Konsola do 750

dusza86

Użytkownik
Użytkownik
Chciałbym się najpierw ze wszystkimi forumowiczami przywitać.
Od 2-3 tygodni przeglądam strony, sklepy internetowe w poszukiwaniu konsoli dla siebie.
Mam jednak mętlik, i chciałbym się Was poradzić.
Najpierw kilka danych.
Cena do 750*
Nie owijając, konsola pod piraty więc przerobioną (CFW 3.55 lub LT+3.0- w zależności od konsoli) lub do przerobienia choć wtedy automatycznie tańszą by z przeróbką zmieścić się w tym limicie (XBOX= LT+3.0 w serwisie-bo chyba ingeruje się w konsolę, prawda?) i (PS3= downgrade, koszt 180pln i dopiero później CFW-które mogę sam wykonać, zgadza się?)
Jeśli chodzi o ps3 to może być to FAT (za taką cenę nie kupię raczej Slim- mylę się?), natomiast XBOX elite z jasperem bo z tego co wiem jest najmniej awaryjny (prawda to?) [slima (s) raczej również nie kupię za taką cenę-prawda?]
Skłaniałbym się bardziej ku ps3 ponieważ można z pendrive'a zgrywać gry (prawda?), XBOX natomiast potrzebuje płyt (dobrze myślę?) a to generuje koszty. Ponadto jeśli miałbym PS3 3.55 to mogę, patrząc przyszłościowo, bezkosztowo, bez większych problemów później go przerzucić (jeśli wyjdzie) na nowszy soft cfw- prawda? czy będzie to trudne? Znalazłem XBOX360 nowy, z roczną gwarancją przerobiony za 700pln, dobra cena?
Jak z grami, nie ma problemu z ich ściąganiem, jeśli nie to z jakich stron najlepiej?
Wszystkie powyższe dywagacje dadzą w łeb jeśli:
* znajdzie się ktoś na forum w temacie, i odpowie czy konsola za jakieś 700-750 pln używana, z takimi wymaganiami to uczciwa cena, może lepiej czekać (na lepszą ofertę), czy jednak może to zbyt wygórowane wymagania?
Zdaję sobie sprawę, że to bardzo dużo pytań, ale może ktoś pokusi się o odpowiedź- można ewentualnie z tego potem zrobić jakieś kompendium dla zielonych
Z góry Bardzo dziękuję,
pozdrawiam
Dusza
P.S nie wiem czy to zgodne z netykietą ale wrzuciłem ten wątek również na inne forum. Żywię nadzieję, że to nie jest duży problem, moim celem jest po prostu uzyskanie na tyle wyczerpującej odpowiedzi na ile to możliwe.
 

Haremhaton

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli nie chcesz grać przez internet, to możesz poszukać też konsoli z RGH co umożliwia Ci odpalanie WSZELKIEGO rodzaju gier, programów, emulatorów i w ogóle. Dodatkowo konsola będzie odpalać wszystkie gry bez potrzeby odwiedzania serwisu (w przypadku LT3.0 za jakiś czas Microsoft może zrobić nowe zabezpieczenie i trzeba będzie płacić znowu za przeróbkę napędu). Jeżeli będziesz miał konsolę z RGH to płyty w ogóle nie będą Ci potrzebne. Gry przerzucisz na konsolę przez FTP albo pendrivem, a nawet podepniesz po prostu komputer i przez kabel bezpośrednio z komputerowego dysku je odpalisz.
Poczytaj, poszukaj i zastanów się. Nawet teraz Opeael sprzedaje na allegro za 650zł konsolkę z RGH. Bez pada i czytnika dvd co prawda :p
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
- jasper z LT 3.0 ok 500 zł (dolicz cene dysku, za 250GB jakieś 180 zł), ewentualnie bez LT ale z RGH 450+200+cena dysku
- PS3 slim z OFW 3.55 bez pada 650
- slim nówka 4gb od 650 zł, używka niewiele taniej ok 600. LT 100 lub RGH 200

