1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Konsola działa coraz głośniej

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Kubos, Lipiec 7, 2009.

1. Kubos

Kubos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam, mam taką sprawę.
    Zauważyłem, że konsola chodzi głośniej niż jakiś czas temu, dodam jeszcze, gry instaluje na dysk.
    Dodatkowo, sprawdzając tył konsoli jest ona cieplejsza od strony wyjścia HDMI.
    Czy coś poważnego się dzieje czy to normalne?
    Konsola to Falcon, data produkcji: 29.07.08

2. Lotnik421 Xbox One

3. Angoleiro

Angoleiro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    dlugo masz konsole? Ciepla obok HDMI to masz na mysli tam gdzie sa wiatraki rozumiem?

4. Pabis

Pabis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pisz
    a mozesz powiedziec Angoleiro co to ma wspolnego bo ja tak mam :) i chcialbym sie dowiedziec :) Pozdrawiam

5. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    u mnie przy niektorych grach glosniej pracuje...

ze jest cieplejsza normalne-lepsze gry bardziej ja grzeja(cieplo) a wiqatraki kreca sie szybciej(glosnosc)

nie masz sie czym przejmowac

6. Kubos

Kubos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Konsolę mam od stycznia tego roku, a chodzi mi o to że od strony HDMI wiatrak jest cieplejszy od tego od strony wejścia zasilacza.

7. x-360.pl

x-360.pl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Biała Podlaska
    wiatrak gpu normalka :p

8. Szczupak

Szczupak Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Chorzów
    Ale sporo głośniej? Po 30min grania masz ciepły lewy bok konsoli?
    Może to już pasta termo do wymiany, wiadomo jakiej jest jakości.

9. p4pluto

p4pluto Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kozienice
    U mnie też tak było wymieniłem wiatrak i było ok

10. Angoleiro

Angoleiro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    to normalne. ten wiatrak tez u mnie pierwszy robi sie cieply. po jakims czasie grania 2 mu dorownuje. normalka ;) no chyba ze ci klocek pracuje jak odrzutowiec, to co innego.

11. x-360.pl

x-360.pl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Biała Podlaska
    Człowieku jak by to była pasta to by zatrzymywała ciepło na mobo wiec nie miał by się jak bardzo grzać wiatrak od tego :p

12. kwiq

kwiq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie przejmuj się. Mam Jaspera i też wiatrak od strony HDMI nabiera szybciej temperaturę :)

13. Szczupak

Szczupak Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Chorzów
    Naucz się czytać ze zrozumieniem!!! Nie bez powodu zapytałem czy lewy bok czyli ten od strony płyty jest ciepły!!!
    Po drugie w temacie jest wyraźnie napisane KONSOLA DZIAŁA CORAZ GŁOŚNIEJ!!! A każdy kto bawił się trochę z x360tkami wie że to pierwsze objamy do wysuszonej pasty.
    Logiczne że ciepło wolniej zostaje odbierane przez radiator i bardziej grzeje się chip w którym jest czujnik temperatury a ten reguluje obroty wiatraków.
    To że wiatrak po stronie GPU oddaje cieplejsze powietrze to normalne ale nie normalne jest aby wiatraki pracowały z czasem coraz głośniej chyba że już same się sypią.

14. xboxik

xboxik Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W jednej konsolce za malo pasty posmarowalem i chodzila strasznie glosno, pozniej dowalilem troche tej pasty jeszcze, rozsmarowałem na GPU (oczywiscie na samym krzemie) i bylo dobrze ;).
    Na 100% to zgrzana pasta ;).

15. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Dokładnie, im konsola bardziej sie nagrzeje tym szybciej wiatraki się kręcą. Ja kiedy rozebrałem swojego X'a zdjąłem mu ten tunel od przepływu powietrza ( co za tym idzie wentylatory nie wyciągały powietrza od radiatorów) wiatraki świrowały coraz szybciej i szybciej się kręciły. Także to może być problem. Albo kurz w tym tunelu choć szczerze w to wątpie.

16. kwiq

kwiq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To w sumie czegoś nie rozumiem. W przypadku modelu Falcon gdzie GPU jest w 90 nm jest normalne grzanie się lewej strony bardziej tak?

Logicznym zatem jest, że skoro Jasper ma zarówno CPU i GPU w tej samej technologii, to obie strony powinny się grzać tak samo.

Dlaczego zatem w moim Jasperze lewa strona się grzeje bardziej?

Może macie jakieś sugestie? Byłem u znajomego, który też ma Jaspera i z tego co zaobserwowałem jest tak samo.

Pozdrawiam

17. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    A dlaczego u mnie procesor mniej się grzeje niż karta graficzna w komputerze?? Mimo że oba są w 45nm? Zależy co bardziej jest wykorzystywane.

18. x-360.pl

x-360.pl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Biała Podlaska
    Właśnie naucz się czytać ze zrozumieniem ja pisałem o grzaniu się wiatraka nie o tym ze szybciej chodzi.. Od czego miał by się grzać jeżeli ciepło zostawało by na mobo ?

19. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    ja kiedyś miałem tak że po 15-30 x360 zaczął chodzić dosłownie jak odkurzacz, ale ja jeszcze nie byłem za bardzo w temacie o x360, to grałem normalnie, a po jakimś czasie (tydzień czy dwa) wystąpił brak obrazu, ja bym na twoim miejscu zaniósł to do jakiegoś serwisu i żeby ci paste termo zmienili

20. kwiq

kwiq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Już bez tej ironii ;)
    Po prostu wolałem się spytać. Po padnięciu mojego poprzedniego Xboxa jestem bardzo przewrażliwiony ;)

21. Szczupak

Szczupak Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Chorzów
    Jeszcze raz napiszę Ci NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM!!!
    Przeczytaj koleś cały temat od początku bo ja koledze odpowiadam na czym może polegać problem że konsola działa coraz głośniej a Ty wcinasz się z swoim niepotrzebnym zdaniem jak między wódke a zakąske!!!
    Widać że masz małe pojęcie w tych tematach i piszesz na forum nie wiem chyba po to żeby awatarem się pochwalić a nie pomóc komuś!!!

Koledzy pytacie dlaczego od strony GPU temperatura z wiatraków wyższa?
    Między innymi dlatego iż radiator od GPU jest bardzo mały i o wiele bardziej się nagrzewa bo gdyby był rozmiarów tego od CPU temperatura powietrza z wiatraka była by niższa.

Wczytywanie...

Poleć forum