Karolka87

Świeżak
Świeżak
Panowie i Panie... temat wałkowany trzy tysiące razy, czytałam ile mogłam... i nic nie rozumiem. Znaczy...coś rozumiem, ale zaraz do tego dojdę. Jeśli możecie wyjaśnić jak blondynce i poodpowiadać na moje pytania, bede bardzo wdzięczna.

Mam xboxa one, live gold, ea access (teraz tez xbox pass, ale to najmniej wazne, bo raczej z tego zrezygnuje)... moja konsola jest ustawiona jako konsola domowa (chyba domyślnie)... dwie osoby korzystaja z tej konsoli nazwe je A i B (kazda z osob ma swoje konto, tylko A kupuje gry, ma ea i golda)... kupuje czasami gry cyfrowe, pudełkowe, ściagam przez tego golda... i teraz, mój siostrzeniec (C) ma swoja konsole u siebie w domu. Chciałabym się z nim podzielić tymi grami.

1.Czy ustawiając u niego na konsoli z mojego konta jako konsole domowa dadzą mu dostęp do moich gier? (w tym jakich? te które zakupiłam cyfrowo? bo pudełkowe raczej bez płyty tak czy siak nie zadziałaja i chyba nie beda do sciągnięcia? a te z golda tez pojda?)

2. Bedzie miał rozumiem przez to poniekąd mojego gold live, zgadza się? A co się wtedy stanie ze mna na mojej konsoli? Zakładam, ale czy słusznie, ze na moim profilu owszem konto live gold bedzie bez zmian, ale co z osoba B, która gra na mojej konsoli? Czy ona nie utraci dostępnu do tych wszystich gier i mozliwości grania online? Bo teoretycznie to juz nie jest moja konsola domowa... i chyba sie przestanie udostępniać dla niej ten gold? (w sensie A ma golda bo to moje konta i place sama za golda, C ma golda, bo to ,,moja konsola domowa"... a co z B?)

3. Czy są jakies minusy ustawienia mojemu siostrzeńcowi mojego konta jako konsoli domowej u niego? Zablokuje oczywiscie płatności, ale czy moge cos stracic, czy bedzie mnie wywalac z gry bo ktos juz w nia gra...? Jak to wygląda?

4. Czy jest jakas inna opcja, która bardziej polecacie? Wiem, ze mozna sie logowac w tle, ale nie wiem jaka to roznica z konsola domowa? I co jest wygodniejsze i lepsze?

5. Ustawiajac jemu swoje konto na konsole domowa, moge je po ustawieniu skasowac czy ono tam musi byc?

Wybaczcie, ale mnie tu juz sie mózg lasuje od tych wszystkich informacji, których nie mogę poukładać.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
1. Tak dostanie dostęp do gier, golda i EAA.
2. Jeśli konto B będzie chciało zagrać w Twoje (z konta A) to będzie musiał na konsoli zalogować Twoje konto oraz swoje. Muszą być oba zalogowane. Twoje by konsola widziała licencję, a drugie konto B żeby sobie na nim w spokoju grać. Wydaje mi się, że jak jest zalogowane konto z goldem to inne konta też mogą z tego korzystać, ale tego nie jestem pewna. Gry na 100% będą działały, bo to mam sprawdzone.
3. Siostrzeńcowi to Ty lepiej ustaw te konto jako domowe i zaraz po tym zabiegu je skasuj, żeby Ci nic nie namieszał w koncie. Wierz mi, że nie znasz możliwości dzieci ;) Gry mu będą normalnie działać, Twojego konta nie musi mieć na konsoli. Ogólnie Ty nic nie stracisz w ten sposób, nawet jeśli konto mu zostawisz, ale lepiej dmuchać na zimne.
4. Wygodniejsza jest konsola domowa, ale w Twoim przypadku, albo wóz, albo przewóz tj. albo dzielisz wszystko z Twoimi domownikami, albo dzielisz z siostrzeńcem. Od Ciebie zależy co wybierzesz. Inaczej nie da się tego obejść. Sposób logowania w tle masz w mojej 2 odpowiedzi.
5. Możesz, odpowiedź w 3 punkcie.
 

Do góry Bottom