1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konfiguracja TVersity dla x360

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Orth, Grudzień 1, 2009.

1. Orth

Orth Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Resko - Szczecin - Berlin
    Poradnik mojego autorstwa piszę dlatego iż w dziale news wyniknęło masę pytań co do konfiguracji tegoż programu tak więc tutaj krok po kroku z obrazkami postaram się to wszystko wyjaśnić

TVersity - to program który jest znacznie lepszy od WMC (windows Media Connect) posiada szereg funkcji których w drugim programie lub za pomocą wmp 11 nie uświadczymy, chodzi tutaj głównie o streaming z youtube, kanałów RSS z obrazami, muzyką no i wideo. Oprócz różnej maści kanałów RSS które możemy dodać, możemy wystawić dla naszej konsoli wiele więcej plików czy formatów jak nam się podoba, jednak ten poradnik powstaje by pokazać te najprostsze funkcje wymienione wyżej

1.Wchodzimy na oficjalną stronę programu TVersity czyli TVersity - Home
    udajemy się do zakładki Download (obok Home) wchodzimy w wersje Pro a następnie w odpowiednim polu wpisujemy swój e-mail i klikamy download

(przebieg instalacji sobie daruje zbyteczne opisywanie)

2.Po włączeniu programu powinno ukazać się nam takie okno
    w którym od lewej
    pierwsza ikona to coś ala "start"
    druga odpowiada za dodanie nowych rzeczy a trzecia odpowiada za odświeżenie biblioteki (i jednoczesne ponową próbę podłączenia)

Następnie Guide przenosi nad do strony startowej gdzie mamy połączenie z kilkoma serwisami RSS zawierającymi video oraz nieco wyżej po prawej na ciemnym tle poszczególne serwisy

Library - zakładka ta ukazuje nam naszą bibliotekę oraz różne lokalizacje naszych plików z dysku oraz kanałów RSS

Status - Pokazuje z jakimi urządzeniami jesteśmy połączeni oraz co aktualnie zrobił program, konsola i Logi

Settings - konfiguracja całości o której za chwilę

3. Po powierzchownym poznaniu programu czas do konkretnej akcji czyli ustawiania które w brew pozorom jest naprawdę proste

UWAGA! jeśli program będzie pokazywał komunikat o braku połączenia trzeba próbować tak długo aż połączy się!

Jak już zauważyliście koło ostatniej zakładki obraca się małe kółeczko - jest to informacja o katalogowaniu oraz pozyskiwaniu informacji z dysku twardego i przyporządkowaniu ich w odpowiednie miejsca

3a. Na początku w zakładce Settings wybieramy User Accounts w którym wpisujemy swój login i hasło, nie jest potrzebna żadna rejestracja nigdzie po prostu robimy to dla siebie, na wszelki wypadek dobrze zrobić bo nie zawadza w cale

3b. następnie przechodzimy do General z Media Playback Device wybieramy Xbox 360 potem suwakiem niżej i w polu Home Network podajemy IP konsoli które znajduje się tutaj

3c. Dla większej swobody w ostatniej zakładce możecie zmienić pierwsze okienko z 15 do ilu chcecie - ta liczba odpowiada ilości wyświetlanych filmów na RSS (tylko nie przesadźcie z kanałami ponieważ jeśli jest dużo filmów na kanałach a dacie wartość 0 to lepiej róbcie to wieczorem by kliknąć save a następnie położyć się spać (ja tak zrobiłem i ciągle czekam aż wszystkie doda)

i w zasadzie to wszystko w sprawie konfiguracji programu teraz w statusie każdy powinien mieć coś podobnego do tego

4. Dodawanie różnego rodzaju rzeczy z internetu, kanałów RSS oraz Youtube.

jest to dosyć prosty zabieg w zakładce Library z drzewka wybieramy Media RSS feeds potem klikamy Add item i dodajemy link do rss'a oraz jaką chcemy nazwę i submit.
    Co do Youtube to robimy podobnie z tym że wybieramy sobie z drzewka YouTube klikamy Add item i w polu Youtube Type zmieniamy na By
    User
    a następnie zamiast linka piszemy nick danego kanału z yt np xOrthx potem dodajemy tytuł i submit

teraz tak samo jak wcześniej tak i teraz każdy RSS i inne będzie przy przetwarzaniu widoczne w podobny sposób
    a gdy skończy owe kółka znikną.

Każda osoba na konsoli jest widoczna jako TVersity on (Nazwa komputera) : (numer) np. TVersity on Orth-PC : 1

teraz wszystko powinno być jasne i wszystko wszystkim działać ^^

Tekst w całości mój szybko trochę pisany więc wybaczcie za styl. Ponad to nie zgadzam się na wykorzystanie mojej publikacji bez ówczesnej rozmowy ze mną przez pw lub gdzie indziej

2. Lotnik421 Xbox One

3. yago13

yago13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    mam takie pytanie czy po podłączeniu xboxa do tego programy można dostać bana

4. Krzyzac

Krzyzac Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Za głupie posty i ogólną głupotę też można dostać bana...

5. yago13

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    kumpel łączył się przez ten media center i jakoś przez przypadek połączyło go z livem (nie wiem co on tam kombinował) więc chciałem się tego ustrzec. Nie bawiłem się tym wcześniej więc wolałem zapytać ale widzę że potrafisz tylko obrażać ludzi no i co to ma być konstruktywna krytyka... jak dla mnie zwykłe szczeniarskie chamstwo.:mad:

6. yago13

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    kurcze coś ten program mi nie działa cały czas jest napisane :unable to connect to the server: w opcjach też nie mogę nic ustawiać są same znaki zapytanie. Nie wiem dlaczego tak sie to dzieje. Nie mam włączonego żadnego firewalla

7. manial

manial Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bogatynia
    emm, ja mam tez problem z polaczeniem sie do serwera, ale moze to dlatego ze to wersja FREE, za pro chca zebym im placil -.- ha ha, smieszni są. przydl by sie jakis zamiennik, darmowy, i nie potrzebujacy polaczenia z internetem, do udostepniania i stremowania multimedi

8. acric

acric Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Białystok
    Mam pytanie czy jest możliwość stremowania napisów aby móc je obejrzeć na konsoli

9. lisek84

lisek84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kielce - Warszawa
  10. D3vill

D3vill Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Pozwolę sobie wkleić mój opis TVersity z mojego bloga którego i tak nikt nie czyta :p

A więc zacznijmy od tego czym jest program TVersity.
    Jest to program pozwalający na strumieniowe przekazywanie różnego rodzaju mediów ( filmy, muzyka, zdięcia itp. ).
    Dzięki niemu możemy "przeistoczyć" naszą konsolę w Centrum Rozrywki :D
    Jak każdy posiadacz konsoli wiemy że Xbox 360 obsługuje jedynie kilka formatów filmów a już na pewno nie są to filmy HD.
    Dzięki kilku małym sztuczką i skrossowanemu kablowi ethernet przekonamy się czym tak naprawdę jest nasza konsola :D
    A więc do dzieła !

Poniższy schemat przedstawia sposób działania TVersity i Konsoli:

Komputer >> Film w dowolnym formacie ( nawet Full HD ) >> TVersity >> Konwertowanie w locie do wmv >> Kabel Skrossowany -> Xbox 360

Mam nadzieje że powyższy schemat jest prosty i zrozumiały.
    Jeżeli tak to przejdźmy dalej.

Jak każdy zauważył cały "myk" polega na Konwertowaniu Filmu w Locie dzięki czemu film w formacie np .mkv jest wysyłany na konsole w formacie .wmv czyli obsługiwanym przez xboxa .
    Wszystko odbywa się przy pomocy kabla ethernet łączącego komputer z konsolą.

Na poniższym obrazku przedstawiłem interesujące nas opcje :

# When to transcode
    Pozwala wybrać kiedy nasz film ma być konwertowany do formatu zgodnego z konsolą
    Polecam wybrać opcję "Only when needed" Dzięki temu nasz komputer nie będzie zamulony podczas oglądania filmu w obsługiwanym formacie :)

# Optymalization
    Dzięki tej opcji możliwe jest określenie czy zależy nam na płynności filmu czy jakości
    Wszystko zależy od szybkości i jakości połączenia Komputer <-> Konsola
    W moim przypadku najlepiej sprawuje sie opcja "Quality" mimo tego że odległość dzieląca mnie od konsoli wynosi około 30 metrów :p

# Connection Speed and Quality
    Pozwala wybrać nam rodzaj połączenia Komputer <-> Konsola ( w naszym przypadku kabel czyli "Wired (100 mbps)") i jakość tego polączenia - im większa długość kabla tym gorsza jakość.

# Compression
    Dzięki tej opcji możemy wybrać jak bardzo zostanie zmniejszona jakość naszego filmu ale płynniej będzie wyświetlany nasz film.

Problemy:

# Tversity Media Server - pisze że jest wyłączony pomimo że jest uruchomiony
    Problem występował po ponownym uruchomieniu komputera zaraz po instalacji TVersity.
    Spędziłem cały dzień nad rozwiązywaniem tego problemu lecz dopiero następnego dnia przyszło mi do głowy że jest coś takiego jak "starsza wersja programu".
    Najnowsza to TVersity 1.8 lecz dopiero zainstalowanie wersji TVersity 1.6 rozwiązało problem.
    Oczywiście jak to zwykle bywa konieczne było ściągnięcie jej z rapidshare.com ponieważ twórcy nie wpadli na pomysł zrobienia archiwum wersji ...

# Nie można odtworzyć danego pliku .. - błąd przy próbie uruchomienia filmu na konsoli
    Problem ten występuje w przypadku gdy w zakładce Transcode mamy zaznaczoną opcję Use DirectShow for Windows Media Encoding ...
    Odznaczenie jej rozwiąże problem :D

Wczytywanie...

Poleć forum