1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Komisja Europejska zamierza ujednolicić ceny w cyfrowej dystrybucji

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Sierpień 3, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3212
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Unia Europejska to przede wszystkim masa regulacji, przepisów i zakazów. Tym razem Komisja Europejska próbuje przeforsować prawo, które sprawi, że ceny w dystrybucji cyfrowej będą identyczne we wszystkich krajach członkowskich.

Serwis MCV donosi, że Komisja Europejska zaproponowała nowy zbiór przepisów, zwanych "Ujednoliconym Cyfrowym Rynkiem", co ma zapewniać jednolite ceny dóbr cyfrowych sprzedawanych w 28 krajach należących do Unii Europejskiej. Dla takich platform jak Steam, Xbox Marketplace lub PS Store oznaczałoby to, że ceny gier i DLC dystrybuowanych we wszystkich państwach członkowskich UE będą identyczne.

Członkowie Komisji Europejskiej twierdzą, że ujednolicenie cen w cyfrowej dystrybucji "zachęci większą ilość przedsiębiorców do sprzedaży online na rynkach zagranicznych oraz do dalszego rozwijania takich cyfrowych rynków jak gry wideo". Z rezultatów nowych regulacji mają być zadowoleni zarówno przedsiębiorcy jak i konsumenci.

Nowe przepisy mają również nakazywać właścicielom firm oferowanie tych samych usług we wszystkich krajach UE.

2. Lotnik421 Xbox One

3. First

First Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jestem za, o ile wcześniej ujednolicą pensję minimalną, a jeszcze wcześniej social dla tych, którzy by po podniesieniu płacy minimalnej stracili swoje prace...

Innymi słowy według mnie pomysł głupi... dla takiego niemca wydać na grę 75 euro to co innego niż dla polaka... chociaż według mnie ceny w cyfrowej dystrybucji ( poza czasem występującymi promocjami ) są "lekko" oderwane od rzeczywistości...

krzys1190 lubi to.
  4. mrok

mrok Ryżownik Ryżownik Użytkownik

Polubienia:
    1073
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Niemcy płacą po 69.99 € za cyfraka i pudło, wiec jak nie skoczy powyżej, to będzie ok.

5. Shadow1980

Shadow1980 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oświęcim
    Amerykanie również płacą za cyfre i pudełko identycznie 59.99$ u nas tylko takie j...e prawo....żenada

6. szefol84

szefol84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Świętochłowice-ObeRschlesien
    Czyli po tym jak zajęli się ogórkami,wodą w toalecie i innymi bardzo ważnymi sprawami ujednolicą ceny gier . Przewiduję że będą one o jakieś 30-50% droższe dla nas Polaków.

7. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1232
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Zamiast obniżać ceny dla biedniejszych rynków by dostosować je do warunków danego państwa to oni jeszcze je podbiją.

8. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Nie tylko w Polsce cyfrówki sa droższe juz tak nie narzekajcie na innych rynkach też sa gry droższe cyfrowo niż w sklepie . Co do samych cen (uprzedzam ze to było by trzeba sprawdzić dla ciekawskich ) rozmawiałem kiedys z jedna osoba co jest bardziej ogarnięta w rynku i jak mi tłumaczyła to co y gier cyfrowych na xo i ps4 nie sa droższe ze względu na to ze Ms i Sony chca wyciągnąć z nas kasę ale dla tego ze w Europie jest jakies prawo które zabrania wyrównania tych cen względem sklepów by konkurencji nie robić. Teraz jak uprzedziłem trzeba by się zagłębić w prawie ja to tak okrętkom przedstawiłem bo on mi to bardziej wtedy rozwinął .

Wczytywanie...

Poleć forum