Kolejne banowanie konsol Xbox 360

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

PioSza

Użytkownik
Użytkownik
Microsoft zabrał się ostro za porządki w serwisie Xbox Live. Rozpoczęła się właśnie kolejna akcja banowania konsol użytkownikom pirackich kopii gier.

Niedawno pisaliśmy o banowaniu konsol użytkownikom, którzy przed premierą grali w Halo 3: ODST. Microsoft nie zatrzymał się jednak na tym i rozpoczął kolejną operację banowania, tym razem związaną z wyciekiem gier Forza Motorsport 3 oraz Borderlands. Każdy złapany na graniu przed premierą w piracką wersję ww. tytułów może spodziewać się zablokowania konsoli.


Jak zwykle operacją policyjną dowodzi Stephen Toulouse. Jak zapewnia osoby, które nabyły grę przed premierą z legalnych źródeł mogą spać spokojnie. Nie martwicie się, każdy kto kupił legalnie grę przed oficjalną premierą jest bezpieczny. Na wszelki wypadek zachowajcie jednak dowód zakupu. My atakujemy tych, którzy grają na nielegalnych kopiach gry.

Zewsząd dochodzą głosy, że tym razem banowanie przybrało inną formę. Zamiast zablokowania konsoli atakowane jest konto w serwisie Xbox Live. Blokowani użytkownicy donoszą, że po stworzeniu nowego konta mogli grać dalej w sieci. Czyżby następowała zmiana polityki Microsoftu w tej sprawie? Możliwe, że wreszcie firma zacznie blokować zarówno konta, jak i same konsole.

Źródło: http://www.gram.pl/news_8gPeG,e7_Kolejne_banowanie_konsol_Xbox_360.html
 

Graczdari

Użytkownik
Użytkownik
Pic na wodę. Blokowanie konsol byłoby nie zgodne z prawem. Już widzę te masę banów. Patrze po GamerTagach i ludzie już na żywca jadą w FM3 i jakoś Bana jak nie było tak nie ma. A są na widelcu :)
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Lepiej zeby blokowali konta, a nie banowali konsole - ktos kto wykupi Gold'a na rok musi sie zdenerwowac, a ban konsoli wydaje mi sie ze jest troche przesada.
 

Graczdari

Użytkownik
Użytkownik
Lepiej zeby blokowali konta, a nie banowali konsole - ktos kto wykupi Gold'a na rok musi sie zdenerwowac, a ban konsoli wydaje mi sie ze jest troche przesada.
Nie jest przesadą. Jest niestety koniecznością. MS musi pokazać że walczy z piractwem. Inna sprawa, że banowanie wszystkich jest nie opłacalne. Bo to potencjalni klienci ma abonament.

Wielu chciałby darmowego LIVE...ale wtedy MS nie miałby żadnych oporów banować wszystkich :)
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Nie jest przesadą. Jest niestety koniecznością. MS musi pokazać że walczy z piractwem. Inna sprawa, że banowanie wszystkich jest nie opłacalne. Bo to potencjalni klienci ma abonament.

Wielu chciałby darmowego LIVE...ale wtedy MS nie miałby żadnych oporów banować wszystkich
Hmm trzeba by bylo zrobic jakies statystyki, bo mi sie wydaje ze banowani sa ludzie ktorzy czesto graja na Live i maja dluzsze konta Gold np maniacy ktorzy kupia nowa konsole zeby grac OnLive ;).
 

wisien

Banned
Użytkownik
bana nie ma, email zaden nie przyszedl

nawet jakbym dosal to bardzo latwo go sciagnac, wystarczy zmienic dane w eepromie :whistle:
 

Acid Taste 303

Świeżak
Świeżak
konsoli banowac niebeda bo zbanowana konsola oznacza utrate klijenta wiec jak by to zrobili to stracili by sporo kasy i oni dobrze otym wiedza
pewnie wymysla cos innego ale konsoli banowac niebeda
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Jak nie będą banować konsol? Przecież to konsola jest banowana, a nie konto... Zawsze tak było. Chyba, że czegoś nie rozumiem z tego newsa.. Sorry jestem po 3 godzinach programowania obiektowego i mam siano w głowie >.>
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Jak nie będą banować konsol? Przecież to konsola jest banowana, a nie konto... Zawsze tak było. Chyba, że czegoś nie rozumiem z tego newsa.. Sorry jestem po 3 godzinach programowania obiektowego i mam siano w głowie >.>
W newsa chodzi o całkowite zablokowanie konsoli ;) Czyli tak jakby "bum" i nie działa :)
 

mati0090

Użytkownik
Użytkownik
bana nie ma, email zaden nie przyszedl

nawet jakbym dosal to bardzo latwo go sciagnac, wystarczy zmienic dane w eepromie :whistle:
2 sprawy geniuszu...
Po 1 gratuluje zagrania w FM3 i podłączenia do sieci.
Po 2 w eeprom jest kod xbox live, fakt. Żeby połączyć się z live ten kod musi być poprawny i ktoś musi Ci go udostępnić ze swojej konsoli. Mało tego, żeby ten kod wydobyć/zmienić konsola musi być wyprodukowana przed 2007 i nie posiadać HDMI oraz nie może być uaktualniana. Powodzenia ;)
 