lubisz grać na live to tylko LT. Jak tylko offline to RGH na XBOX lub CFW na PS3
 

dusza86

Użytkownik
Użytkownik
dziękuję,
zdecyduję się chyba właśnie na x.
Niezbyt chcę grać przez net. Dwuosobowa zabawa w zupełności wystarczy.
Zatem, jak piszecie, RGH zupełnie rozwiązuje sprawę z aktualizacją.
Nie wiem jak to do końca działa, ale czy jest możliwe że MS wprowadzi za jakiś czas takie ograniczenie, że piraty nie pójdą, nawet poprzez RGH?
Co będzie lepsze Elite czy Premium, zdaję sobie sprawę że za takie pieniądze o których mówiłem raczej przerobionego slima nie kupię.
Najlepiej z którego roku?
Może dobrym rozwiązaniem będzie kupić konsolę bez przeróbki, z dwoma padami, wtedy większe prawdopodobieństwo, że nie jest to skatowana konsola, dobry trop? I zrobić takową.
Znalazłem coś takiego:
MEGA ZESTAW ! XBOX 360 ELITE JASPER PRZEROBIONA GW (2159280656) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
XBOX 360 LT3.0 ,dwa pady , dwie gry (2171317193) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
xbox360 elite jasper 120gb lt+3.0 +gry (2150224107) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Co myślicie?
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Elite czy premium nie ma znaczenia. Uważaj żeby na pewno miało płyte główną jasper (data produkcji > 11.2008 i żeby nie była to przypadkiem data serwisowania). Jak masz wątpliwości czy to na pewno jasper to poproś o wyraźne zdjęcie gniazda zasilania konsoli.
W pierwszej i trzeciej ofercie jest napisane że jasper (to sprawdź 2 razy bo ludzie czasami nieświadomie piszą bzdury bo nie wiedzą co mają), ale mały dysk który przy RGH szybko Ci sie zapełni więc moim zdaniem lepiej szukać bez dysku i dokupić.
Trop z 2 padami zły, ale trudno coś poradzić żeby taką znaleść. W jasperze jak ktoś zrobił RGH to na 99% wyczyścił i będzie chodziła jak nowa, ale pozostaje jeszcze napęd który może być w różnym stanie.
 

dusza86

Użytkownik
Użytkownik
dwa pady,
bym mógł z kimś pograć po prostu. Zatem na pewno ma być od listopada 2008 roku.
Są konsole z rgh i lt, wtedy obojętne jaki on jest 2.0 czy 3.0?
Rozumiem że to daje mi nagrywanie zarówno z płyt jak i pendrive'a, tak?
Sądzicie że do 750pln coś można znaleźć dobrego?
xbox360 hdmi RGH!!!!!! (2178794168) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
~NOWY XBOX 360 SLIM 4GB ~LT 2.0 i 3.0 Kraków+GRY (2159592959) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
XBOX 360 Jasper 60GB HDD 2 Pady LT GRATISY gta (2168289416) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
XBOX360 ELITE 120GB LT3.0 2 PADY JASPER GWARANCJA (2163735245) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
xbox 360 arcade jasper lt30 faktura z 2012.02.20 (2159434212) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Xbox 360 Premium LT +3.0 dysk 60gb 2 pady ZOBACZ ! (2174300129) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
!! Xbox 360 Xbox360 Slim 250GB !!! LT 3.0 !! TANIO (2176329268) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
!!! Xbox 360 Xbox360 Slim 4GB !!! LT 3.0 !!! TANIO (2176329905) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
!! Xbox 360 Xbox360 Elite 120GB !! LT 3.0 !! TANIO (2176331654) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
NOWY XBOX 360 SLIM 4GB (MAT) LT 3.0 GRATIS (2175240876) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
xbox360 elite jasper 120gb lt+3.0 +gry (2179721498) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
drożej
Xbox 360 Premium RGH JTAG 500 GB 2 PADY GWAR 2 m-c (2156584432) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jeszcze coś takiego,
ale niedługo się kończy
http://allegro.pl/show_item.php?item=2159280656 - dodatkowy plus, mieszkam w pobliżu
Dużo tego,
ale takie coś znalazłem na ten czas, która z tych ofert wydaje się być najkorzystniejsza?
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
przejrzałem wszystkie i w każdej brakuje mi istotnych informacji i trzeba popytać lub odpada od razu. Ostatnia faktycznie ma tą zalete że masz sprzedawce pod rękę i łatwiej sie dogadać, ale nie wiem czy cena nie przekroczy 550-560 - tyle co bym dał max. Weź tez pod uwage że dysk mały jak będziesz robił RGH, bo dyski teraz drogie
 

