1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kolejny polski deweloper nie widzi przyszłości dla wstecznej kompatybilności

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 7, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3219
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Wsteczna kompatybilność była niegdyś zwykłym standardem dla nowej konsoli. Niemalże każdy sprzęt musiał potrafić uruchomić gry ze swojego poprzednika, co sprawiało, że nowi fani danego producenta mogli nadrobić swoje zaległości. Dziś jak się okazuje, to rarytas.

Nie ma się co oszukiwać, że tak naprawdę jedyną obecnie firmą hołdującą tej zasadzie jest Nintendo, które dało taką opcję w swoim 3DS oraz Wii U.

Wszyscy natomiast wiemy jak Microsoft rozpoczął z Sony wielką bitwę na powrót starych gier na XOne oraz PS4 - przy czym jedna ze stron nadal robi to o wiele lepiej niż ta druga. Jednakże nie każdy widzi w tych działaniach przyszłości.

Po tym jak swój sceptycyzm okazał twórca This War of Mine, głos w tej sprawie zabrał Rafał Basaj z Bloober Team. Otóż jego zdaniem możliwość odpalenia gier z PS2 na PS4, czy też z X360 na Xboksie One, nie przyniesie producentom oczekiwanych zysków.

Trudno jest mi z tym polemizować, gdyż faktycznie, ci którzy chcą wrócić do ulubionych klasyków, zazwyczaj mają w swoim posiadaniu potrzebny sprzęt, a nowi gracze nie do końca są zainteresowani ogrywaniem takich "staroci". Typowy posiadacz PS4 i XOne pragnie nowych marek, tytułów i doznań.

Sam nadal posiadam takiego PSX'a, czy też PS2 i gram na nich regularnie, a wolę sięgnąć po płytkę za 20-30 zł niż płacić 64 zł za cyfrowy port w HD. Chociaż perspektywa ponownego ukończenia GTA San Andreas z trofeami, wciąż jest kusząca

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ewengard

Ewengard Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Takie myślenie że odpalę starą konsolę i zagram jest błędne. Nie każdy zaczyna przygodę z konsolą od starej generacji. Ktoś kupi nowy sprzęt a dana gra nie wyszła na nową generację to co ma zrobić? Kupić starą generację i grać? Kiedyś nie było problemu żeby zagrać w starą na nowej a teraz to jakaś paranoja. Sam cieszę się ze wstecznej kompatybilności na xone.

qba123 lubi to.
  4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1243
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja nie mieszkam w stodole i nie mam miejsca na to wszystko, wole jedną konsole na które pogram w co będę chciał, dlatego PC zawsze u mnie jest górą.

5. Tincu

Tincu Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dokładnie tak - większość osób które znam, nie magazynuje konsol, a je wymienia, sprzedaje starszą, kupuje nowszą, bo nie każdy ma , jak to kolega wyżej napisał stodołę do trzymania tony sprzętu - gdybym miał wielki magazyn to bym pewnie jeszcze trzymał do tego kilka starszych blaszaków (bo nie kazda starsza gra działa na obecnych ;) ) , kilka tv z wielkim tyłkiem (żeby postrzelać z pistoletu do pegasusa ;) ) itp - ale nie mam, dlatego jedyne sprzęty jakie posiadam to przyzwoity , choc kilkuletni już laptop (na którym ukończyłem Wiedźmina 3, na niskich detalach ale płynnie działał ;) ) oraz xboxa one - a z chęcią sam wróciłbym właśnie do niektórych gier z poprzedniej generacji , aż nie moge się doczekać, kiedy oficjalnie potwierdzą możliwość grania w Red Dead Redemption. Nie obraziłbym sie tez jakby oba Darksidersy weszły do wstecznej kompatybilności.

Reasumując... niech ten facet trzyma sobie nadal gamecuba i na nim gra, ale ja nie będę trzymać pierdyliarda konsol by sobie pograć w tytuły na które mam ochotę, ja chcę wstecznej kompatybilności - tak samo jak chcę nowych gier dedykowanych obecnej generacji :)

6. galaretka007

galaretka007 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Facet głupio gada...
    Nie widzę problemu ze wsteczną kompatybilnością, kto ma stare konsole i tak jak wcześniej koledzy pisali chcą magazynować sprzęt droga wolna, dla tych którzy nie chcą lub nie mają starszych generacji też niech swoją drogę mają. Nie chce korzystać nie musi ale też niech nie przekreśla innym, innego rozwiązania bo on tak uważa.

wystukałem z mojego P8 Lite

7. exitcosmo

exitcosmo Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Rybnik
    Chłop nie ma rodziny , więc może sobie trzymać konsole poukładane na półeczkach. Zmieni myślenie gdy w jego życiu pojawią się inne obowiązki.

8. szutor

szutor Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Taaaa przyjdzie dziewczyna/żona i mu pozamiata te wszystkie jego cub'y na rzecz fotoramek, ozdobników czy innych dupereli ;)

Wczytywanie...

Poleć forum