1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kompletny świeżak ma kilka pytań. Nie linczujcie

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez hexen, Maj 19, 2011.

1. hexen

hexen Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, pierwszy post na forum, więc prosiłbym o przymknięcie oka :)

Próbowałem jakoś to ogarnąć wszystko, ale ni cholery nie mogę się doszukać czegokolwiek napisanego konkretnie, jasno i wyraźnie. Wszystkie te nazwy i terminy to dla mnie czarna magia, i mimo, że jestem informatykiem, to kompletnie nigdy w życiu nie miałem do czynienia z XBOX 360, pomijając pięciokrotną rozgrywkę w jakąś bijatykę.

1. Do rzeczy. Sprawa dotyczy tego, iż chciałbym zakupić XBOX 360 Slim, mam nadzieję, że to dobry wybór - niech to będzie pierwsze pytanie.
    2. Następnie, chciałbym się dowiedzieć, czy przerobienie konsoli prócz tego, że będę mógł "płacić" mniej za gry będzie dawało możliwość gry sieciowej? Czytałem wiele wątków na tym forum, śledziłem masę stron związanych z firmware, patchami itp. z niektórych udało mi się wywnioskować, że da się całkowicie uniknąć bana, tutaj zaś szybko spotykałem się z kontrą, a szczególnie z jednym z artykułów, w którym mowa, że nie dość, że bana nie dostaje się już w falach, a można codziennie - to już nikt nie może spać bezpiecznie z przerobioną konsolą - jak to w końcu jest?

To by był takie dwa najgłówniejsze pytania.
    Kolejne, mniej ważne, to może niech będzie tak:

3. Dashboard, to ten cały system XBOX'a? To co widać na ekranie TV? NA jednej ze stron znalazłem dość dużą liczbę różnych Dashboardów, co prawda strona dotyczyła starego Iksa, ale dziwne wrażenie mam, że niewiele się zmieniło i nadal istnieją różne Dashe - jeśli tak, to czym one się różnią i z czym wiąże się zmiana owego oprogramowania?
    4. Co z grami? Konkretnie chodzi mi o te "tańsze" ;) Ściągam ISO, wypalam, i to wszystko? Wiem, wiem, że nie. Ale ogrom informacji na temat jakichś LT, LT+, ABGX, czy Stealth Patchy mnie przytłoczył i w ogóle nie ogarniam o co w tym chodzi.

Tyle póki co przychodzi mi na myśl, oczywiście pytań mam znacznie więcej, ale przyswojenie takiej dawki technicznych informacji jak dziś, i to na dodatek kompletnie niezwiązanych z moją branżą mnie przerosło. Proszę o wyrozumiałość i możliwość pytania dalej.

Proszę też wszystkie odpowiedzi kierować przez pryzmat XBOX360 Slim, bo właśnie to z zakupem tej konsoli się obnoszę :)
    Dziękuję.

2. Lotnik421 Xbox One

3. piotrek95pl

piotrek95pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    1. tak mysle ze xbox to dobry wybor
    2. Teoretycznie przerobienie konsoli = ban Jednak wydaje mi sie ze przy najnowszyej przerobce i dobrze nagranej plycie sa baaaardzo male szanse zeby wpasc
    3.dashbord to jest jednym slowem cale menu konsoli (jesli sie myle to prosze poprawcie)
    4.Co z grami ? szczerze nie wiem bo jeszcze sam nie posiadam przerobionej konsoli .

aha tak wogole to NARAZIE to nie przerobisz najnowszej konsoli (jezeli kupujesz nowa ze sklkepu)
    przerobka ma byc dostepna ponoc pod koniec tego miesiaca ale wydaje mi sie ze nie bedzie bo przeciez microsoft szykuje format odczytu XGD3 (czyli beda pojemniejsze plyty .