dusza86

Użytkownik
Użytkownik
jakie info w danych aukcjach?
Nie jestem jakimś strasznym zapaleńcem, mam laptopa,na którym mogę trzymać gry, albo na płytach. Bo rozumiem że można również bezpośrednoi z płyty grać, bez zrzucania na dysk, tak? Jeśli jest już przerobiona, myślę, że tak ją zostawię, do momentu gdy aktualizacja będzie na tyle przestarzała, że będzie trzeba zmienić, wtedy zastanowię się nad rgh.
Sądzisz że ta ostatnia do 600pln, tak?
Chłopak nie wie jaką ma przeróbkę, jak może to sprawdzić?
Co z resztą aukcji?
Bardzo dziękuję.
jest jakaś lista ponadto na której przeróbce, jakie tytuły chodzą?
Co jaki czas przeróbka się dezaktualizuje, biorąc powiedzmy pod uwagę, że chciałbym grać w aktualne tytuły? Ile w ogóle gdy zajmują, powiedzmy nhl12, pes12 i czy one będą chodzić na 2.0 czy 3.0?
http://allegro.pl/xbox360-elite-jasper-120gb-lt-3-0-gry-i2150224107.html - ta z roczną gwarancją, dobra cena?
Ogólnie to w jakiej cenie powinienem szukać, by być pewność że to dobra oferta? Po ustaleniach:
Jasper, od 60GB, przeróbka lt3.0 lub z RGH, jaka cena?
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
info takie żeby wiedzieć czy to jasper, czasami brakuje zdjęć...
Jak chcesz LT dolicz cene nagrywarki IHAS 60 zł i każda płyta po 3 zł + aktualizacja LT jakieś 40 zł jak wcześniejsza niż 3.0, bo z wcześniejszą będziesz musiał sie gimanstykować żeby nowsze gry ruszyły. Jak nie wie jaką ma przeróbke to nie ma 3.0. Jak masz LT to grasz tylko z płyty z tym że możesz ją zainstalować na HDD, ale płyta w napędzie musi być.
 

dusza86

Użytkownik
Użytkownik
aha, czyli to nie może być normalna nagrywarka.
Tego nie wiedziałem, myślałem, że wystarzcy jakiś specjalny program, który obsługuje takową.
Zatem najlepszym rozwiązaniem, by nie bawić się w takie coś, będzie rgh.
Do jakiej ceny w takim razie, bym nie czuł się wyleszczony?

Czy na każdą konsolę można wrzucić rgh?
Rozumiem że po tym nie ma już gwarancji?
 

beatamycha

Banned
Użytkownik
Gwarancje tracisz, rgh mozna zrobić na każdej do daty produkcji 08.2011r, jednak jesli ma tego najnowszego dasha (konsola fat) to rgh jest na ta chwile nie do wykonania.
 

dusza86

Użytkownik
Użytkownik
a nagrywarką zwykłą z laptopa nagram gry? czy coś konkretnego jest potrzebne?
zatem,
jeśli kupiłbym nową konsolę, nie mogę przerobić?
żeby wgrac nowy lt trzeba rozkrecac maszyne, czy bez ingerencji mozna to zrobic?
 

beatamycha

Banned
Użytkownik
nagrywarka z laptopa nie nagrasz gier w 100%, musiałbyś kupić nagrywarkę IHAS koszt około 70-90 zł na allegro. Jeśli Ciebie interesuję przerobienie poprzez RGH to nie mozesz kupic konsoli po dacie produkcji 08-2011, gdyż nie da się na niej zrobić rgh. RGH nie da sie rowniez wykonac na konsolach fat ktore maja najnowszego dasha. Czy to przerobienie konsoli poprzez flasha napedu czy poprzez modyfikacje RGH jest to ingerencja w sprzet i gwarancja zostaje natychmiast utracona.
 

Do góry Bottom