KonBoss

Użytkownik
Użytkownik
Zgadzam się :rolleyes: musi mieć starszy KARNET
 

badboy8

Użytkownik
Użytkownik
No ale Polak potrafi ;)
 

wisien

Banned
Użytkownik
nikt z was nie ma racji ! to calkiem inny sposob niz wa sie wydaje, znajomy to umi i przekazal mi ta wiedze
 

YesOrNo

Użytkownik
Użytkownik
Jak nie dostać bana!!!

Jest sposób na to aby sprawdzić czy gra działa,a jednocześnie nie zostawić śladu w konsoli w postaci uruchomionej gry(przykład Borderlands czy Forza 3).Pierwsze co trzeba zrobić to wrzucić daną gre do napędu.Gdy napęd się zamknie(Czyli tacka całkiem się schowa) ODRAZU WYŁĄCZAMY naszego Xboxa.Czekamy 2 sekundy i spowrotem go włączamy.Czekamy aż konsola się uruchomi.Teraz powinno pokazać się nam coś takiego:




Tu akurat na przykładzie Brutal Legend.

Edit:Sprawdzałem czy zostanie jakiś ślad na Dysku/karcie pamięci(Oczywiście żadnego śladu nie ma)

Edit 2:Może i sposób znany ale nie wszyscy o tym wiedzą
 

Galagher

Banned
Użytkownik
wystarczy wyłączyc auto-uruchamianie gry z napędu :p nie trzeba wyłączać konsoli :)
 

scorpionx

Użytkownik
Użytkownik
Hmm, po co sprawdzać w taki sposób czy gra działa, skoro nie mamy w nią zamiar grać przed premierą??

A tak ogólnie, to nawet to, że w menu wyświetla się obrazek czy tytuł gry nie musi oznaczać, że gra działa :)
 

YesOrNo

Użytkownik
Użytkownik
Hmm, po co sprawdzać w taki sposób czy gra działa, skoro nie mamy w nią zamiar grać przed premierą??

A tak ogólnie, to nawet to, że w menu wyświetla się obrazek czy tytuł gry nie musi oznaczać, że gra działa :)
Jeśli pojawi się obrazek danej gry,będzie ona działać NA PEWNO


Galagher

wystarczy wyłączyc auto-uruchamianie gry z napędu :p nie trzeba wyłączać konsoli
Też racja;)
 

scorpionx

Użytkownik
Użytkownik
YesOrNo napisał:
Jeśli pojawi się obrazek danej gry,będzie ona działać na pewno
Hmm, nie zgodzę się ;) Mam płytkę z Falloutem 3, obrazek po włożeniu płytki normalnie mi się wyświetla. Niestety po uruchomieniu gry, konsola trochę myśli i wyrzuca błąd "wyczyść płytkę szmatką" - więc jak dla mnie obrazek w menu nie jest dla mnie żadnym dowodem na poprawne działanie gry.

PS. Gra należy do mojego kumpla i u niego tak samo nie chce gra ruszyć ^^
 

YesOrNo

Użytkownik
Użytkownik
Hmm, nie zgodzę się ;) Mam płytkę z Falloutem 3, obrazek po włożeniu płytki normalnie mi się wyświetla. Niestety po uruchomieniu gry, konsola trochę myśli i wyrzuca błąd "wyczyść płytkę szmatką" - więc jak dla mnie obrazek w menu nie jest dla mnie żadnym dowodem na poprawne działanie gry.

PS. Gra należy do mojego kumpla i u niego tak samo nie chce gra ruszyć ^^
Źle nagrana/wypalona płyta.Mi taki błąd wyskoczył jak 1 raz próbowałem nagrać gre;)
 

scorpionx

Użytkownik
Użytkownik
Źle nagrana/wypalona płyta.Mi taki błąd wyskoczył jak 1 raz próbowałem nagrać gre
Właśnie o tym mówię :p Czyli z tego jasno wynika, że obrazek w menu nie świadczy o tym, że gra na 100% działa :D
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom