1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

końcówka umowy - co zrobić?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez adam34689, Sierpień 18, 2015.

1. adam34689

adam34689 V.I.P V.I.P Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Witam
    Za 4 miesiące kończy się moja umowa z Orange na abonament. Zależy mi na jak najlepszym telefonie/tablecie. Dzwonię i piszę bardzo mało. Umowa do 50 zł miesięcznie.

Myślałem, żeby postraszyć wypowiedzeniem umowy i wtedy otrzymam lepszą ofertę.
    Mogę też rozwiązać umowę, kupić kartę sim w innej sieci i przenieść numer do Play albo gdzieś indziej.

Są lepsze rozwiązania? Co proponujecie?

Pozdrawiam

Ostatnia edycja: Sierpień 18, 2015
  2. Lotnik421 Xbox One

3. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    A robiłeś analizę ?? Czasami opcja z wypowiedzeniem pomaga bardzo a z 2 strony oferty dla nowych klientów są lepsze jak dla stałych :)

adam34689 lubi to.
  4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1238
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Im nie zależy na stałych klientach w większości przypadków bardziej opłacalne jest zakończyć aktualną umowę i zawrzeć nową.

adam34689 lubi to.
  5. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Tylko czasami nowa umowa nie jest już "aż tak korzystna" jak ta w której jesteś teraz. Ja tak miałem w Play na abonament. Iż mój stary abonament był jakoś 20zł i wszystko za darmo do Play (i smsy za darmo do innych sieci), a jak się skończyła umowa to najtaniej było 30 i wszystko za darmo do Play. Na telefonie mi nie zależało.

Ogólnie to ja tam podziwiam ludzi, którzy są w Orange czy T-Mobile. Dla mnie to najgorsze sieci z najgorszym zasięgiem. Taka mała retrospekcja :p

adam34689 lubi to.
  6. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Postrasz ich zerwaniem umowy, jak będą Ci wciskać kit to upieraj się przy swoim. Możesz po jakimś czasie poprosić o połączenie z SUK (Sekcja Utrzymania Klienta czy jakoś tak). Oni mogą Ci dać znacznie więcej niż Pani Grażynka konsultantka która musi się sztywno trzymać aktualnych promocji i produktów.

Raz czytałem na forum o tematyce GSM jak gościu wycyganił abonament około 90 zł z iPhonem 4-ką (jak piątka była świeżutka) z jakimś gigantycznym pakietem minut/sms-ów i limitu danych.

Poczytaj w necie jak to się robi.

adam34689 lubi to.
  7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Tak, tak.. w necie wiele rzeczy piszą.
    1. Skąd masz 101%, że ta bajka to prawdziwe wydarzenie? Bo ja w aniołki nie wierzę.
    2. Kim był gościu? Szarym Kowalskim, czy jakimś biznesmenem bądź miał znanych rodziców?

W dzisiejszych czasach operatorzy olewają ludzi i to widać po promocjach oraz telefonach jakie proponują.

Ja nawet nie chcę słyszeć abonament *chyba, że dla firm* bo taki badziew dają, że wolę telefon sobie kupić prywatnie i pójść do tego operatora na którego mam w tej chwili ochotę..

8. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Sprawdź fora w Internecie.

9. kamilf1987

kamilf1987 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Drogi Kolego, taka mala retrospekcja - nie wszędzie inne, jakże wspaniałe sieci mają lepszy zasieg od dwóch o których wspominasz. Wyobraź sobie ze w lipcu przeszedłem z numerem do tmobile bo .... ma u mnie maks zasięg, dużo lepiej niż w poprzedniej sieci.
    Odwolujac do zasiegu - widziałeś reklamę Playa? Małym drukiem gdzieś po 1 minucie wyświetlają ze zasięg 4 sieci mają i owszem ale tylko dla rozmów, 2g i 3g. Nie dla LTE, czyli nie dla internetu. Plusa pomijam bo do ich nadajnika mam najdalej i olał em ich szukając oferty dla siebie.
    Wiec podsumowując, zasięg każdy ma inny i idąc Twoim, drogi Kolego, tokiem myślenia mógłbym napisać ze podziwiam ludzi którzy są w plusie lub play, bo dla mnie to najgorsze sieci z najgorszym zasięgiem :)

A dla Autora - myślę że przy tak niskim abo za wiele nie ugrasz usiłując straszyć sieć odejściem. Możliwe ze jeśli trafisz do DOK (dział utrzymania klienta) to dostaniesz o wiele ciekawsza ofertę niż w salonie, ale wiele zależy od tego z kim się połączysz. Generalnie z relacji moich znajomych którzy pracują w różnych sieciach wynika, ze trend jest taki żeby olać starego klienta ciepłym moczem a łapać nowego. To samo zresztą da się usłyszeć od konsultantów w salonie, wiem bo przemierzalem salony na przełomie czerwca i lipca.
    Próbowałem tez szantazowac dawnego operatora ze odejdę, fakt oferty były lepsze, ale na koniec stwierdziłem ze trzeba być konsekwentnym i odszedłem. Z moim numerem i ze stażem ponad 12 lat. Z tym ze ja miałem stare biznesowe abo bodaj 70 czy 90 zł i wcale nie chciałem jakichś mega cudów.

Najkorzystniej jest tak z miesiąc, może poltora wcześniej złożyć rezygnację do opa, obleciec salony wszystkich innych sieci, usiąść z kartka, spisać wszystko, porównać i czekać na telefon z DOKu- bo jeśli Ty do nich dzwonisz to wiedza ze Ci zależy i chcesz coś wycyganic:) Jesli oni zadzwonia to masz dogodna pozycję do negocjacji - mówisz jestem u was tyle i tyle, złożyłem wypowiedzenie bo konsultant innej sieci zaproponował mi lepsze warunki, tu możesz wymienić jakie, w lepszej cenie. Warto nie "przestrzelic", tam pracują normalni ludzie którzy trochę wiedzą co i jak, jak powiesz ze masz propozycje iphone'a 6 za np59zl w abo za 50czy 70zl z nolimitem na wszystko, do tego gratis 6miesiecy abo i albo dadzą Ci taniej albo odchodzisz to podejrzewam ze możesz nawet "do usłyszenia" nie usłyszeć po sławie śmiechu w słuchawce:)

A jeśli zależy Ci tylko na urządzeniu to może rozważ opcje taka jak ja miałem w okresie przed przejsciowym - wypowiedź umowę, przejdź na karte, karty kupuj na allegro w miarę potrzeb, a kozacki urządzenie kup w necie czy jakimś innym mediamarkcie. Wychodzi "trochę" taniej wziąć telefon na raty 0% niż od operatora na abo:)
    Doladowania na allegro udawało mi się kilkakrotnie kupic za 50-60% normalnej ceny- ale trzeba mieć na to czas i chęci żeby polować na okazję. Normalnie bywa taniej o 10-15-20%.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ostatnia edycja: Sierpień 21, 2015
    adam34689 lubi to.
  10. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja podziwiam za to tych, którzy mają Playa. Dla mnie Play to najgorsza sieć, musiałam się wynieść, bo nie szło normalnie przez telefon porozmawiać w środku miasta, gdzie zasięg powinien być, a usłyszenie co 2-3 słowa to nie frajda z rozmowy. Ogólnie więcej zasięgu nie było niż było. Więc ten tok rozumowania jest tragiczny. Każdy ma inne zasięgi w różnych sieciach. Przeszłam do Orange i jestem zadowolona. Nie mam na co narzekać ;)

A co do tematu, to ja wolę osobiście mieć telefon na kartę i sobie wybieram czy dana sieć mi pasuje czy też nie. Telefon kupiłam sobie osobno, bo i tak wychodziło to taniej niż daremne abonamenty. Jak coś potrzebuję to kupuję sobie pakiet czegoś tam w danej sieci i nie mam problemu. W moim przypadku 50zł starcza mi na 3 miesiące, bo również nie piszę i nie dzwonię za dużo. Telefon to dla mnie jak minikomputer bardziej niż do dzwonienia :)

11. kamilf1987

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie do końca czaje jak możesz za 50zl ogarnąć telefon przez 3 mies.
    Bylem trochę w Orange na karte. Nawet z dodatkowym pakietem gratis za doładowanie wychodziło mi maks 12-15gb netu z doładowania za 50zl. Fakt ze zależy co kto robi telefonem ale takie ilości netu bez problemu jestem w stanie wykorzystać w 2-3 tygodnie.
    Na chwilę obecną mam w abo 5gb netu i musze się baaaardzo ograniczać żeby nie zjeść tego w tydzień.

12. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    No widzisz ja mam w domu wifi, więc jak włączam Internet w telefonie to tylko jak jestem poza domem. Ja nie wiem co wy robicie z tym netem, że 5GB od tak wam zjada. Ja mam 6GB pakietu wakacyjnego i szczerze mówiąc mamy już połowę sierpnia, więc mam go już 1,5 miesiąca i nadal mam 5,8 GB pakietu i nijak nie potrafię go wykorzystać o_O A normalnie wchodzę na wszystko co chcę + gg, fb, poczta i pakiet nie ucieka :). A co do 50zł to powiem Ci, że nieraz muszę doładowywać żeby mi kasa z poprzedniego okresu nie przepadła . Ja po prostu tak rzadko dzwonię, piszę :) Dla mnie telefon jest bardziej do netu (wi-fi) niż do tego czego powinien być faktycznie ;) A jak już muszę dzwonić/pisać to ani pakietów nie kupuję, bo i po co. Mnie wystarcza to co mam.

13. kamilf1987

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Telefonem obsługuje 3 rachunki bankowe. Robie zakupy na allegro i aliexpress oraz w kilkunastu innych miejscach. Sprawdzam pocztę i korzystam z Facebooka i messengera. Czasem obejrzę coś na youtube. I chyba tyle. Nic nadzwyczajnego.
    W domu korzystam tylko z WiFi, wszelkie aktualizacje robie tez tylko po wifi.
    Niewiem czemu ale mój telefon połyka te wszystkie pakiety z prędkością światła normalnie.

A co do przepadnia kasy wyślij sobie "start" pod 8002. To usługa rok ważności konta, dla większości ofert w Orange na karte. Dzięki niej nie będziesz musiała doładować bo kasa która masz na koncie będzie ważna rok. To jest za darmo :)

Wczytywanie...

Poleć forum