1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kolejny Assassin’s Creed będzie osadzony w Brazylii?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez JaZz, Grudzień 11, 2012.

1. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    360
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Bertrand Chaverot, szef brazyliskiego oddziału firmy Ubisoft, wyjawił w wywiadzie dla serwisu TechTudo, że zespół deweloperski pracujący nad serią Assassin’s Creed poczynił już konkretne przygotowania, aby w kolejnej odsłonie serii konflikt asasynów i templariuszy wpisywał się w historię Brazylii.

Brazylijski serwis TechTudo, należący do największej sieci medialnej w kraju samby i capoeiry – Rede Globo, opublikował fragment rozmowy z Bertrandem Chaverotem, szefem Ubisoft Brasil. Wynika z niego, że istnieje duża szansa na to, iż kolejna odsłona cyklu Assassin’s Creed będzie osadzona w największym kraju Ameryki Południowej lub przynajmniej znajdzie się w niej wątek związany z jego historią.

Redaktor serwisu TechTudo przytacza w tym kontekście następujące słowa Chavereta:

Zespół deweloperski zebrał już różne pomysły na to, jak stworzyć intrygę opartą na określonym momencie historii Brazylii, która będzie się znakomicie wspisywać w tysiącletnią historię konfliktu między templariuszami i asasynami. Na razie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji.

Szef Ubisoft Brasil nie podał żadnych konkretnych szczegółów. Gdyby Ubisoft zdecydował się na osadzenie akcji gry w kraju samby, to być może nie ujrzymy Brazylii w Assassin’s Creed IV, a dopiero w następnych częściach sagi. Jednocześnie nie wiadomo czy Chaveret miał na myśli wątek fabularny, czy też pełnoprawną fabułę.

[UWAGA! DROBNY SPOJLER] Warto przypomnieć, że w Assassin’s Creed III w pewnym momencie Desmond Miles odwiedził Sao Paulo – stolicę najbogatszego stanu, co jednak zostało ukazane przez twórców gry w stereotypowy sposób, przedstawiający kraj w złym świetle. Zespół Ubisoftu przeprosił już za „podejście do tematu z mentalnością typową dla ‘gringo’”.

Gdyby seria Assassin’s Creed przeniosła się do Brazylii, kiedy i gdzie mogłaby być osadzona fabuła pełnoprawnej gry? W historii kraju nie brakowało powstań i rewolt. Biorąc pod uwagę, że w Assassin’s Creed: Liberation mentorem bohaterki jest były niewolnik, istnieje możliwość, że będzie się ona skupiać na walce o wyzwolenie tej klasy społecznej – chociażby w stanie Bahia na Północy. Gdyby za wyznacznik przyjąć chronologię serii, to prawdopodobnie możnaby stawiać na kontekst spisków o inspiracji masońsko-oświeceniowej, które były szczególnie częste na przełomie XVIII i XIX wieku – m.in. w mieście Olinda w stanie Pernambuco oraz Rio de Janeiro. Natomiast jeżeli skupimy się na epizodzie w Sao Paulo, to na myśl przychodzi od razu historia miasta – zostało ono założone przez jezuitów, których wygnano z kraju w 1750 roku podczas rządów Markiza de Pombal, aktywnie zwalczającego zakon.

Kolejny Assassin

2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Mi ta seria już się przejadła.Powinni dać jej trochę oddechu.

1 osoba to lubi.
  4. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Szczerze, miałem nadzieję że kolejny AC będzie osadzony albo w Azji (ninja) albo w II WŚ (to mogłoby być dość ciekawe).

1 osoba to lubi.
  5. Piotrek Jóźwiak

Piotrek Jóźwiak Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    110
    Punkty za osiągnięcia:
    33
    Miasto:
    Wałbrzych
    Też wydawanie tej gry co rok już się przejadło, mogliby przerwę z dwa, trzy lata zrobić.

6. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    ostatni dobry assassins creed, to assassins creed 2.

2 użytkowników lubi ten post.
  7. Takenishi

Takenishi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Myszków
    Jeszcze gdy dobrze nie wyszedł pierwszy Asasyn mówiono, że to trylogia będzie...

8. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    kase trzeba tłuc

9. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Top Secret:)
    A mial byc koniec seri. Gra bedzie co roku jak fify itd. Ostatni nawet udany ale te bledy... Kolejna czesc powina byc w polsce niz w brazyli:p

10. depcik94

depcik94 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Radomsko
    Jedną z misji by była naprawa wszystkich dziur na drogach:)

1 osoba to lubi.
  11. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    360
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Z tego co pamiętam to ostatnio wypłynęło info że assassin pierwotnie miał być "prince of persią" :D

12. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    brazylia ? i co będziemy skakać z posągu aragorna (jezusa) ? bez sens dali by sobie siana bo tandetnej "trójce"...

2 użytkowników lubi ten post.
  13. Masownik20

Masownik20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    ah a jesczze ilka miesiecy temu jak wyplywały infa o III to kazdy podniecal sie tutaj że szok ooo bitwy morskie ooo wojna, bede z drzewa zabijał.. Teraz widac nikt nie zostawił na III suchej nitki

14. KamQiX

KamQiX Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    138
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kluczbork
    Nie wiem, nie wiem ... Mi ten pomysł się średnio podoba, ale zobaczymy :) W AC III brakuję tego klimatu dobrego znanego z AC II... Dobry pomysł to były Włochy Florencja, Rzym itp. W Brazylii napewno nie będzie takiego klimatu, ale zobaczymy jak dalej potoczą się losy Desmond'a - mam nadzieję... :)

1 osoba to lubi.
  15. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Brazylia też może mieć swój klimat. Gorzej z czasem akcji :)

16. KamQiX

KamQiX Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    138
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kluczbork
    Tak wiem że Brazylia też może mieć "swój" klimat, ale to już nie będzie to samo co Włochy :p

1 osoba to lubi.
  17. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Nikt nie jest zadowolony z tego, że robią kolejną część, każdy wie, że wyjdzie w 2013 roku, że będzie słaba i nijaka. Templariusze, wszędzie templariusze.

18. masiek

masiek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    moze dojdze do czasow II wojny swiatowej :D ciekawie by bylo hehe

19. czaaki

czaaki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Druga wojna światowa? I co, z karabinem będzie biegał czy będzie unikał kul z karabinów wroga?
    Skradanie skradaniem, ale jednak już osadzenie fabuły w czasach II WŚ to byłoby przegięcie.

20. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Niekoniecznie, kilka rozwiązań zwłaszcza miejsce akcji i można by coś wymodzić z tego chociaż dla mnie to też bida.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to chiny/japonia, teraźniejsza przyszła jak i późniejsza. Jedyne miejsce gdzie AC mógłby się udać, a dlaczego? Otóż AC znany jest z "parkejra" a co pokochaliśmy w AC 2? Przede wszystkim klimat i układ miasta, ciasny, dużo uliczek i architektóra. Pomyślcie tylko o zatłoczonym hong-kongu, szanghaju bądź tokio. Nocą oświetlone neonami i ukrywanie się w tłumie, skakanie po licznych wąskich targowych uliczkach. Idealnie by się wpasowało, albo zabójca z idealnym wyszkoleniem Kung Fu albo po prostu Ninja. I to by wypaliło, czy to byłby czasy współczesne, PRZYSZŁE! czy też osadzenie historii w czasach jakiejś starożytnej dynastii. To jedyne co mi przychodzi teraz do głowy i jako tako sobie to wyobrażam, bo nie oszukujmy się ale więcej elementów skradankowych i wyczynowych było na Pograniczu w ostatnim AC niż w mieście a to nie to samo co ciasna metropolia. AC musiałoby trochę odejść przez to od jakichś wybitnych postaci (bo w historii współczesnej ciężko o czymś takim robić grę) ale...
    Może jeszcze jakoś Indie by mi pasowały, i może Tajlandia. Oczywiście z jak najmniejszą ilością broni palnej, jakiś pistolecik z tłumikiem OK ale strzelanka z trzeciej osoby mi nie pasi w tej gierce.

21. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    jak dla mnie przegięli z trójką która była najsłabszą grą z serii (gorsza nawet od jedynki wg mnie) i dla mnie cała gra straciła urok, wszystkie assassiny przechodziłem praktycznie na 100%, brotherhood 1000gs, pierwszy assassin piórka niekompletne a takto wszystkie acziwki zebrane
    trójki nawet nie skończyłem.
    kolejnej nawet nie ściągnę

3 użytkowników lubi ten post.
Wczytywanie...

Poleć forum