1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Kompromitująca sprzedaż Xbox One w Japonii? - nie ma chętnych na next-genowe gry

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Wrzesień 8, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3218
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Niedawno donosiliśmy o starcie sprzedaży Xbox One w Japonii. 4 września okazało się, że klienci wcale nie ustawiają się pod sklepami w kolejkach po swój egzemplarz next-genowej konsoli. Teraz okazuje się, że gracze nie skusili się chyba również na zakupy przez Internet.

Jak co tydzień japońska sieć sprzedaży Tsutaya publikuje aktualny ranking popularności gier w Kraju Kwitnącej Wiśni. Pomimo premiery Xbox One, która odbyła się w Japonii 4 września, żadna nowa produkcja nie załapała się do pierwszych 20. pozycji rzeczonej listy.

Debiutujące tytuły AAA zwykle cieszą się duża popularnością. Sytuacja nie wygląda w związku z tym zbyt dobrze dla Microsoftu. Pocieszający dla giganta z Redmond może być tylko fakt, że w rankingu nie znajdziemy również wielu pozycji z PS4. Najwyżej uplasowało się Samurai Warriors 4 (piąta pozycja) oraz The Last of Us Remastered (13 pozycja).

Ranking sprzedaży gier z zeszłego tygodnia w Japonii:

1 Dragon Quest X – 3DS
    2 Youkai Watch 2: Honke – 3DS
    3 Toukiden: Kiwami – PS Vita
    4 Youkai Watch 2: Ganso – 3DS
    5 Samurai Warriors 4 – PS4
    6 Persona 4 Arena: The Ultimax - PS3
    7 Toukiden: Kiwami – PSP
    8 Persona 4 Arena: The Ultimax – Limited Edition – PS3
    9 Diablo III: Reaper of Souls – PS3
    10 Mario Kart 8 – Wii U
    11 Super Robot Wars OG Saga Masou Kishin F – PS3
    12 Yoshi’s New Island – 3DS
    13 The Last of Us Remastered – PS4
    14 Youkai Watch – 3DS
    15 Castlevania: Lords of Shadows 2 – PS3
    16 Diablo III: Ultimate Evil Edition – PS4
    17 The Amazing Spiderman 2 – PS4
    18 Ultra Dimension Action Neptunia U – PS Vita
    19 Medabots 8: Kabuto – 3DS
    20 Medabots 8: Kuwagata – 3DS

Żadna z gier na XONE nie załapała się do pierwszej 20. rankingu sprzedaży. Tsutaya podała w związku z tym ranking popularności gier tylko w ramach nowej platformy Microsoftu.

Najpopularniejsze gry na XONE:

1 Dead Rising 3
    2 Forza Motorsport 5 – Limited Edition
    3 Ryse: Son of Rome
    4 Battlefield 4
    5 Forza Motorsport 5
    6 Call of Duty: Ghosts
    7 Watch_Dogs
    8 Musou Orochi 2: Ultimate
    9 Plants vs. Zombies: Garden Warfare
    10 Wolfenstein: The New Order​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Coller22

Coller22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Nie wiem czego M$ spodziewał się z xbonksem w Japonii o_O

4. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    A czego się spodziewało Sony po US? Wróć... w US Soniacz też zawojował sporo.

1 osoba to lubi.
  5. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ms zaliczył faila na własne życzenie. Teraz jak okaże się że to ps4 da się przerobić pierwsze to ma pozamiatane.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1679
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hehe :) Dobrze im tak. Tak szybko stracili zaufanie graczy. I bardzo mnie to cieszy, że tak szybko go nie odzyskają :)

7. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Nie wiem czy jest tu się z czego cieszyć, raczej byśmy nie chcieli żeby to Sony miało monopol...bardzo szybko byście tego pożałowali gdyby tylko oni mogli stawiać warunki na rynku...

A co do newsa to raczej świadczy o tym, że generalnie Japończycy wolno się przesiadają - PS4 też jakiegoś szału sprzedażowego w grach nie robi...co trochę mnie dziwi

3 użytkowników lubi ten post.
  8. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Może w Polsce, bo w takiej Japonii czy USA mało osób bawi się w przerabiania

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

1 osoba to lubi.
  9. Coller22

Coller22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Co do Japończyków to widać że "typowe gry" typu jrpg, "bijatyki" itd dla tego obszaru jeszcze się ukazują to po jakie licho mają skakać z ps3 na ps4 o_O ?.
    M$ próbowało stawiać warunki na początku (właśnie jakby miało monopol) :D wszyscy widzieliśmy jak to się skończyło, a ich efekty po tych działaniach można nadal zauważyć.

10. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    A może po prostu Japończycy kupili Xone przed jego premierą

11. Rob1N_PL

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nie chodziło mi tylko o japonię bo ms zaliczył faila w skali globalnej. Z takim podejściem każdy rynek powinien na nich się wypiąć ale niektórzy lubią być klientami drugiej kategorii.

12. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Japonia, kraj dla Nintendo i PS4 gdzie większość graczy nawala w JRPG lub MMO katując się na śmierć z zagłodzenia.
    faktycznie, microsoft musi pluć sobie w brodę że akurat w 'Japonii' sprzedaż kuleje :facepalm:
    To już większy sukces by odnieśli jakby wynaleźli nowe tamagotchi czy coś w tym stylu....

13. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Naprawdę pięknie to ująłeś... nic dodać, nic ująć -BRAWO :applause:

14. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Lepiej by im szło gdyby po prostu zrobili lepszy sprzęt... Po jakimś czasie gracze by wybaczyli opóźnioną premierę, niedziałające television i inne bajery w niektórych krajach. Ale zrobili co zrobili a łapę po kasę wyciągają. Żeby być konkurencyjnym to tego xboxa powinni sprzedawać chyba po 900zł bo bądź co bądź, gracze konsolowi już się naoglądali pikseli i spora część liczyła na wodotryski.

15. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Zgadzam się, bo mi też podnieśli ciśnienie pierwszym wystąpieniem, ale połowa graczy o tym nawet nie wie i będą kupować konsolę.
    Ja nie kupiłem XO, bo po prostu go u nas nie było w zeszłym roku a nie uśmiechało mi się sprowadzać.
    Myślę, że dokładnie to zrobią teraz...zaczną walczyć stosując politykę cenową. Jak pamiętamy nieźle im to szło z obniżkami w przypadku 360-tki.

16. Rob1N_PL

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja nie miałem na myśli tylko obsuwy ale całokształt. Zarówno w przypadku xboxa 360 jak i one większość krajów jest dla ms klientelą drugiej kategori. Zaczynając od lepszych cen w US, różnego rodzaju konkursów, dużo darmowego stuffu , xbox live rewards, muzyki i filmów itd. Polska nigdy nie była traktowana na równi z priorytetowymi rynkami i nigdy nie będzie niestety.

1 osoba to lubi.
  17. banannba12

banannba12 Banned Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Szkoda mi xboxa one, 360 to dobra maszyna liczyłem ze następca bedzie godnie kontynuować to przekonanie

1 osoba to lubi.
  18. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Zgadzam się z Tobą w pełni, jednak sami żeśmy przyczyili się po trochę do tego gdyż jak wiadomo w PL jest duże piractwo odnośnie kopi gier, przeróbek konsol itp... - stąd traktują nas jak traktują.
    Jednak taka polityka MS (zresztą nie tylko samego MS) na pewno nie wpynie na poprawę tego zagadnienia, bo jak dobrze ująłeś w bogatszych krajach gdzie ludzie zarabjają kilku krotnie więcej (np. USA) konsola kosztuje sporo miej i gry także - więc takie podejście na pewno nie zmniejszy piracenia gier w naszym kraju, a jedynie da powód ku jego zwiększeniu.

19. XDFSQ

XDFSQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Praust
    Osobiście zakupię Xbox One kiedy zejdzie z ceny wyższej niż 1000 zł aby położyć go koło Xbox , Xbox 360 a teraz sam zamierzam zakupić PS 4. M$ zepsuł się patrząc jedynie na " daj $$$$$" ,faworyzuje hamerykanów nie patrząć na inne kraje , samą premierą ukazali jak w ***** mają inne regiony . Samo PS4 posiada większy potencjał i dzięki temu jestem w stanie zakupić drugą konsole od Sony :)

20. Rob1N_PL

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    I dlatego mam w d*** MS. Jak będzie się dało przerobić x1 to dopiero się zastanowię nad konsolą. Nie mam zamiaru bulić kasę będąc klientrm drugiej kategorii. Albo obustronnie traktujemy się uczciwie albo nie.

21. Qkisek

Qkisek Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
    Ludzie. Zastanowcie sie co Wy piszecie. To jest bardzo plytkie podejscie do tenatu. Bylo wiele zmian glownie s zarzadzie. I ms zmienia sie na plus w zaskakujaco szybkim tempie. I chyba nie musze mowic ktora konsola tak na prawde ma wiekszy potencjal ;). Ale ok. To jest wolny rynek latego kupujcie ps4 i sie nimi cieszcie i nie hejtujecie wszystko na kazdym kroku tak na prawde nue zaglebiajac sie prawidlowo w temat :)

Wczytywanie...

Poleć forum