1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsola długo odczytuje płyty, także po wymianie napędu na nowy

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez elamigos, Październik 31, 2011.

1. elamigos

elamigos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Od około 2 lat mam X360 Elite, 120GB, napęd LiteON z kwietnia 2008 roku, LT2.0. Przez pierwszy miesiąc/dwa użytkowania wszystkie nagrywane gry zawsze wczytywały się szybko i już za pierwszym razem. Potem wraz z upływem czasu było coraz gorzej, często dopiero po kilku minutach wielu prób udawało się wczytać grę tak, żeby był obrazek i możliwość instalacji zamiast "Otwórz napęd". Było na forum wiele takich tematów, winny temu jest poniekąd rozkalibrowany laser konsoli.

W tym miesiącu zmobilizowałem się i kupiłem cały nowy napęd za około 150zł - LiteON Phat DG-16D2S 74850C z lipca 2010 roku. Wgrałem klucz z poprzedniego napędu, LT2.0 dla LiteON i sytuacja jest właściwie taka sama jak na poprzednim napędzie, czasami nawet jest o wiele gorzej, bo zamiast wczytanego obrazka pojawiają się bardzo często tylko trzy ikony A (Zagraj w grę), X (Wysuń płytę), Y (Informacje/instalacja). Po wyborze "zagraj w grę" napęd chwilę przemieli, czarny ekran i powrót na pulpit/dashboard. Wciśnięcie klawisza Y nic nie daje. Sytuacja bardzo się poprawia (na nowym jak i starym napędzie), kiedy konsola jest rozgrzana. Zimna, dopiero co włączona, właściwie nigdy nie ma szans na odczytanie płyty.

Na pewno winne temu nie są moje nośniki (około 100-200 sztuk, tylko Verbatimy). Dwa-trzy tygodnie temu przerabiałem znajomemu konsolę w dokładnie ten sam sposób co swoją i u niego wszystkie moje gry wczytują się natychmiast, zawsze za pierwszym razem. Konsola taka sama jak moja z napędem LiteON 83850C z sierpnia 2009.

Ktoś mnie może oświecić, dlaczego nowy napęd tak się zachowuje? CD Audio/DVD Video wczytywane są natychmiast po około 5 sekundach (nowy i stary napęd).

2. Lotnik421 Xbox One

3. paczos

paczos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    w tym co napisze może ci nie pomogę ale wtrącę sie z jednym postrzeżeniem którym ja zauważyłem także u siebie,po ostatniej aktualizacji czyli dashu 13604 a sprawdzałem tak jak kolega na 2 sprawnych napędach i od tego czasu widze tu masę takich pytań o to ze napęd nieczyta płyt a wczesniej czytało itd,

1.wiec opisze coś np u mnie wygląda tak na jednej konsoli lt19.1 i dash 13599 wszystkie kopie czyta odrazu
    2.druga konsola lt 2.0 dash 13604 ta sama kopia gry może za 10 razem zaskoczy lub napis przeczyść szmatka...
    3. wróćmy do konsoli z punktu 1 aktualizowałem do nowego dasha i zajęło ok 5 minut (pisze te 5 minut bo przed tymi minutami było ok) i ta sama płyta już zaczęła szwankować raz działa raz nie wiec nie jest to dziwne

to co napisałem to takie moje spostrzeżenie dla myślących nie dla tych co zaraz napiszą ze to wina płyt a kolega mniej wiecej objawy pisze nawet na nowym napędzie troche moja wypowiedz pokręcona ale wiadome o co chodzi

4. bodzio007

bodzio007 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam dokładnie tak samo jak kolega który opisał poblem. Zaczęło się wszystko mniej więcej od aktualizacji 13604. Wcześniej było okej. Co prawda gorzej jest jak konsola jest na nagrzana (i tu różnica). Chociaż bez nagrzania też są problemy.

BARDZO DŁUGO TRWA ODCZYTYWANIE i potem albo:

- BEZ OBRAZKA GRY pojawia się czasem "Zagraj w grę", ale potem pojawia się czarny ekran i po kilku minutach błąd "nie można odczytać płyty".
    - Odtwórz DVD
    - Otwórz napęd

Rzadko kiedy uda się załadować grę.... :(

5. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    wina może być złe wgranego flasha/żuzyty laser brudny

6. adam34689

adam34689 V.I.P V.I.P Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    504
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Mi pomogło wgranie LT3.0, bo miałem identyczny problem.

Wczytywanie...

Poleć forum