jak bys mial jeszcze jakies pytania to pisz ;d
    pozdrawiam

4. wiewior996

wiewior996 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1.bardzo dobry wybór
    2.Hmm po przerobnieniu konsoli masz dostep do xbox live lecz mogą cię zbanować gdy np. bedziesz gral w gre przed premierową odrazu wpadniesz.Ale ogolnie teraz to jak masz dobrze spatchowaną gre to śmigasz .
    4.Hmm gry Ściagasz gre na xboxa 360 pat****esz przez agbx 360 to program ktory wgrywa ci potrzebne pliki ,ja sam posiadam Lt+ i jest bardzo dobrze bo sciagam gre przeciskam na agbx i smiga .Stealth patch jest to patch dzieki ktoremu są mniejse szanse na wykrycie ciebie podczas gry na piratach.

Myśle ze jako tako pomogłem ;]

5. termit92

termit92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Moim zdaniem slim jest bardzo dobrym wyborem, jeszcze pytanie na którego cię stać na sllima z pamięcia flash 4 gb czy na slima z dyskiem twardym 250gb. Sam mam z dyskiem i sprawuje mi się bardzo dobrze, nie mam żadnych problemów, a nwet gdybym miał to jest gwarancja na długi okres czasu na E74 i rrod, gwarancja door to door i problemu nie ma żadnego. Odnośnie przeróbki to tylko pierwsze partie slima póki co można przerabiać, bodajże do listopada 2010 ale ręki nie dam uciąć ;]. Póki co pna przeróbce LT+ można grać na Live, niby na tą chwile mając LT+ można bana uniknąć lecz w najbliższym czasie ma wyjść nowy update NXE, który ma przeróbke jednorazowo kasować. Przy fali banów wszystkie przerobione konsole podłączone do internetu polecą, zapewne nawet tez LT+(Microsoft nie jest głupi, tylko czeka na odpowiedni moment aby sam na tym nie stracił za dużo). A czy bana dostaniesz, tego nie wie nikt(oprócz microsoftu ;]). ogólnie to ja bym nie polecał przeróbki, gdyż gra online jest najlepsza i najbardziej wciąga, single playery są dobre na krótszą mete(obecnie wychodzące gry maja krótkie fabuły), a moim zdaniem prędzej czy później bana dostaniesz(sam to przeżyłem i wymieniłem konsole na nowego slima nieprzerobionego). Ttutaj już wybór należy do ciebie. 3 pytanie: tak otóż dashboard to system xboxa 360, na ta chwile jest to NXE, które w porównaniu np do PS3 jest o wiele bardziej rozbudowane i ma więcej do zaoferowania, w listopadzie 2010 wyszedł oficjalny PL Live, który jest ciagle rozbudowywany. Odnośnie różnych dashboardów to widziałeś pewnie motywy do NXE, które zmieniają praktycznie tylko obraz tła dashboardu. 4. odnośnie nagrywania gier: najpierw oczywiście ściągasz, następnie rozpakowany juz obraz dobrze jest sprawdzić programem ABGX, który sprawdza poprawność obrazu i wyswietla ewentualne błędy czy informacje na temat danego ISO. Nastepnie zależnie od obrazu gry(zaleznie od zabezpieczeń i twojej przeróbki) pat****esz lub zabierasz sie do nagrywania. nagrywać najlepiej na verbatimach DL oczywiście, wybierasz plik *dvd, który generuje ci automatyycznie abgx. Ja nagrywałem programem imgburn i bardzo ten prorgam polecam. Intuicyjny, ogólnie krótko i na temat(napewno sie polapiesz) ja na 70 nagranych płyt na 360 żadnej nie zmarnowałem. No to się napisałęm. mam nadzieję, że pomogę. Pozdrawiam, termit92

6. freeman94

freeman94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    1. Xbox slim 250gb dobry mozesz kupowac
    2. Przeróbka jest opłacalna pozwala grac na piratach xbox live mozesz kozystac na najnowszej przerobce choc teraz wychodzi nowa przerobka. Xbox live jest platny i bez niego nie zagrasz przez internet. Nawet a orginalach. Ban zablokuje ci xbox live ale grac offline bedziesz mogl
    3. Dashboard to interfejs glowny konsoli. Najnowsza wersje sciagniesz na xbox.com. Wszystkie modele xboxa 360 korzystaja z tego samego dashboarda
    4. Wszystko robi program abgx ty tylko potem nagrywasz plik .dvd
    utworzony przez ten program.

Edit
    sory za tak chaotyczna wypowiedz ale pisze a telefonie.

7. SzybkiLemur

SzybkiLemur Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dodam jeszcze ,ze nie widzialem aby w tym dziale kogos linczowali. Nie wazne jaka glupote by napisal :).

Xbox slim - sam kupilem i jestem bardzo zadowolony.
    Co do gier, na nieprzerobionej masz zagrozenie banem. Ja osobiscie nie przerabialem i nie zaluje. Microsoft points kupisz juz za 70zl. Co pozwoli Ci na kupienie 2,3 gier. A gra sieciowa jak najbardziej da Ci duzo wiecej frajdy. Jezeli przerobisz konsole, dojdziesz w koncu do tzw momentu nudy. Mam wszystko ale nie mam nic :). Bedziesz przegladac plyty nie majac pomyslu co wlaczyc. Znam z dedukcji.

//EDIT

Jakbyś zle zrozumiał. Każda przerobiona konsola która jest podłączona do XBL na pewno dostanie bana.

8. TheNelon100

TheNelon100 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1.Xbox 360 Slim to bardzo dobry wybór.
    2.Gdy grasz na piratach zawsze można wpaść.
    3.Dashboard to menu konsoli. Bez niego konsola jest bezużyteczna.
    4.Co do tych "tańszych" gier. Najpierw trzeba przerobić konsole Falcony i Jaspery 50-100zł Slimy 200-350zł (chyba). Później Wkładamy płyte DVD. Wypalamy w ISO. Wrzucamy na płytę. Wyjmujemy płytę. Wkładamy do konsoli (Jeśli źle opisałem proszę mnie poprawić).

9. freeman94

freeman94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Zle napisałes nagrywa się plik .dvd utworzony przez ABGX

10. h-y-d-e

h-y-d-e Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Siemianowice
    @up
    nie napisał źle, plik *.dvd nie jest potrzebny jeśli odpowiednio ustawisz layer break w programie do nagrywania

11. Hekko

Hekko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dashboard to jakby to ująć... soft, im nowszy, tym wprowadza korekty w MENU. Taki jakby service pack do Windowsa.

Na przykład nie pograsz w Mortal Kombat 2011 na przerobionym X'ie, jak nie masz Dashboardu 12625.

Instalacja jest banalnie prosta.

Po prostu kopiujemy folder $SystemUpdate na nasz pendrive/nagrywamy na płytę.

Podpinamy/uruchamiamy w konsoli i wyskoczy nam okienko, że dostępna jest aktualizacja. Dajemy ciągle tak, konsola się zresetuje tam raz czy dwa razy i już.

Tylko musisz mieć na względzie, że na nowym dashboardzie nie działają gry ze starym zabezpieczeniem czy jakoś tak ;D

Te gry musisz przerabiać, są do tego poradniki:

Pozdrawiam :)

Dodam ważną rzecz od siebie.

Gdybyś miał napęd lite-on, to musisz zmienić booktype (jest to w poradnikach).
    Jeśli nie możesz zmienić booktype w programie do tego, to znaczy, że twoja nagrywarka sama go zmienia.

