1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kolekcja HALO, jaka kolejność?

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez suprajs, Maj 28, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. suprajs

suprajs Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam,
    chciałbym od początku zagrać w całą serię gry HALO w trybie offline, jednak mam pewne wątpliwości co do kolejności grania.
    Wyszła ostatnio część "Halo: Combat Evolved Anniversary", która podobno jest taka sama jak część pierwsza Halo, tylko lepsza grafika, a misje, mapki itp. te same, czy to prawda? Czy dobrze jeśli zacznę od ostatniej części która wyszła, a właściwie jest pierwszą?
    Czy HALO 3 ODST, jest inne od zwykłej HALO 3? Czy wersja ODST jest tą samą co zwykła Halo 3 tylko wzbogaconą o kolejne misje lub coś w tym rodzaju? Bo zdaje się, że jest to dodatek, a więc powinienem zagrać w niego po Halo 3?
    Pozostaje jeszcze HALO REACH oraz Halo Wars, którego nie wiem gdzie wrzucić w kolejności czy one są zamiast Halo 2? Bo nie znalazłem na x360.
    Niebawem wyjdzie Halo 4 więc myślę, że nie będzie już od tej serii dla mnie problemu ;).

Krótko mówiąc, prosiłbym żeby mi ktoś to ładnie ułożył ;)

Dziękuję

2. Lotnik421 Xbox One

3. Pavos90

Pavos90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeśli grasz tylko na X360, to zacznij w tej kolejności, bo tak jest prawidłowo:
    Halo: Combat Evolved Anniversary (grafika ulepszona, ale możesz grać z tą, która była kiedyś) - pierwsza część Halo
    Halo 2 - wersja z XBOX 1, ale działa z 360
    Halo 3 - moja pierwsza gra na X360 i do dziś w nią gram (a x'a miałem jak był po 1499zł wersja Core z 20GB hdd :p)
    Halo Wars - strategia, z Uniwersum na pewno związana, ale na kolejne części raczej nie wpływa, więc nawet możesz odpuścić, jeśli nie lubisz strategii (nie grałem długo, chwilę tylko)
    Halo 3: ODST - a taka tam odchodząca od Master Chiefa akcja, ogólnie nie podoba mi się motyw z bieganiem po mieście i szukania swoich "rozbitków", ale misje całkiem całkiem.
    Halo: Reach - moim zdaniem fail i crap jakich mało, po prostu silnik i reszta odbiega od poprzednich części, co bardzo mi się nie podoba i jeszcze te jetpacki i inne. Kampanii nawet nie zacząłem, ale to tylko moje zdanie.

Jeśli chcesz pograć w którąś część, to zapraszam. Mój gamertag: Pavos90
    Mam wszystkie części oprócz Halo 2, chociaż mam w planach i Halo 4 Limited Edition ;)

1 osoba to lubi.
  4. rockobradford

rockobradford Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A według mnie Reach to najlepsza część z serii. Silnik inny ale to wymóg ewolucji gier. Reach na silniku trójki byłby niegrywalny i wszyscy narzekali by na grafikę. A jeśli nie zagrałes w single to żałuj bo daje pewne spojrzenie na całe uniwersum i już nie mogę się doczekać 4

5. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Remake pierwszego Halo

Halo 2 tak jak koledzy wyżej tylko na xboxa 1 (lub PC) ale działa na xbox 360 tylko potrzebujesz oryginalny dysk twardy

Halo 3

Halo 3:ODST wogóle inna kampania niż wcześnijsze części różni się od Halo 3 tylko lepszą deczko grafiką i w pudełku masz jeszcze drugą płytę z multi z halo 3 z wswzystkimi DLC

Halo: Reach najładniejsze halo według mnie ale jeśli chodzi o kampanię to tak naprawdę zakończenie Reach jest to początek Halo 1 więc może lepiej zacząć od tej części ?

Halo 4 coming soon

6. Pavos90

Pavos90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Używając pojęcia silnik, nie chodziło mi o ładne widoki, lecz o mechanizm strzelania i te dodatki do armora. Rozumiem, że grafika powinna być coraz lepsza, ale to nie znaczy, że trzeba zmieniać silnik. Czy textury zależą od silnika? Nawet gdyby, to wystarczy go w miarę dopracować tak, jak to robią panowie z Infinity Ward. Halo to mój pierwszy fps na X'a, a zarazem pierwsza gra na tę konsolę i gram w trójkę po dziś dzień, a jest tak dlatego, że HALO różni się od znanych serii typu CoD i BF i to mi się zawsze podobało. Teraz, gdy Bungie przekazało "swoje dziecko" do 343i, oni (343) lecą na pieniądze. Wielce fani marki i mają zamiar kontynuować książki serii, jak H4 będzie już klonem CoD'a.

W Reach i ODST Chief jeszcze sobie smacznie śpi, więc chyba kolejność jest dobra taka, jak tworzono gry po kolei.

7. barnej7

barnej7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak dla mnie to Reach dla mnie jest najlepszą grą z serii

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum