konsla włącza się z opóźnieniem

ginger

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
serwus,
mam następujący problem: kupiłem używaną konsolę, wszystko działało pięknie przez 2-3 tygodnie, ale pewnego razu mój kumpel wyciągnął wtyczkę od prądu - z gniazdka -podczas gdy konsola była włączona (DEBIL!!!). stało się to 2 dni temu, od tego czasu konsola włącza się, ale z pewnym opóźnieniem - trzeba chwile poczekać zanim się odpali.

nie wiem czy powinienem się tym martwić? czy taka sytuacja może być wstępem do poważniejszych uszkodzeń? proszę doświadczonych graczy o pomoc!
 

ReXx

Użytkownik
Użytkownik
Jest to bardzo dziwna przypadłość. Skoro konsola działa nie powinno być problemów. Odłącz wtyczkę od konsoli. Sprawdź diodę na zasilaczu powinna być pomarańczowa. Podłącz do konsoli i powinna być taka sama. Włączasz i powinna być zielona. Jeżeli wszystko jest dobrze to zasilacz wydaje się w porządku. Posiadasz dysk w konsoli?
 

ginger

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
dzięki za szybką odpowiedź!

tak posiadam dysk - 20gb. dioda świeci się normalnie - na pomarańczowo. wszystko jest podłączone poprawnie, kiedy konsola się już włączy działa bez zarzutu.

jakieś sugestie, propozycje?
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Podaj date produkcji konsoli (jest z tylu), z reguly tak sie dzieje jak konsola ma problemy z polaczeniami pod GPU, jesli to jest konsola z 2005/2006 ew. 2007/2008 to jest to mozliwe.
 

ginger

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie ma mnie teraz w domu, więc nie mogę sprawdzić, ale na 99% jest to model z 2007/2008.
jeżeli jest to problem, o którym piszesz - to jak jemu zaradzić?
 

ReXx

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj wyjąc dysk. Jeżeli będzie działać normalnie wyczyść cache.
 

ginger

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
OK, jak tylko wrócę do domu to zrobię to. Rozumiem, że chodzi o to: http://xboxforum.pl/ogolne-f71/czyszczenie-cache-7160.html
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl

cieszymir

Użytkownik
Użytkownik
Moja 1st konsola to byl x360 arcade Falcon i tez miałem takie problem że od pewnego momentu jak konsola była podłączona przez HDMI włączała sie z opuznieniem ... przy oryginalnym kablu nie było problemu.
Teraz tez mam Arcade ale Jasper i nie ma problemu
 

kufer111

Banned
Użytkownik
ja miałem taki sam problem z moim xenonem ,pierw była 1 czerwona dioda ,a po restarcie łapała o co kaman i można było grać /
 

wawrzyn

Banned
Zasilacz prawdopodobnie się zaczyna palić albo leży wina na przewodzie zasilacz/konsola. Sprawdź jak masz dostęp do 2 zasilacza czy będzie ok. Po grani ok 2-3h zauważyłeś żeby zasilacz grzał się jeszcze bardziej niż zawsze?
 

ginger

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie, tragedia!!!!!!!!! Otóż, wczoraj konsola włączyła się bez zarzutu - od pierwszego kliknięcia. Pomyślałem sobie, że opóźnione włączanie się było tylko przejściowe i wszystko jest OK. Zacząłem więc grać na pełnym relaxie, aż w pewnym momencie zniknął obraz i zapaliły się 3 czerwone diody!!! :(((((

Wyłączyłem szybko konsole, odczekałem jakiś czas i włączyłem ponownie. Konsola włączyła się prawidłowo (jednak pracowała głośniej niż zwykle), pograłem może pół godziny i ponownie 3 diody! Wyłączyłem szybko konsole i do teraz nie włączałem.... Czy to na pewno 3RROD? Z tego co pamiętam, nie wyglądało to w ten sposób:



a trochę inaczej - świeciły się wszystkie 4 diody, ale dolna po prawej stronie słabiej niż pozostałe.

Mam nadzieję, że coś mi poradzicie, gdyż xboxa kupiłem 2-3 tygodnie temu i nie zdążyłem się nim nacieszyć :(
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Nie mam pojęcia czemu czasami jest inaczej bo na obrazkach z Google jest różnie, ale najczęściej jest tak ja u Ciebie.

PS: W jakim miejscu miałeś położoną konsole?
 

ginger

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
właściwie teraz to już sam nie jestem pewny, w jakich miejscach paliły się diody... tak czy siak pojawiły się 3 diody :(.

konsola stała na taborecie, w pozycji horyznotalnej (w poziomie).
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Stała przy ścianie czy przy czymś? Mogłeś sprawdzić kod błędu.
 

ginger

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
było takie małe oparcie przy tym taborecie... może zasłaniało ono wentylatory? a jak sprawdzić kod błędu?
 

ReXx

Użytkownik
Użytkownik
Chyba zimne luty. Zostanie Ci serwis. Co do kodu poszukaj w artykułach jest wszystko nawet z opisami kodów.
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Kod błędu sprawdzisz tak: Jak sprawdzić Xbox 360 - Diagnoza błędu - 3 czerwone diody - Komputery.Spryciarze.pl - video
Oparcie mogło zasłonić wentylatory i to właśnie może być przyczyną, ale dla pewności musisz sprawdzić kod błędu. Gwarancja na RRoD jest na trzy lata.
 

swisteek

Banned
ja wczoraj odłączyłem swoją konsole od zasilania, ale wtedy była wyłączona całkowicie z gniazda też.
później odpalam ją i się załączyła dopiero po kilkunastu sekundach, a następnym razem już odpaliła normalnie.
 

ginger

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie, sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej... Ze względu na pracę, konsola jakiś czas stała nieużywana, a gdy została włączona okazało się, że działa bez zarzutu!!! Gram od kilku dni prawie non stop i wszystko jest OK. O co tu chodzi? Jak uniknąć kolejnej awarii?
 

Do góry Bottom