Nagrywać możesz x4 tylko na dobrych płytach, ale jak możesz x2,4 to nagrywaj w x2,4 bo wtedy nie ma szans na błąd ;]

12. hexen

hexen Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie wiem czy wszystko dobrze pojąłem, ale dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Mam kolejne pytania:

Czyli kupuję sobie Slima 250GB i:
    1. muszę zainstalować LT+ (jest gdzieś do ściągnięcia to cudo?)
    2. muszę zaktualizować dashboard (da się przez podłączenie konsoli do internetu? Czy tylko kopiując aktualizację na pendrive można uniknąć bana?)
    3. po zainstalowaniu LT+ mogę grać na oryginalnych grach i NA PEWNO nie dostanę bana? Czy Sam LT+, nawet grając na oryginałach powoduje bana?
    4. jak już będę miał LT+ to pobrane gry muszę przepuszczać przez ABGX, tak? To cudo mi wyświetli błędy związane z obrazem *.iso i wgra np StealtPath? Czy do tego jest inne narzędzie?
    5. czy aktualizacja Dashboarda wiąże się z ponownym wgrywaniem LT+? Czy może po aktualizacji Dashboarda o nic nie muszę się martwić - po prostu jest zaktualizowany i dalej można grać na pobranych grach?

Teraz kilka pytań odnośnie XBL
    6. Żeby grać przez sieć muszę wykupić jakąś subskrypcję, tak?
    7. co daje taka subskrypcja prócz oczywistej możliwości gry w sieci?
    8. można grać online bez niej? Tzn. przeróbka umożliwia tylko granie na pobranych grach, ale XBL to już sprawa płatna tak czy siak?
    9. ktoś wyżej wspomniał o MS points - to jest waluta wewnątrz XBL? Tzn. kupuję te punkty, a za nie gry, tak? Jak to jest możliwe, żeby za 70zł kupić 2 gry. Jak np. w sklepie COD:MW2 w dniu premiery kosztował ponad 200zł, o ile dobrze pamiętam.

10. Co to są "wave'y"?

Jak wymyślę więcej, to będę pytał :)

13. BinduS

BinduS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1.Lt+ to przeróbka konsoli.Nie da się z tego co wiem tego sciagnac , musisz poprostu jechać do serwisu gdzie przerabiają konsolki, wacha sie to w cenie 50 zł.
    2.Myślę, że po przeróbce lepiej zgrać na pena i zaktualizować.
    3.Nie. Microsoft banuje konsole za przerobiony naped a nie za to czy grasz na oryginałach czy przeróbkach.
    4.Tak , abx sprawdza czy obraz nie posiada błędów, a nowsza wersja (1.0.5) wgrywa StealtPath , który powoduje mniejsze ryzyko bana. Jednak nie eliminuje go w całości.
    5.Nie, dashboard to dashoard , zmienia ci sie wyglad menu .Jesli jakas gra nie bedzie sie chciala wlaczyc to sama poprosi o aktualizacje.

Wybacz ale na te pozostałe pieć punktów nie znam odpowiedzi ,nie chce cie wprowadzac w blad . Sam nie posiadam xbox live.

Jeśli się gdzieś mylę zapewnie inni użytkownicy mnie poprawią.

14. hexen

hexen Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie da się? Ja myślałem, że to po prostu firmware/oprogramowanie, które się wgrywa. Wolałbym ominąć serwis, gdyż nie mam zaufania do takowych miejsc (spotkałem się z kradzieżą podzespołów polegającej na ich wymianie na nadpsute, czy nieoryginalne komponenty).

Chciałbym jeszcze dowiedzieć się jak jest z kupnem - mam wpływ na to jaką konsolę kupię? Chodzi mi o hackowalną/niehackowalną. Z tego co zdążyłem się rozczytać to Slim ma 2 wersje (czym one się różnią?). Mam wpływ na to, która kupię? Jak tego dokonać, aby wybrać odpowiednią i czym się one różnią?

Jeśli kupię konsolę w Holandii, to wszystko będzie OK, gdy będe chciał jej używać w Polsce, korzystać z gwarancji, i polskiego menu w konsoli?

Wczytywanie...

Poleć forum