczyła na lata)
    Kupujesz X360 - 400-500zł ARCADE + dysk 60GB (starczy) wychodzi Ci 600zł MAX, i masz spokoj na 5-7lat,az wyjdzie nowa generacja konsol, mam tu na mysli Xbox 720 :D a gry możesz kupić 3 i się wymieniać, zostawić 1 czy dwie do multi.
    o RDR PCtowcy mogą pomarzyć, Halo, GOW2,3 ,Forza.. Jak ktos madry napisal wyzej, PC jest do strategii, MMO, a konsola jest wygodniejsza.. Ciekawe co przemądrzali PCtowcy powiedzą, gdy wyjdzie Kinect.. oj? ale moj PC i tak jest lepszy, bo mi się Black Ops ścina na średnich!

Jestem i będę za konsolami, a co do Xbox LIVE to lepszej platformy nie ma na swiecie, bije to wszystkie Steamy czy PSN

dziekuje i czekam na pojechanie przez usera sebka :D :wub:

Poza tym.. czy WY ludzie NAZYWACIE SIĘ GRACZAMI, bo patrzycie TYLKO na grafikę? w grach się nie tylko to liczy, sciezka dzwiekowa, FABUŁA, a nie tylko grafika.. właczcie sobie Half-Life.. i co? lepszej gry nie znajdziecie, ale akurat mojemu koledze by to oczy wybiło, bo grafika jest z 99roku..
    Wiekszosc normalnych graczy przy wyborze gry,patrzy na fabułę i możliwości,a nie na grafikę. Jeśli jesteś fanboyem i pseudo grafikiem to graj na PS3 albo PC, pozdro

no skoro ma PC to co się dziwić ze się zmeczył, mi 360 po 12h non-stop MW2 się nie zmęczyła, i nawet nie próbowała drgnąć

z pewnoscia nie jeden fanboy po przeczytaniu tego powie "mam wy******"

19. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    Prawda jest taka,żeby grac w nowe gry na PC na wysokich detalach trzeba co jakiś czas wymieni jakąś częśc.W przeciwnym razie będziemy co rok schodzi z poziomu na poziom,aż gra będzie pokazem slajdów na najniższych detalach.W tedy zostaje tylko kupno nowego kompa,bo starego już się nie opłaca rozbudowywac.Osobiście wolałem kupic konsolę i miec spokój z wymaganiami sprzętowymi,błędami podczas instalacji itp,a grafika i tak jest piękna.

20. 3pstrzy

3pstrzy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    wisznice
    @SebeekS
    Czytaj to co inni pisza ze zrozumieniem
    pisalem ze gier nie kolekcjonuję , wiec o czym TY p.......sz ?
    Kupie gre za 200zl i sprzedam po tygodniu za 180
    A najczesciej kupuje uzywki po 100 zl i czesto jest tak ze po ukonczeniu sprzedaje z bardzo niewielka strata

21. dziend0bry

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    najlepiej.mi grafika nie przeszkadza, a podlacze sie do tv 42' i wszystko jest wedlug mnie piekne, nie potrzebuje mnogosci funkcji graficznym jak w przypadku pc, wystarcza mi to, i jest wygodniej

pad wifi, kanapa, tv :D zyc nie umierac

Wczytywanie...

Poleć forum